Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Technics RS-B465

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 20:18    Заглавие: Technics RS-B465 Отговорете с цитат

Колеги, търся схема на касетен дек "Technics RS-B465". Отказва да реагира на командите от панела а индикацията свети. Помогнете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Yan
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 33
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Яну 30, 2003 15:39    Заглавие: За Technics-sa Отговорете с цитат

Какво е управлението,с какъв процесор е? Може да имам нещо близко като схема. А проблема може да е съвсем елементарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Яну 30, 2003 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Управлението е електромеханично както повечето типове на Technics, процесор - M50940-263SP, а крайната контролираща IC за управлението на механиката мисля е BA6218. Съмнявам се за дефектирал процесор най вероятно но за всеки случай ми трябва някакво info защото не е много евтин. Благодаря за отзива, ако мога с нещо да ви помогна съм на ваше разположение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Yan
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 33
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Яну 31, 2003 14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съжалявам, но не открих в архивите си нищо подобно.Имам само една схема за Techniks-дек rs_tr_575, но е с други елементи. Ако попадна на нужната информация-ще съобщя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пет Яну 31, 2003 17:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отзива, схеми на друи и при мен се намират - за съжаление не и за това което ми трябва /ще опитам да потърся още/.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Iliev Sabotinov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Юли 2004
Мнения: 2
Местожителство: Sofia, j.k. "Zapaden park"

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2004 16:40    Заглавие: Имам същия проблем Отговорете с цитат

При мен също копчетата реагират шантаво. Установих, че реакцията зависи от температурата на процесора. Когато го охладя се държи по един начин, а когато е топъл по друг. С една дума трябва да се сменя. Явно този процесор не е много стабилен и дава фира - както тези на Фунайските телевизори. Ще купувам процесора - сложил съм цокъл и ще го екранирам. Ако резултата е положителен ще пиша. Важно! Сменил съм захранващите електролити - всичките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov