Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Схема или сервизно за Pioneer SA-408!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ники
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Фев 2003
Мнения: 4
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 19, 2003 16:41    Заглавие: Схема или сервизно за Pioneer SA-408! Отговорете с цитат

Здравейте, приятели! Имам нужда от настройка на крайното стъпало на НЧУ Pioneer! Ще се радвам, ако ми помогнете!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Ное 19, 2003 17:34    Заглавие: Отговорете с цитат

А можеш ли да напишеш с какви елементи е изпълнено (STK или транзистори)?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Ники
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Фев 2003
Мнения: 4
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 20, 2003 18:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Транзисторен, крайните са 2SB595 и 2SD525р предкрайните са 2SA850 и 2SC1735, на радиатора е закрепен 2SC945! Всички тези бяха изгорели! Смених мощните със същите, а другите с аналози BC-та!!! Усилвателя работи, усилва добре, АЧХ-то екстра, но средната точка не е една втора от захранването(+/- 30V) и базовото напрежение на крайните транзистори се разминава със 150 миливолта! Благодаря за бързия отговор!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Ное 20, 2003 20:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Между емитер - база на всеки от крайните транзистори трябва да има 400 - 500 mV за да не криви при слаб сигнал. Това се регулира от тример, който е свързан към малкия, който е залепен на радиатора. Би трябвало да има и друг тример, който да регулира средната точка. Какво е изместването? Като им гледам номерата на транзисторите, усилвателя е доста стар и схема едва ли ще се намери (може би само на хартия).
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Ники
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Фев 2003
Мнения: 4
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 21, 2003 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

И на хартия ми върши работа! Има един сайт, който дава сервизни, но цената е $25! Тримери на платката няма никакви, може би трябва да сменя делителите на транзисторите с тримери и след това пак с постоянни резистори! А преднапрежението на крайните ме притеснява, защото на единия е 650 mV, а на другия - 450 mV. Общата точка на емитерите има потенциал от около 70 mV и тече постоянен ток през товара! Ако някъде мога да намеря инструкция за някакъв подобен усилвател, може да сваля схемата от самата платк. Всъщност аз съм я свалил донякъде, но нищо не мога да преценя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Ное 22, 2003 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

До 100mV дебаланс на изхода нянаш проблеми. Повече ми е интересно разликата 450 - 650. Ако не греят транзисторите без сигнал не му обръщай внимание.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov