Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблемче с Grundig M82-100IDTV шаси 1880

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
XpacTa
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 13:37    Заглавие: Проблемче с Grundig M82-100IDTV шаси 1880 Отговорете с цитат

Здравейте.

Накратко:
* Телевизор Grundig M82-100IDTV шаси 1880
* Проблем - през екрана се появяват сини черти с лек наклон - издигат се от ляво надясно. Вероятно се нарича "обратен ход"
* Въпрос - възможно ли е да се поправи или кинескопа е заминал?

Нашироко:
Имам проблем със телевизора от заглавието - Grundig M82-100IDTV шаси 1880. През целия екран се появява една синкава спирала/диагонални черти, които квалифицираният персонал нарече "обратен ход". Аз не съм техник, искам само да разбера дали е дошло време да вдигам ръце от този телевизор. Този техник каза че кинескопа е пътник и да не се занимавам. Същия този техник не успя (не поиска?) да оправи проблем с настройката на изместването на картината възникнал в следствие на един токов удар - картината седеше прекалено вдясно и не можеше напълно да се върне в центъра. След като си прибрах телевизора (доста забавно изживяване предвид теглото) рискувах с ресет на паметта, което видях в service manuala който свалих от http://www.eserviceinfo.com/ и поне този проблем го реших. Точно това ме накара да се усъмня в техника - защо и той не направи поне това? Аз дори му предложих схемите, но той гордо заяви че си бил имал схеми. Преди това веднъж беше помогнал - телевизора се изкючваше сам - явно някоя от многото защити и той оправи този проблем. Възможно е да го е оправил чрез изрязването на защитите, но го оправи.

Ако имате доуточняващи въпроси - казвайте.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 15:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Съвет - смени сервиза. Телевизора е достатъчно сложен. Типично на тези трябва да се сменят ВСИЧКИ електолити в 100Hz блок. Намали ускоряващото напрежение (G2) и виж режима на кинескопа. Провери и захранването на видеоусилвателите.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
XpacTa
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за отговора. Само че споменах ли че не съм техник? Very Happy

Можете ли да ми препоръчате сервиз в който могат да се справят с такава задача?

И каква би била цената на споменатия ремонт?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Idea Да беше написал откъде си (най - добре в профила).
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
XpacTa
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъкмо се сетих и си ме изпреварил - от София съм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov