Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

tonkoloni
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
polic_bg
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Фев 2003
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Нед Фев 23, 2003 16:15    Заглавие: tonkoloni Отговорете с цитат

Question Zdraveite triabva mi shema za tonkoloni za svyrzvane i za ichesliavane na tonkoloni
kakvo opytvane da polzvam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[email protected]
Гост





МнениеПуснато на: Сря Фев 25, 2004 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Mr. Green awe pi4 vaob6te ne se zahva6tai s tezi ne6ta 6toto e super slojno .as znam mnogo ne6ta 6toto pravq po pora4ka tankoloni i usilvateli.None davam informacia Smile Exclamation
Върнете се в началото
duni
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 84

МнениеПуснато на: Сря Фев 25, 2004 20:48    Заглавие: Отговорете с цитат

доколкото разбирам ти трябва програмаза PC?Ако е така AudioCad 8 ще ти свърши супер работа,макар че е само демо.Но, как да ти кажа, и аз съм се пробвал да правя доста тонколони и усилватели, ама специално за колони - излизат ти по-скъпи от готовите, а са по-некачествени.Единствено инжинер с ГОЛЕМИ познания в тази област може да направи СВЯСТНИ тонколони. А по въпроса за усилвателя, лично аз съм на мнение, че сам може да си направиш единствено крайно стъпало и евентуално сносен еквалайзер. Но за по-дълбоки корекции и по-качествен звук... и цената на един правен усилвател ще ти излезе колкото на един Pioneer от по-нисък клас. А с купения ще усетиш що е КОРИГИРАН И ПОДОБРЕН звук!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolov
Гост





МнениеПуснато на: Чет Фев 26, 2004 12:44    Заглавие: tonkoloni Отговорете с цитат

Rovi se zdravo v internet , naprimer www.melhuish.org/audio - ima softuer , teoria , linkove za vsichki vidove ozvuchitelni tela
I ne e viarno , che sam nemojesh da napravish nehto kachestveno...Samo triabva mnogo tyrpenie i nespoluki dokato stane.Cheti saitovete na koito popadash i se uchi ot chujdia opit.Za vsichki vyprosi shte namerish otgovor...
Върнете се в началото
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004
Мнения: 333
Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Чет Фев 26, 2004 19:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина е сложна работа,но не и невъзможна!Ще се опитам да ти помогна,но са ми нужни няколко уточнения!
1. за каква цел ще са боксовете,домашно(HIFI),или професионално(диджейски,оркестрови)???
2.Някакъв размер ,като,височина,дълбочина-ориентировъчно!
3.колко лентови,си решил да ги правиш-дву,три или широколентови???
4.Каква номинална електр.мошност трябва да са(според това което си си решил)!
5.Последно и най важно,колко пари си решил да отделиш за да си направиш два бокса!....важно е защото!
-Заслужава си да направиш,аналог на някой скъп и качествен комплект боксове!-така цената ще ти легне горе долу наполовина!
-Ако си решил да си правиш комплект който струва(аналогични в магазините) до 150-180 лб. за 2 броя....просто не си губи времето,купи си ги така ще ти е по евтино!
Поздрави,пиши!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
malchoo
Гост





МнениеПуснато на: Пет Фев 27, 2004 0:02    Заглавие: Отговорете с цитат

zdraveite Wink Mn sam zapalen po tonkoloni i usilvateli no ot kade da zapo44na Wink ?Smile)) Pomognete ako mojete ;P
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Вто Юни 15, 2004 13:39    Заглавие: Отговорете с цитат

кажете наистина как се правят колони за много корави басове?
Върнете се в началото
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Сря Юни 16, 2004 8:23    Заглавие: "тонколони" ли -много просто но и сложно ! Отговорете с цитат

Като за начало едно малко уточниние: " тонколона" означава тон източници подредени в колона, а под тон източници се разбира примерно високоговорителите.За направата на озвучително тяло/акустичен бокс / е необходим талашит/плоскост от дървесни частици-ПДЧ/ ,мрамор и др. Тъй като мрамора е скъп и трудно се обработва в домашни условия е най добре да се използва талашит .Може да се намери в магазините за мебели и струва от 5до 15лв на стандартен лист 2м х1м за дебелината не съм запознат .Като за начало си избирате схема на бокс който ви харесва и за вас е лесен за изработкаи го копирате За самата изработка мога да ви дам информация но трябва да я напиша и кача в файлобменника защото и много
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SurchO
Гост





МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и аз правя колони и до голяма степен си прав в това дето го казваш.. Само че ми стана нешо интересно... ОТ КАДЕ ДА СИ ВЗЕМЕ ЧОВЕКА КАДЪРНА СХЕМА?
Само не казвай:....INternet.
В нета сам попадал на толкова 'безграмотни' схеми че направо се плаша...
Ако знаеш някой саит с хубави и надеждни схеми на "сандъци" моля те кажи ми или ми прати че ми е любопитно Smile

10x
Върнете се в началото
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Юни 28, 2004 7:56    Заглавие: re Отговорете с цитат

Повечето са от Интернет НО от там гледам само идеята. Иначе гледам от магазините понякога се правя на клиент и научавам повечко информация но гледам продавача да е в час иначе няма смисъл. И да ти кажа повече разчитам на собственият си опит и най вече на слуха си особенно при настройване на фазоинверторите. Не сьа за подценяване и каталозите на производителите и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov