Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

може ли да се оправи кинескоп 21'' с прекъснало отопление
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2004 21:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Търговията е благословена от дявола, а занаята - от Господ.
Така, че бягайте далеч от такива начинания.
Да не говорим за офазени или гръмотевични случаи.
Миналата година направих своя рекорд - от един гръмнат от
светкавица малък Шарп и препипан от "авторитетен" сервиз
извадих 27 дефектни елемента вкл. чукнат неизвестно как
кинескоп под отклонителната система!?!
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2004 23:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако говорим за Sharp 37DM23SC той наистина като изгори от гръмотевичен удар няма смисъл изобщо да се прави - едно ново шаси се взема за 100-120лв. това правят и в сервизите понеже аз незнам още кой доставя TDA8842 - на мен като ми се наложи да я купувам се оказа че не се доставя за BG и въпроса с модела приклучи. Говоря за TDA8842 за SMD монтаж - а колко нещо имаше изгоряло още заедно с цялото импулсно захранване..... и накрая всичко остава за сметка на техника.

Последната промяна е направена от cdi на Чет Яну 22, 2004 23:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Ное 2003
Мнения: 126
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2004 23:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Май ви заразих ,А...? Мисля,че не трябва да се продължава в този стил,че наистина ще заприличаме на онзи виц за АДА и казана на българите !!! Няма смисъл и аз да споменавам,че сигурно 100-пъти ми е идвало на вратата си да закача надпис"ПОСЛЕДНА НАДЕЖДА"/въпреки ,че не съм толкова голям майстор като вас(e знам какво е "Осцилоскоп" и "Осцилограф"/. Мога смело да заявя,че когато стигна до такъв момент , който не е в моята компетенция-и аз си занасям даденият телевизор или видео на по-голям майстор/естествено си плащам,защото не бива труда да не бъде възнаграден/. Но напълно се присъединявам към "cdi"-НЯМА ТАКОВА НЕЩО - СЪЗДАДЕНО ОТ ЧОВЕК , КОЕТО ДА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ОТРЕМОНТИРАНО/особено в България/.Вярно е и друго - както казва Филипов/градския/,повече от 90%се занимават с това което не или малко разбират,може би системата беше такава,но вкрая на краищата това са теми на друг разговор/както обичат да казват в ефира/.Трябва да продължиме добрият тон-безкористно/както правят руснаците/ и да се придържаме към девиза -мисля:"Как с три стъпки да си оправя телевизора"/било то свой или чужд/.Да бъде на принципа в следвоенна Германия-на всекиго по 20 марки,който е кадърен ще ги умножи,който не е -ще си остане посредствен / така и при нас-който може от две думи ще те разбере, който не може ако ще и 100 - същата работа ! Форума си е чудесен! Честит 4-ти рожден ден на "eshop" - да са живи и здрави ! У С П Е Х КОЛЕГИ !!!
_________________
Човек се учи докато е жив!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2004 0:17    Заглавие: може да се оправи кинескоп 21" с прекъснало отопление Отговорете с цитат

Уважаеми господине:Прочетох много добре вашето есе и като професионалист ще ви отговоря подобаващо.Относно кинескопа-Какво правите като ви изгори крушката на полилея?-на боклука!
Защо смятате,че всеки телевизор,вземен от улицата,или купен от от спекуланти ,били те сърби,турци или други за 10-15 евро,стояли под дъжд,сняг идр. вредни условия непременно трябва да стане по добър от нов,да се продаде задължително с голяма печалба,без ангаджименти от продавача,с гаранция пчти като за нов,вие да сте на чисто без ядове и с авторитет като добър бизнесмен и всичко за някакви си 7-10дена.А запитвате ли се ВИЕ уважаеми новоевропейци колко струва времето за изграждане на един добър тв.техник или инженер по ремонта на тези 100Hz апарати?Колко хиляди бандероли струват-измерителни апаратури,компютри,схеми,каталози,ДАНЪЦИ и хиляди други разходи,за да можем да ви ремонтираме "БЕЗЦЕННИТЕ"ТЕЛЕВИЗОРИ.Един добър техник става за повече от 20-25г.упорит труд и непрекъснато усъвършенстване в такт с новите технологий.Като ви е скъпо тук, защо не си ги ремонтирате в ЕВРОПА?според вашата логика,щом единтв. го намирате за 10-15 евро поискайте да ви го ремонтират в ГЕРМАНИЯ ЗА 5.Уважавайте труда на професионалистите, не се доверявайте на незнайни пишман-майстори ,знайте,че нашият труд не се измерва с 4-5 безсънни нощи, няколко митници и хоп:за няколко дена-милионери.Ако си разменим местата съм сигурен,че ще разберете голямата разлика между нас -специалистите и вас "Търговците".Ходил съм из Европа и знам как стоят нещата в действителност. Стига толкова за сега!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2004 8:40    Заглавие: Браво!!! Отговорете с цитат

Браво Веско!!! Подкрепям те напълно! Трябва да отстояваме и реноме и цени и отношение към нас!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2004 11:13    Заглавие: може ли дасе оправи кинескоп с прекъснало отопление Отговорете с цитат

Отново се включвам в темата,защото не ми дава мира цяла нощ.И така уважаеми търговци на техника втора употреба: Аз работя с такива,като вас, вече 14г.Всеки ден се сблъсквам с проблемите ,за които се пише тук.Наистина е приятен гъдел да оживиш един 100hz тв.,който в Германия не са могли.Итук е мястото да се запитате-защо не са ремонтирали чисто нов тв?Дали в Европа няма чак толкова добри специалисти,или е важна цената,на ,която ще се извърши услугата?Като говорите,че ви искат"много"пари тук,то е зщото времето за ремонта на такъв тв.е 2-3 пъти повечеот аналоговите.А,ако вие,господа търговци имате разходи само по транспорта и бакшиши помитниците,ние регистрираните тв.техници плащаме на тази държава непосилни данъци и безброй таси,наеми,ток,осигуровки и др. грешни пари,само за това,че знаем и можем.Затова всеки техник си цени труда и времето,защото то наистина е пари .Относно ремонта на мониторите-един монитор втора ръка върви от 40-80 лева,а за да се оживи трябва компютър -струващ 1000- кой от нас печели? Аз също ремонтирам монитори, но заслужава ли си,след като първо трябва да помисля да изкарам ежедневните 25лв. за държавата и после ако може за мен.Форумът е прекрасно нещо,но смятам,че той е за специалисти за да може да се консултираме за тежки и особени случаи в нашата практика,а не за смешни и некомпетентни въпроси като най-горния.Ако смятате,че ,чрез форума ще станете майстори-то жестоко се лъжете.За тва си има спец. техникуми,ВУЗОВЕ,и цял живот специализация.А за тръпката от ремонта,повярвайте ми ,изпитали сме я хилядократно.Само,че след ремонта телевизора отива на пазара,за вас остават пачките,а за нас разбира се остава тръпката.Искам господа търговци ,като имате толкова много платки ,да отидете с тях в данъчна служба и да платите с тях патента на вашият майстор-може би ще ви уважат.И последно искам да споделя-не може от 20 умрели телевизора да се направят 25 и в болницата влизт толкова болни хора,а колко излизат живи,а ЗА ЛЕКАРИТЕ С ТАКЪВ ТОН ЛИ ГОВОРИТЕ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
БАЛДУИН ЛЕФТЕРОВ
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Юни 2003
Мнения: 225
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2004 11:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок,Веско пич си,ама няма да те разберат тъй че не се хаби.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2004 16:25    Заглавие: Форума Отговорете с цитат

Ама те търговците този форум не го и знаят дори, та камо ли да прочетат какво сме написали ние в него, но някак си му олеква на човек като сподели нещо което го вълнува отвътре с колеги единомишленици Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 20, 2004 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Уважаеми г.Вesko dilow вие ако сте ходили в чужбина и ако сте карали по малко телевизори няма никакъв проблем,но ако сте карали над 12 телевизора 20 бр. по митниците проблема не е никак малък.И друго ще ви кажа ,че вие ако имате 1,2 безсънни нощи в къщи то аз на път съм имал по 3 и само каране и 2 седмици спане в микробус на седалката и когато станеш сутрин цпал недоспал и се изправиш изпитващ огромно удоволствие.Аз също ремонтирам техника може да не съм майстор като вас ,но това не може да се сравнява по нищо с това да пътуваш,на мизерията,която се подлагаш.Има някои които имат удобства и нямат тези проблеми но при повечето не е така.И как се събират само и се товарят и се прекарват 2500км.А вие си седите на топло и на удобство и вечер сте си в къщи ,нали.Аз изобщо не подценявам вашата професионална работа защото и аз знам за какво става въпрос но не подценявайте работата на другите хора и не гледайте в тяхната паница кой какво изкарва иколко му е печалбата,защото да отидеш до Германия за стока ти трябват от 2000-2800лв.за път и за стока и митници,разрещения от ХЕИ за телевизорите и т.н.направете проста сметка колко телевизора трябва да се отремонтират и продадат ,а колко време се продават за да си върнеш 3000лв и тогава вече каквото остане за печалба.Чесно да ви кажа май само се въртят парите и се намираме в приключения и ядове, а майсторите винаги си измиват ръцете за гаранцията.Извинете ако съм ви обидил но аз пътувам от 96 г . и знам колко лесно е всичко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
smd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Мар 2004
Мнения: 390
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 20, 2004 18:33    Заглавие: Отговорете с цитат

не ги караи тогава,И СИ СТОИ В КЬЩИ НА ТОПЛО И СВЕТЛО ,както казваш! но аз лично никога няма да ти направя 100 hz sharp за 5 евро!!!защо се занимаваш с този род деиност тогава?! за 15 евро телевизор искаш 5 евро за ремонт и 150 евро печалба ли !? А това че и ние спиме по сервизите за да станат вашите телевизори , само от лябов към професията ли е? вашите митници са нашите данъчни, НОИ, и други подобни легнали на гъба ни !!!храниш семеиство - ние всички също !!! Evil or Very Mad Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov