Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Детектор на полярност ???
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
YHV
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Окт 2004
Мнения: 48
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 8:20    Заглавие: Отговорете с цитат

charli написа:
.spored men ne trqbwa da e na werigata predi dwigatelq a vuv verigata predi izprawitelite (shema Larionov) ... tam toka e promenliv


charli , прав си за тока че трябва да е променлив. Аз просто не го съобразих снощи като ти отговарях.

Един съвет относно дипломната ти работа, ако правиш нещо с което да впечатлиш комисията, то прави го така, че да можеш и да го защитиш (особенно ако нещата са само на теория), защото винаги ще се намери някой от комисията, който да се направи на инересен и да те пита точно за нещата които не разбира, т.е. за нестандартните решения на дадения проблем. Very Happy

затова успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdrav ... то нещата са мно по-сложни .... аз чрез тоя шунт следа какъв е моментния ток и го ставнявам с едно задание ..... ако има разсъгласуване се намалява ъгъла на отпушване на тиристорите а оттам се увеличава средното изправено напрежение ...... исках този сигнал освен като ОВ по ток да го модулирам като логика която да управлява двете системи за имп. фазово управление ....
сега вече си промених решението ... схемата която ми даде ще я вържа след шунта. Тя ще ми генерира напрежението на ОВ по ток ...
не знам откаде ми доиде изведнъж толкова акъл в главата та ми цъфна една много хитра идея за логиката..... виждал съм едни реленца които са поставени в прозрачни стъклени тръбички (не знам как се казват)... контактчето вътре е чувствително към магнитно поле.... обаче доколкото се сещам това ключе не е чувствително към посоката на полето .... незнам дали има такива коти са . та ако сложа и един токов трансформатор и на изгода му вържа едно соленоидче и вътре в него поставя това нещо (даже трябва да са две) би свършило добра работа... комисията ще я разбия с тея идеи ....

А доколкото инженерите които излизат ... ти маи си мислиш че дипломата е за техникум .. тук грешиш ... за универрситет е, колкото и да не искам да ти го казвам за да не те разочаровам още повече....
а тая книшка дето ми я препоръчваш на Стефан Вълчев я имам ... само че на мойта корица пише Стефан Вълков.. ХАХАХ ...
книшката е добра но вътре има единични схеми на ОУ... няма специализирани схеми с комбинации от много ОУ каквато ти ми даде... затова имам гелание да видя книшката на американците....


Последната промяна е направена от charli на Чет Дек 09, 2004 13:45; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

YHV .... на мен са ми казвали, че колкопо по-сложна схема им поднесеш на изпита, толкова по-малко въпроси ще задават ... това е така защото те няма да могат да се ориентират из схемата .... а ако им представя схема със правоъгълничета (както каза да направя ръководителя) тогава ще имат въпроси относно това защтриховано празно пространство ... какво е как е и както казваш ти - как ще разрешиш проблема с това квадратче ... с какви методи можеш да решиш проблема .... точно затова аз искам да направа дипломата ми максимално изчерпателна... да няма за какво да ме питат ..тогава ако ме питат ще им отговора че проблема е решен и метода е написан в дипломата ....
А дипломата изобщо не е теория .... начи имам сигурно към 150 сметки и оделно още към 100-тина формули необходими за изчисляването на регулатора на ток и на скорост ...то там са едни луди формули с по 5-6 параметъра в тях .... отделно имам ОУ изпълняващи необходимия закон на регулиране на СИФУ-тата .. абе бая голема схема стана и доста голяма плетеница от ОУ и връзки идващи от единия краи на схемата та чак до другия ... абе отначало не мислех да става токова сложно ама нещо ми дойде хъс ... сега се опитвам да я направа колкото се може по-сложна... XAXAXA .. ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Zdrav
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 146
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би говориш за рид-реле или рид-контакт. Рид-релето е точно това една намотка навита около рид-ампула. По магазините има едни Български РМК11105. Не зная каква ще бъде надеждноста на такова изпълнение(рид-контакт), но ако този мотор ще задвижва нещо в което или около което ще има хора, трябва да помислиш и за това.
Ти най-добре знаеш каква ти е задачата.


Разбрах че става въпрос за университет и аз също за говорех за такъв в случая варненския. Та там чух че било редовна практика преподавателите да стават и да си излизат от лекция, когато видят че няма интерес. Не мога да си представя как електроинженер ще излезе от там без да знае какво е например активна и реактивна мощност.

Кога ще бъде защитата?
_________________
Знанието е лично преживяна истина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

ще задвижвам подемна клетка.....
Аз съм в Минно-геоложки университет в София ...там преподавателите все още не са почнали да излизат от лекции .. но поради слабия интерес към каквото и да било са принудени да преподватат елементарни неща, колкото време да минава ......
защитата трябва да е януарли или февруари но аз имам изпити да взимам ... следващата е чак юни месец ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov