Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

дек техникс м24 проблеми при запис

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
obg
Гост





МнениеПуснато на: Съб Фев 07, 2004 22:01    Заглавие: дек техникс м24 проблеми при запис Отговорете с цитат

Здравейте колеги ,подариха ми касетъчен дек Техникс RS-M24.Звука му поне на слух е много добър , но при запис нивото е низко и самия звук е глух.Интересува ме дали проблема е във възпроизвеждащата/записващата глава или в подмагнитващата/изтриващата/глава,а може би някъде другаде в електронната част.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2004 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Изтриването/подмагнитването го провери, може и да е дефектирал генератора. Предполагам, че не са въртели режекторните кръгове. Всички превключварели напр. запис/възпр. може да им ръснеш по един контакт шпрей. И смени ремъците, че сигурно са станали на локум.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2004 23:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не ти работи подмагнитването звука нямя да е глух напротив би трябвало да има много високи и изкривявания.Аз имам модела М12 и предполагам ,че може да имаш излишък от подмагнитване ако е като при моя дек генератора се захранва през регулируем стабилизатор за различните видове ленти и ако той е пробил ще си на максимум на подмагнитващия ток. Виж и главата дали е оригинална и питай за схема тези декове се внасяха от Кореком със схема в документацията. Аз лично я имам за м12 ,но не знам доколко съвпадат.Провери и настройката на индикатора на нивото да не би да е развъртяна и знай ,че токовете на подмагнитване са в съотношение 1:1.1:1.4:2 съответно за нормал ,FeCr,CrO2 и метална ленти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
obg
Гост





МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2004 23:46    Заглавие: technics m24 Отговорете с цитат

Главите според мен са оригималните / МХ /QWY4122za -възпроизвеждане и QWY2133z-подмагнитване и двете са MATSUSHITA.
Относносно схемата на М12 ,ако имаш възможност ми я пусни по мрежата на [email protected]. за М13 знам ,че се различава от М24 само по нивомерите.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2004 17:32    Заглавие: M12 схема Отговорете с цитат

Нямам скенер ,това е оригиналната схема която ми я дадоха с дека
тя е зелен цвят но имам някои ксерокопия обади ми се по е-мейла някакси да ти дам едно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2004 7:23    Заглавие: Отговорете с цитат

При глух и слаб запис най-вероятно е записващата глава да е
износена (с увеличен процеп)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2004 17:21    Заглавие: схема на M12 Отговорете с цитат

Ето ти схемата извинявай за закъснението но трудно я намерих и после я сканирах да може всички да я ползват! Цвета е оригиналния-зелен ?! Но за всеки случай наистина свали главата и я виж под микроскоп.


http://fileshare.eshop.bg/download.php?fileid=2948
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov