Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с дъно
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rutera
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Фев 2006
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 20:51    Заглавие: Проблем с дъно Отговорете с цитат

Здравейте по принцип разбирам от електроника но тук нещо съм невеж.
Проблемът е следният имам едно дуно с подути кондензатори около атх куплунга със стоиности 3300 мк/6.3V подменям същите подути кондензатори с 3300 mF 16V а също така и подути кондензатори около видео картата която е вградена и тях съм подменил.Въпроса ми е следният преди да подменя около видео картата кондензаторите от транзисторите заляпени за даното издаваха звук с ниска честота като свистене подмених ги мисля че като чели вече го няма свистенето но компютъра от време на време забива не мога един филм да изгледам незнам какво става.Windows-a сам го сменял няколко пъти и Linux му инсталирах и нищо.не мисля че е от RAM-памет защтото на друго дъно си работи рамта е ДДР-400. моля някой ако може да помага мерси за вниманието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2006
Мнения: 532
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 21:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е за всеки това да се сменят кондензатори на дънни платки. Платката има няколко слоя и има вероятност да не си запоил всички слоеве както трябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

А захранването смени ли го?
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rutera
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Фев 2006
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

за слоевете съм сигурен че са запоени защото се пак минават през цялото дъно се пак нали излизат от другата страна.

А за захранването то е ново и съм го свалил от старият ми компютър. 350W е и волтажите са в норма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Сеп 2005
Мнения: 474
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Low ESR трябва да са кондензаторите
а и захранването ново или старо ако е китайско менте и тежи под 2 кг ... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rutera
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Фев 2006
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля сащите са 105* Low esr hitano. А за захранването какво мислите има ли вероятност нео да е в него проблема. и да мисля китаиско е но си работи добре поне така се даржи при старият комп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007
Мнения: 1123
Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 8:07    Заглавие: Отговорете с цитат

rutera написа:
Мисля сащите са 105* Low esr hitano. А за захранването какво мислите има ли вероятност нео да е в него проблема. и да мисля китаиско е но си работи добре поне така се даржи при старият комп.

какви кондензатори сложи...пак стари ли?Сменяш всички кондензатори с нови,слагаш ново захранване ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи си НОВО захранване.Сложи НОВИ кондензатори.Захранването е 20тина лева,кондензаторите въпреки многото мнения сложи каквито има но нови-струват стотинки,изчисти си радиатора и вентилатора на процесора и смени контактната му паста като преди това го свалиш от цокъла и ако пак прави мизерии помисли за ново дъно и видеокарта/ако видеокартата е с вентилатор свали го и го изчисти и смажи.Преди да си направил всичко това не мисля че има какво да обсъждаме.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Не приказвай глупости. Трябва ли да обяснявам че онова за 20 лв. трудно може да се нарече "захранване"? Или трябва да отнесе плувката?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 747
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 13:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Кондензаторите са на 6.3в. и волтажа трябва да се спазва,защото по големия волтаж предполага и по-голяма вътрешна индуктивност.По същата причина кондензаторите трябва да са с максимално къси крака,а по-големите габарити на 16 волтовите кондензатори в повечето случаи не позволяват това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov