Jabse : българската търсеща машина Форуми
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Напишете отговор Страница 1 от 1
Submit your site
Автор Съобщение
Отговорете с цитат
Мнение Submit your site 
Гледам, че сайтовете ми ги няма в индекса Ви. Как мога да ги добавя? Защо няма Submit your site опция?

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Отговорете с цитат
Мнение  
Във FAQ пише:
Цитат:
Какво трябва да направя, за да бъде включена страницата ми в jabse ?
Нищо. Jabse сам намира нови сайтове - стига към тях да има линк от вече индексиран сайт.

Освен това има някои изисквания за сайтовете (предполагам, че в бъдеще някои от тях ще отпаднат):
Цитат:
За да бъде включен сайта ви в индекса, е необходимо да отговаря на следните условия:
1 Сайтът да бъде български или да има отношение към България. Това се преценява по следните критерии:
1.1 Сайтът се намира физически на сървър, разположен в България
1.2 Домейнът на сайта е .bg , bg.com, bg.net или bg.org

Някои БГ доставчици нямат сървъри в БГ - например hostbulgaria където е и моя сайт. Последните 3 домейна в точка 1.2 не ми са ясни.

Отговорете с цитат
Мнение  
Лоша работа Sad Единият ми сайт е изцяло на български, но домейна му е .com. Другият е двуезичен и домейна му пак е .com. Сървърите на втория са 100% извън България. Това означава, че вторият ми сайт (въпреки, че има пълна версия на български) никога няма да бъде включен в индекса на търсачката, а най-вероятно и първият Sad
Това не ми звучи много умно Exclamation Тук май чичко гуугъл ще дава повече резултати на български, някои от които по-качествени. Това нещо трябва да го оправите Exclamation

Отговорете с цитат
Мнение  
Gordon Freeman написа:
Това нещо трябва да го оправите Exclamation

Предполагам, че това нещо е направено по този начин, поради технически ограничения. Web пространството е твърде голямо и затова всеки паяк би затънъл, при недостатъчен хардуер. По-скоро "Submit your site" е правилното решение, защото така хората заинтересовани от търсачката ще получават и индексирани сайтовете си (т.е. това е вид печеливша рекламна стратегия).

Отговорете с цитат
Мнение  
Както xyz правилно посочи, за момента нямам техническа възможност да сканирам и сървъри извън България. Също така и не знам как е възможно да се разпознае, че даден сайт е български ако е извън България и няма български домейн.
Единствената опция е да се submit-ват такива сайтове - което ще заработи в най скоро време.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Отговорете с цитат
Мнение  
plamensl написа:
Също така и не знам как е възможно да се разпознае, че даден сайт е български ако е извън България и няма български домейн.
Единствената опция е да се submit-ват такива сайтове - което ще заработи в най скоро време.

Има специален таг, за обозначаване на съдържанието на сайта -
Код:
<meta http-equiv='content-language' content='bg' />
, предполагам, че търсачката може да го интерпретира и по този начин да разпознае на какъв език е сайта.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Номер
Отговорете с цитат
Мнение  
Така е, но само след като е изтеглила страницата. По този начин трябва да се изтеглят всички страници и да се премахнат тези, които не са български. За съжаление, в момента нямам достатъчно ресурс да го направя.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Отговорете с цитат
Мнение  
Имам сайт точка инфо, изцяло на бъргарски и хостван в Бг. Гугъл Бг, по ключовите думи от съдържанието на сайта го вади на първа позиция. Добре е оценен от гугъл пейдж ранг и алекса трафик, както и от другите световни търсачки.
Джабсето не ми изкарва сайта в първите 200 резултата.
Весели празници!

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Отговорете с цитат
Мнение  
Пламен Василев написа:
Имам сайт точка инфо, изцяло на бъргарски и хостван в Бг. Гугъл Бг, по ключовите думи от съдържанието на сайта го вади на първа позиция. Добре е оценен от гугъл пейдж ранг и алекса трафик, както и от другите световни търсачки.
Джабсето не ми изкарва сайта в първите 200 резултата.
Весели празници!

Същото е и при мен само че е сайт точка нет Confused
Нещо "паячето"...накуцва Wink

Отговорете с цитат
Мнение  
Ами действайте ... има вече добави URL ....
http://www.jabse.com/addurl.php

Покажи мнения от преди:
Напишете отговор Страница 1 от 1
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети