Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

На вниманието на администратора

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 22:36    Заглавие: На вниманието на администратора Отговорете с цитат

Господин администратор,
Уважавам правилата на форума и като коректен потребител ги спазвам стриктно. Текста при регистрацията:
Цитат:
Приемате, че уебмастъра, администратора и модераторите на този форум имат правото да премахват, променят или заключват всяка тема по всяко време, ако намерят за уместно.

според мен е логичен и необходим с едно уточнение. Последният текст /ако намерят за уместно/, позволява конюктурни, да не кажа и преднамерени действия на някои от модераторите. Коректното и демократично е този текст да бъде "ако противоречи на правилата" Правилата са както за потребителите, така и за модераторите. Имам няколко случаи на изтриване и промяна на теми и мнения /свързани с мнение относно "сивата" икономика/, без да съм нарушил правилата на форума. Преди два дни пуснах тема с информация за Национална конференция 2008г. в Рибарица. Видях че в раздел"Общи приказки" не може да се стикне като "Важна" тема и затова я дублирах като такава в раздел "Ремонти на битова електроника". Получих разбиране от модератор и темата бе стикната като "важна" в раздел общи приказки. След това друг модератор реши че не е важна. Ето защо считам че модераторите трябва да постъпват по разписани правила а не "ако намерят за уместно".
Благодаря за дългогодишните усилия за създаване и поддържане на качествен форум и се надявам на адекватна реакция.
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 23:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Бойко,първо-отговарям ти аз-въпреки че аз не съм коригирал твои постове,нито съм ти трил или местил нещо.
Модератора който ти е отцепил част от темата е колегата RC.
И се е идентифицирал много точно и ясно-

Цитат:
Модерирано от RC


И не виждам нещо да ти е изтрил-преместил е част от дискусията в друг раздел.
Колкото до предложението ти за правилата.
Ти в момента също си в пълен разрез с тях-

Цитат:
14-Обсъждане на работата на администратори/модератори е забранено.Теми с подобно съдържание ще бъдат отстранявани от форума,а при системно неспазване на това правило-нарушителите ще бъдат наказвани.


Администратора е преценил текста да бъде такъв.
Има много и основателни причини за това да е сложен и да съм го срещал същия текст не само в този но и в много други форуми.
Правилата на форума са писани от мене и колегите модератори.
В оригиналния им вид бяха 3 пъти по-дълги отколкото са сега...
И пак не бяха всеобхватни.
И сега почти никой ги не чете,както и не му пука какво пише в тях.
Бяха окастрени с цел белким някой ги прочете.
Те правилата затова са правила,но в крайна сметка-крайната преценка остава на хората.
Както и те си носят отговорността за нея.
Ако нямаше нужда хора да модерират-щеше да модерира бот.
Щеше бота да чете дословно и като виде някъде че някой е в разрез с правилата-щеше да му светне една лампичка в тиквата-и да трие.
Да ама не става така номера.Щото хората,които са решили да престъпят границата на правилата винаги си намират вратички.
Още древните римляни са го казали-"Закона като закон сам по себе си е нищо повече от врата в полето".
Един добър тарикат винаги ще намери,как да я заобиколи...

Това е и причината да се въведе такава клауза.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 23:55    Заглавие: Отговорете с цитат

И пак между другото,хубаво е когато човек критикува някого или нещо преди да търси сламката в окото на ближния да си извади тази от своето.
Някакси не мога да разбера това твое предложение към нашия форум,при положение че абсолютно дословно същия текст виси и във вашия форум Laughing -


_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 0:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Божиле,
Не обсъждам работа на модератор и нямам персонални претенции към модератор. Предложенията ми към администратора се отнасят до текст от правилата при регистрация и са с цел изключване на личен елемент при модериране. Принципно модератор съблюдава спазването на правилата при темите и отговорите и ако реши да се намеси по съществото на темата не бива да излиза от рамките на обикновен потребител. Останалото е както казваш врата в полето.
П.П. Благодаря за забележката. Тук условията ще бъдат демократизирани. Very Happy
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg


Последната промяна е направена от Boiko на Нед Мар 30, 2008 0:14; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 0:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Бойко,извинявай много ама тва цялото чудо не мога да го разбера?
Същото това правило го има дословно едно към едно във вашия форум и в един момент идваш тука и почваш да ни обясняваш колко лошо е това правило и как трябва да го премахнем...
Аз ли нещо съм тъп?
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 0:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Божиле,
Извинен си, но прочети заглавието, нали разбираш че се обръщам към администратора.
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 0:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами хубаво-имаш право да попиташ администратора.
Аз пък имам съответното право да предложа теза коренно противоположна на твоята и да я защитя с достатъчно солидни аргументи и факти,както виждаш. Laughing
Лошо няма-Ще чакаме администратора да ти отговори.




P.S.Сега гледам че си дописал и за "Важната тема" от снощи-
значи когато аз ти стикнах темата,забележи думичките които написах на края на поста ми-"Надявам се че никой няма нищо в против?"-тези думички съм ги отправил като запитване и към тебе и към всички колеги модератори.
Е колегата RC e имал нещо впротив,казал е какво е то и е свалил темата.
Значи дали една тема е "Важна" или не-критерий няма нито по форумите,нито в живота.
Кое е по-важно и кое по-малко,кое е по-красиво и кое е по-грозно са си чисто етични и философски категории...
Както са казали руснаците-"На вкус и цвет-товарищи нет!"
За един човек може да му се стори важен разговора за мачове,за друг може да му се стори важен лафа за политика,за трети-"за ланшния сняг" Laughing
Е ами така е преценил колегата RC и така е сторил.

Надявам се че няма да правим сега някакви сръдни "защо темата ми е стикната или не ми е стикната"...Някаси много несериозно е.Баси и дребните работи.Аз съм модератор тука-ми като се замисля-една тема моя досега не съм си стикнал...Колегите ми ги стикват-като почнат да им пречат справочните теми.

Arrow За да не говорим съвсем насухо-ще добавя и двете теми в които е обвинен колегата RC че е постъпил недемократично-
цък
и цък
Ще помоля който вижда нещо с което колегата да си е превишил правата-да си вдигне ръката и да се обоснове.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 12:29    Заглавие: Re: На вниманието на администратора Отговорете с цитат

Boiko написа:
Имам няколко случаи на изтриване и промяна на теми и мнения /свързани с мнение относно "сивата" икономика/, без да съм нарушил правилата на форума. Преди два дни пуснах тема с информация за Национална конференция 2008г. в Рибарица. Видях че в раздел"Общи приказки" не може да се стикне като "Важна" тема и затова я дублирах като такава в раздел "Ремонти на битова електроника". Получих разбиране от модератор и темата бе стикната като "важна" в раздел общи приказки. След това друг модератор реши че не е важна.


Моля за линкове за НЯКОЛКОТО случая. И да посочиш случаи с ЛИЧЕН елемент на модериране.
Пряко нарушаваш всички правила като дублираш темата в друг раздел, в който се обсъждат ремонти. Дали темата е важна, решават модераторите. Това че е останала настройка някъде обикновени потребители да правят важни теми, ще предложа на администратора да го промени. И без това доста нови злоупотребяват с това и понякога има коментари.
Колкото до темата - аз пренесох текста. Не е необходимо потребители да ходят по други сайтове, за да се дозапознаят с текста и условията. За удобство. Още повече че в администрирания от теб форум има допълнителни ограничения за да не се вижда всичко. Например дори и картинките.
Знаеш много добре, че тук сме доста либерални. И че в руските форуми за съвсем за много по-малко темата отива в "корзина". А и не знам въобще форум, където да се допуска ПУБЛИЧНО обсъждане на модератори и действията им. Справки дори и в администрирания от теб форум - т. 12 и 13.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
plamensl
Site Admin


Регистриран на: 27 Ное 2002
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пет Апр 04, 2008 10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже нямам възможност да прекарвам достатъчно време във форума, не разбирам от електроника и имам пълно доверие във всички модератори, моля, считайте, че моето мнение съвпада с тяхното.

Според мене ролята ми тука е да гледам форумът и сървърът да работят, да настройвам софтуера и да правя промени по него.

Нямам възможност да следя за поддържането на добрия тон и спазването на правилата. За това се грижат модераторите, както те преценят за добре, за което съм им изключително много благодарен.

Тяхната работа е абсолютно доброволна и отнема време и услия. Без тях, форумът щеше да излезе извън контрол.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov