Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Моля за помощ за Респром Студио-2/35

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
[email protected]
Гост





МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2003 15:27    Заглавие: Моля за помощ за Респром Студио-2/35 Отговорете с цитат

Здравейте, имам следния проблем:
Имам един усилвател Респром Студио 2/35W и единият канал не работи. Преди време беше изгоряла някаква писта и успях сам да го поправя. Сега, обаче, работата е по-дебела. На изхода пуска около 20V постоянно напрежение. Бушоните не горят. Извадих един по един всички транзистори (без най-слабите два на входа) и въпреки това по останалите пасивни елементи има около 6V постоянно напрежение. За сравнение - на работещия канал по същите елементи тече 0.3V. Няма изгорели резистори. Не открих пробили кондензатори. Захранването е ОК. Имате ли идея кой елемент може да причинява този проблем. В самото начало на схемата (до захранването) има два големи сиви диода. На изхода на диода на здравия канал напрежението е 9.8V, на проблемния - 11.2V, може ли от там да тръгва проблемът?
Ще бъда благодарен на всеки, който даде някаква идея, схема на устройството или се навие да го оправи срещу адекватно заплащане. Защото преди да се захвана сам обиколих десетки аудио-видео сервизи, всички казаха, че не работят с такава техника, защото "няма части". Като го чувах това, ми идваше да се изплюя. А в един от сервизите ми поискаха цена, равностойна на стойността на целия усилвател.
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
cemb
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2003 18:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing ne znam ot kade si i kakvi servizi imate no az bih go opravil za ne pove4e ot 20lv. taka zna4i 6tom kato ima6 pravo naprezenie na izhodite zna4i nai veroiatno sa izcakali krainite tranzistori 2N3055 ili KD503.ako te sa zdravi proveri draivernite tr. mislia 4e biaha BD139 i BD140 za pove4e info ISQ168374697 uspeh

p.p proveri si cener dioda triabva da e okolo 12v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gost
Гост





МнениеПуснато на: Нед Юли 25, 2004 17:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, аз имам същия усилвател и честно казано много го обичам след като знам че е 2-рия купен в БГ (83-та година от кореком). Та мойто Студио 2/35 както си работеше един ден започна единия канал да не свири, т.е. свиреше но се чуваше само някакво мощно пукане дрънкане и то само когато удря бас през останалото време не бачкаше. Е видях че някакъв предпазител (викам му така даскала много ми дзяеше като му виках бушон) е изгорял и го смених, след време обаче се случи така че както си свиреше пак се получи така. Сега само единия канал работи, но по начина по който свири установявам се работата е много нацапана. На няколко пъти сменях потенциометри, щото оригиналните се сбозяваха много бързо. Е кажете каде мога да занеса усилвателя и да ми го направят целия да работи хубаво, без шумове и т.н. Разбира се и цената има значение, щото още не работя и нямам големи доходи пък бащата като се прецака и му се оплаках ми каза така: "Сине не ме занимавай с глупости мен ми мина това време с тия музики аз като имах проблеми си намирах начини да ги решавам, намирай ги сега и ти" и аз със среден пръст в уста...
Върнете се в началото
Gost
Гост





МнениеПуснато на: Нед Юли 25, 2004 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Moje da mi otgovorite na e-mail-a [email protected] nadqvam se nqkoi da mi pomogne
Върнете се в началото
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 379
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юли 25, 2004 19:23    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте, някъде имам схема на този усилвател, утре ще я кача в файлобменника. По спомен, може да е повреден някой от първоначалните транзистори и от там да дава постоянно напрежение в изхода, но като погледна схемата вече ще ти кажа какво точно да провериш
_________________
Няма да умрем от глад докато има техника Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Нед Юли 25, 2004 22:42    Заглавие: Студио 2/35вт. Отговорете с цитат

Колеги,да уточним питането от коя дата и година е?Ако е от миналата година е ненужно да дискутираме.Ако въпросът е все още актуален-да помогнем на младежа,това са елементарни усилватели и лесно се ремонтират,а има много по-важни проблеми за решаване.Нека да си пестим времето-то е ценно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov