Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся схема на телевизор NEO модел TV-1400TXV

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rusi
Гост





МнениеПуснато на: Пон Авг 18, 2003 15:52    Заглавие: Търся схема на телевизор NEO модел TV-1400TXV Отговорете с цитат

[b]Преди няколко дена си купих телевизор NEO.Много бих искал
някой да ми каже от каде да си намеря схема/от сайт/ тъй като при
закопуването му схема нямаше. По капака доста спестени са
охлаждащите отвори и ТВ.загрява малко повече от нормалното/отчитам че сега е лято и това не е голям проблем/.
Но иначе ТВ. е перфектен /при Ц=167,88лв-екран-36см/има таимер за вкл. иизкл., телетекст макар и на латиница,таймер за реално време,
зададени настройки на цветовете достъпно меню и т. н.
Ако някой реши да си вземе подобен ТВ няма да сгреши.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Авг 20, 2003 16:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Те и много други неща са спестени (схемата е най - малкото). Но за толкова пари - толкова. Но защо ти е схема, като е нов, няма ли гаранция?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2003 8:24    Заглавие: rusin Отговорете с цитат

Наистина ТВ. има 3 гд. гаранция. Но след това време ако нещо се развали, мога сам да си го ремонтирам а за това ми е нужна схема.
От друга страна искам да разбера как е направен ТВ./ № на ИС,
схема на свързване, марка и модел на кинескопа и др./
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tankov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2003 8:07    Заглавие: Аз също имам такъв.... Отговорете с цитат

телевизор, само че моят телетекст е на български, има относително добри функции, работи добре но си е куча марка, не можеш да разбереш кой е производителя (пише произведено в Европа ама къде....????), камо ли да знаеш къде има схема. На петия ден като го купих изгасна всичко, занесох го в сервиза и се оказа лоша спойка в захранването. Там видях че имат схема, но едва ли ще ти я дадат, но ако имаш познат сервизен техник може да ти я копират. Виж на гаранционната карта има сервизите които ги обслужват гаранционно. Е правилно за толкова пари толкова, понякога евтините неща излизат скъпи..........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2003 12:10    Заглавие: rusin Отговорете с цитат

БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯТЯ!!!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
БАЛДУИН ЛЕФТЕРОВ
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Юни 2003
Мнения: 225
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Вто Сеп 09, 2003 16:28    Заглавие: Относно схема на TV NEO Отговорете с цитат

Телевизорите NEO се произв.във В.Търново.Марката NEO е регистрирана за България,а основната марка е HISENSE.Това са китайски TV.по лиценз на PANASONIC.Преди 2 год. ходих в завода за скл. на договор за сервизирането им за Разградска обл. но не ме огря.От колегата по ремонтната дейност научих тази информация.
Тези TV са с дигитална обработка на информацията.Цялата информация за работата на TV-то е запаметена на EEPROMA.Ако имате програматор копирайте си я.За схемата забрави сервизи са им К& K.
Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tankov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Пон Окт 06, 2003 8:32    Заглавие: Между другото........... Отговорете с цитат

телевизора работи много добре, понеже имам марков Хитачи и сравнявайки ги с нищо не му отстъпва. Щом е произведен в Търново може да страда само от лоши спойки, както и се случи при мен в началото. Иначе си го гледам в спалнята и съм доволен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2003 16:22    Заглавие: re Отговорете с цитат

Още веднаж благодаря на всички за отоворите !!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov