Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Схема за прорка на интеграл TDA7294

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Hacko_RS
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 05 Ное 2003
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2003 23:16    Заглавие: Схема за прорка на интеграл TDA7294 Отговорете с цитат

Търся документация за проверка на TDA7294 - разполагам с една но нещо не ми се получава схемата и искам да разбера дали наистина си е отишла или просто аз бъркам нещо.

Мерси предварително.
_________________
Когато целия свят ти стане крив, помисли си дали причината не е в теб.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 10:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Този потребител предпочита да не получава поща. Можете да му изпратите лично съобщение

Това излиза, когато се опитах да изпратя нещо по пощата, а към личните съобщения не зная как се прикрепя PDF. Crying or Very sad
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 10:25    Заглавие: RE Отговорете с цитат

ИС е добра и се реализира лесно, правих на 1 приятел стерео усилвател с тази схема и всичко тръгна от 1 път. Нямям представа как може да се провери , но този метод които придлагаш ми се струва много сложен.
Да предположим че правиш стерео усилвател и 1 ти канал не работи не знаеш дали е от схемата или от интеграла. Правиш другия канал и ако тои работи само сменяш ИС ако не работи значи ИС е дефектна.
Ще кажеш че метода е първобитен ....да така е ! ! !но ака правиш мостов усилвател или 1 канал само .......вече щте ти трябва доументация. Каква схема на свързване използваш ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hacko_RS
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 05 Ное 2003
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 17:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Става въпрос за усилвател 70 вата - дори мога да ви кажа че е кит номер 7 на Неомонтана. Този въпросния усилвател, трябваше да бъде в една кола с импулсно захранване, но при теста импулсното малко позапуши Embarassed Междужременно при многото споики и разпоики ми се разлепиха пистите на платката и си направих нова. Обаче не иска да тръгне. И сега не знам дали е изгоряла интегралата или аз нещо съм оплескат по пистата. Само знам че на тази интеграла, при подаване само на + или - , тя се разрушава. Та искам да разбера дали е гръмнала и дали да се занимавам с нея още.
Маила ми е [email protected]. Мерси Филипов, ще съм ти благодарен ако ми пратиш документацията.

P.S.: rusin, мерси много за предложението, но имаш ли си на представа как се запоява и разпоява интеграла с 15 входа на платка на Неомонтана ??? (па дори и да не Неомонтана)
_________________
Когато целия свят ти стане крив, помисли си дали причината не е в теб.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Ное 10, 2003 9:37    Заглавие: RE Отговорете с цитат

Щом използваш кит на фирма Неомонтана и не тръгне значи проблема е в теб. Те ги пробват особенно сглобените китове. Този който правих беше на Добри кит но с платка на Неомонтана. За разпояването използвам медицинска игла и помпичка за изсмукване на останалият припой - става лесно.Кита струва около23лв. а ако си го на правиш
излиза около15лв. ИС е 11,90лв.останалото от стари телевизори и фолиран текстолит. Досега съм използвал 4 кита /бягящи светлини и светод. стълбиции за 1 дек които си правих; тонкоректор с 3D и 2 китаTDA7294/и всики са тръгнали.СМЕНИ ИНТЕГРАЛА .Импулсното ти ли си го правил ?. По добре виж с-е Млад конструктор там има импулсно изпробвано е и е добро мисля че можеш да го свалиш от саита им www.mladkonstruktor.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov