Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Видео Hitahi

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 2:58    Заглавие: Видео Hitahi Отговорете с цитат

Търся схема на видео Hitachi модел: VT-128E или data sheet на LA7522
Видеото дава черен екран като е в режим на TV и ненамира никаква програма на търсене нито на автоматично нито на ръчно, тунера се командва както трябва и е наред с напрежения и тн.. На касета видеото работи както трябва. Според мен проблема е в тази интеграла но нямам инфо за нея и незнам дали може да се замести евентуално с
LA7520 Question Има вероятност и процесора да не може да командва интегралата но за там ми трябва схема. Кофти работа, помагайте
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

По моите книги LA7520, 21 и 22 са еднакви = KA2919. Datasheet на 20 и 21 можеш да си свалиш от http://www.szerviz-com.hu/?action=data&group=la. Виждам, че въпросът си го задал и на руснаците, а за начало можеш да провериш дали има сигнал на видеоизхода, а също и на изхода на този чип (pin22).
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 15:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ще го проверя и ще видя дали има резулатат но май интегралата си е заминала доста гре е, на руснаците съм им прерожил целия архив за data sheet но без никакъв резултат а на LA7520 / 21 имам разпиновката имам и интегралата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 16:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя (интегралата) така си грее, даже платката под нея почернява.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ама непуска нищо на изхода. Q-to mi e 133687529
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2003 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ти го дадох защото е по лесно за водене на диалог и то Online - по удобное те хората за това са го измислили. За видеото интегралата е здрава съмненията ми паднаха върху самия изход на сигнала управляван от AJ7016B. Когато превключа на TEST режим се появява звук от настроената програма но без картина щото е в тест с линиите а когато иключа теста спира и говора - картината е пак черен екран. Интегралата е едноредова по късно ще потърся инфо и за нея, за сега съм под кривата круша. На AV изхода имам същите резилтати
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Ное 07, 2003 10:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Май въпросът е за <ремонти> но видео и звук първо ги провери на SCART, а тия тестове са на модулатор. Като няма синхроимпулси самият ТЕЛЕВИЗОР прави Mute на звука, а като дойдат (теста се прави в модулатора) отпушва звука. В заключение или видеосигнала не влиза в модулатора, или самият модулатор е скапан (заменя се). Very Happy
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
БАЛДУИН ЛЕФТЕРОВ
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Юни 2003
Мнения: 225
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Пет Ное 07, 2003 15:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж кючовете на 7016 дали ти се превключват от VCR на TV
Моето ISQ-294369908.Преди време имах подобен пробл.но с друг ключ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Съб Ное 08, 2003 0:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Модулатора си е ок - извинявам се че така се получи комемтара на неподходящата тема в борда но до сега несъм имал провинения относно това, ще се корегирам за вбъдеще.
До 7 краче на LA7016 видео сигнала постъпва и се подава на 4, там обаче силно и качествено се смърсява амплитудата и сигнала. Като се поразходих из изводите видях че от LA-то сигнала постъпва в HA11893MP на едно от крачетата и повече от никаде не излиза жидео амплитуда. За мое съжаление се оказа дефектна. С леко преправене на схемата Тв сигнала се появи на изходите на видеото. Благодаря на всички за напътствията като се вземе в предвид и факта че в момента неразполагах с осциолоскоп бая зор видях. Very Happy thanks rdk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov