Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

dolbyprologyc processor

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Hacko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003
Мнения: 18

МнениеПуснато на: Чет Юни 10, 2004 20:25    Заглавие: dolbyprologyc processor Отговорете с цитат

здр ако някои може да ми проектира с някаква програма схема която притежавам която е малко сложна за ръчна изработка нека ми пише на e-maila ще му я пратя сьемата на неговия e-mail

мерси за вниманието
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 11, 2004 22:57    Заглавие: За декодера ... Отговорете с цитат

Та както ти писах Pro-logic декодера е доста сложно нещо... Представлява адаптивна матрица с коефиценти които Dolby пазят в тайна.В сайта им има доста подробно описание на идеята , но нищо по конкретно .В най скъпия кинаджийски декодер CP 65 матрицата е решена с LA 2770 и 2 бр. TDA 1074 ( 4 x VCA ) . Всички по нови са с DSP , но алтгоритъма е тайна ...Като цяло за мен това си остава най-добре пазената тайна в областа на звукотехниката ...( искам да кажа като достъп до специализирани компоненти )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 16, 2004 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

В брой 2 /1995 на списание Elector има много интересна схема на активен декодер , който се доближава до Pro-logic и е изпълнен с достъпни елементи . Лошото е че нямам скенер за да ти пратя схемата (има и платка) в удобен формат . Ако някой има този брой на фаил може да ти го прати . Аз до няколко дни ще намеря скенер ... Колкото до схемата която ми прати - не я прави . Според мен няма да си доволен от ефекта .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov