Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ЕЛЕКТРИЧЕСТВО - търся

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gigilili
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Юни 2004
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Вто Юни 15, 2004 7:34    Заглавие: ЕЛЕКТРИЧЕСТВО - търся Отговорете с цитат

От разговори разбрах, че имало някакъв уред, който помагал за по-малко отчитане на консумирана ел.енергия. Казаха чи, че схема за същия се намира (естествено срещу заплащане) на страницата на cxema.ru но за съжаление аз не съм специалист и не мога да разгадая за какво иде реч. Ще Ви бъда благодарна ако някой ми помогне да се ориентирам. Razz Razz Razz
ICQ 215269598
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Юни 15, 2004 8:04    Заглавие: Отговорете с цитат

И защо в този раздел? Отгоре има едно копче <ТЪРСЕНЕ> използвай го по - често преди да питаш. От това всички ще спечелят. А на търсенето задай например "електромер" и ще видиш. Exclamation
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
[email protected]
Гост





МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2005 13:26    Заглавие: el.energia Отговорете с цитат

Всичките публикувани електронни схеми имат само един недостатък ,че не работят.Проблема им е в умишлените грешки основната от които е,че показанията на електромера са в резултат на 2компонента напрежение и ток.Напрежението е постоянна величина а тока пропорционален на мощността на косуматора.Може да се спрат или намалят показанията му само ако се пускат токови импулси на неговия изход,тоест в контакта само за кратко време на върха на синусоидата на напрежението.Имам го това чудо разработено от мен-функциониращо,но мога да дам само груба блокова схема.
С уважение г-н Гъошев.
Върнете се в началото
toncho_b4
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Мар 2005
Мнения: 36
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2005 11:15    Заглавие: за електричеството Отговорете с цитат

Здравейте,г-н Гьошев !
Аз съм студент в Техническия университет в Пловдив.В лабораторията на университета правихме малко опити с електромери , но те бяха механични и лесно се лъжеха Very Happy . Не знам за вашето устройство точно как става номера с тия импулси точно във върха на синусоидата ама ако работят на механичен електромер , едва ли ще помогнат при електронните, защото те имат доста защити срещу пикове, а и начина им на работа е съвсем различен. Ако не ви представлява проблем дайте по-обща (блокова схема) на устройството което сте изпробвали,защото искам да изпитам електронните електромери как ще реагират на него (мисля че ефекта няма да е много голям , но от опит глава не боли).
Благодаря предварително за отзивчивостта!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 0:07    Заглавие: Отговорете с цитат

стажа ли за електронен и малко поже4е инфо за схемата
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 8:15    Заглавие: Re: el.energia Отговорете с цитат

[email protected] написа:
Всичките публикувани електронни схеми имат само един недостатък ,че не работят.Проблема им е в умишлените грешки основната от които е,че показанията на електромера са в резултат на 2компонента напрежение и ток.Напрежението е постоянна величина а тока пропорционален на мощността на косуматора.Може да се спрат или намалят показанията му само ако се пускат токови импулси на неговия изход,тоест в контакта само за кратко време на върха на синусоидата на напрежението.Имам го това чудо разработено от мен-функциониращо,но мога да дам само груба блокова схема.
С уважение г-н Гъошев.


А тока за импулса от къде го взимаш? От комшийския електромер? Smile

Ама лошо няма ... коментирайте си.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 8:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Май не гледаме датите Smile .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 8:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярно е. Smile
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov