Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Micron 20

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 10:42    Заглавие: Micron 20 Отговорете с цитат

Абе да попитам аз ли съм куцуз или натам си отиват работите. Напоследък получавам голям процент платки с дефекти от Микрон 20. Преди години да кажем беше една на 15-20 и то при положение, че тогава правех други джаджи и опроводяването беше 6 mil. Тогава най-често имаше късо между отворите. Сега работата е друга. Или недоецвано или на места прекъснати писти, а на някои така и не загубвам време да намеря дефекта и ги изхвърлям. Тези последните най-вероятно куцат с метализацията. Става въпрос за 2-3 платки на всеки 10 което си е голям процент от всякъде. Значи не съм повдигнал въпроса пред хората в Микрон защото знам какво ще ми кажат.

- Давай дефектните, ще ти направим нови.

Мен обаче това малко ме грее по простата причина, че аз вече съм я налепил (схемата например е проверявана стотици пъти) и искам като и подам захранването просто да тръгне. Ако не тръгне вече отиде един час в търсене на дефекта, а за толкова време ще налепя 3 други.

Нека и другите които си поръчват платките там да споделят мнение.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Цените им са достатъчно добри, така че им се обади и следващия път ще бъдат по-внимателни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 14:53    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК. При следващата поръчка ще ги помоля най-учтиво. Иначе бачкам с тях от поне 6 години и не съм и търсил други. Не зная как са им цените спрямо тези на конкуренцията.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 23:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да си представя че си издържал да работиш с тях 6 години .....( приеми го като шега ) . Аз престанах да се занимавам с тях като за трети път ми пробутаха номера със " спряната вода "
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 8:21    Заглавие: Отговорете с цитат

toltec написа:
Не мога да си представя че си издържал да работиш с тях 6 години .....( приеми го като шега ) . Аз престанах да се занимавам с тях като за трети път ми пробутаха номера със " спряната вода "



ООоо ... аз съм изтърпял и "Проблеми с белия печат" и "Спряна вода" и "Забравена поръчка" и "Забавена поръчка" и "Обърнати SOLDER и COMPONENT маски" и т.н.

Изобщо държеливо говедо съм.

Последният удар беше когато получих e-mail със скромните думички:
"Поръчката готова"

Викам си, добре. Ама минават 3 дни и нищо не ми пристига на Speedy. Минават още 2, пак никой. Звъня аз и какво се оказва. Понеже не знам каква си фирма си преместила офиса и те пък им пратили платките на стария адрес ама те били без наложен платеж/застраховка и платките отиши някъде си и сега ги нямало и вече нямало да пращат по Speedy без изрично указание от страна на клиента. Ама аз от къде да знам за това дълго изречение написано по-горе? Но иначе са готини, а единият от специалистите е и момче врачанче и от сантиментални чувства не ги сменям. Врачани трябва да се поддържаме иначе ще се загуби цвета на северозапада.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 8:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не е тайна какви устройства лепиш ??? За Враца и Врачаните съм съгласен.Хубави хора. Very Happy Чичо ми живее във Враца а жилката ни е от Монтанскя край . Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 9:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Различни. Някога правех програматори и боксове за мотороли, след това VISA 1.83, сега NEC програмтори и BMW скенери (за въртене на километражи и предпродажна подготовка), в скоро време TIRIS читалки. Изобщо каквото падне.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov