Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

.........
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
micanka
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Дек 2005
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 18:10    Заглавие: ......... Отговорете с цитат

........

Последната промяна е направена от micanka на Съб Мар 25, 2006 22:47; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danco
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004
Мнения: 985
Местожителство: Бяла Слатина

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 18:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Така както те съветва Мицанка,по добре купи нов телевизор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 18:31    Заглавие: Re: За ремонта на 11АК19Р Отговорете с цитат

micanka написа:
Здравей,
Моя личен телевизор има такова шаси.Преди няколко месеца изпуши
по време на работа.До момента нямах никакъв опит с подобни китайски
боклуци.Повредата започнах от ХО(Питах и тук във форума).След
двумесечни усилия го оправих.Ще си позволя да ти дам няколко
съвета:
1. Ако е на непознат клиент - върни му го.
2. Ако все пак искаш да го поправяш, то:
а) сменяваш ВСИЧКИ електролитни кондензатори в захранването,
в ХО, във ВО и тези около процесора, т.е. почти всичко що е
електролит.
б) сменяваш всички диоди пред и зад имп.траф в захранването.
в) сменяваш всички полипропиленови конд. в ХО !!!
г) сменяваш полевия тр-р 603 (ВУК 444) в ХО и оптрона в захр.
След всичко това започваш да търсиш повредата !!
Засега друго не се сещам, но ако дискусията продължи ще я следя
с интерес! Не е лошо да пишеш какво сипостигнал и как.
Поздрави и успех.
Мицанка Мицанка ако и ти си колега жална и майка на нашата професия Само едно уточнение телевиозора е ТУРСКИ а не китайски Сега по темата Ако си сигурен че всички напрежения по схема са в норма презапиши паметта ( незнам защо но на 11АК19 товасе получава след ремонт на захранване)Опитвали да го стартираш със пулта му а не от локална клавиатура понякога е включена защита от деца и не тръгва от бутонитенапиши дали захранването е наред след като поогледаш схемата Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
micanka
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Дек 2005
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 20:13    Заглавие: ..... Отговорете с цитат

.....

Последната промяна е направена от micanka на Съб Мар 25, 2006 22:45; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като темата взе обрат не по същество си позволих да я разделя.

micanka, г-н Савов тук може да се продължи чесането на клавиатурата, иначе другото наистина не е в духа на форума.
Силно се съмнявам, че Вашия
Цитат:
ТУРСКИ ТВ е произведен в Полша с китайско шаси

или шасито не е това, или това което е в кутията не е от въпросния телевизор. Подобен подход към ремонт в днешно време е икономически неоправдан, а и едва ли е нужен!
Пазаруването на въпросните кондензатори от Вашия линк (на дребно, със също толкова неясен произход) със сигурност ще доведе до това, че въпросния клиент ще Ви го остави да си го имате (телевизора).
Съмнявам се, че не бихте калкулирали в цената на ремонта поне стойността на вложените материали и тук изниква въпроса - необходимо ли е било?
Никой не оспорва, че е добре (а и трябва ако иска да го потърсят пак) човек да си свърши добре работата, но подхода "всичко наред защото това по принцип са боклуци" е меко казано неоправдан.
След толкова години работа - надявам се, че сте наясно, че психиката на клиента е силно ранима и трябва да се прави необходимото, а не по-принцип да му се обяснява какъв боклук си е купил. Хора всякакви.
Нищо лично, както се казва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 21:44    Заглавие: Отговорете с цитат

НВММ Question Question Question
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
micanka
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Дек 2005
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 21:53    Заглавие: ......... Отговорете с цитат

........

Последната промяна е направена от micanka на Съб Мар 25, 2006 22:44; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Май 2005
Мнения: 1691

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 22:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Само електролитните кондензатори излизат 9,48 но споменавате че трябва да бъдат подменени и един куп активни елементи които не са на цената на кондензаторите,и защо в България най-компетентните хора обикновено не си вадят хляба с това за което се опитват да дават съвети.Омръзна ми да чета мнения на хора които даже нямат необходимия брой постове (за което не се изисква кой знае каква компетентност) да дават решения от последна инстанция.И ако искате да разберете дали сте електронен глупак или лъжец моля пуснете една анкета колко от най-редовно участващите в този форум биха дали пари за да си купят телевизор чието шаси започва с 11АК.че да жертват описаното от вас време за смяна на елементи,не слагам и времето за търсене защото обикновено в първия посетен магазин обикновено не се намира всичко необходимо.Аз също съм работил в държавен сервиз и трябва да Ви уверя,че условията за работа в момента са коренно различни.На времето през държавните сервизи минаха какви ли не хора ,които след ликвидацията на телевизионни и радиосервизи станаха какви ли не, само не и телевизиони майстори а остнаха само хора на които това им идва от сърце.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 23:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Савов, оставям Вашите тълкувания на това което съм написал за лично Ваша употреба.
Не мисля, че по какъвто и да е начин съм изразил подобно отношение.
Нямам нищо против да продължим на лични.
Опитах се само да Ви кажа, че правите паралели между несравними неща, откъдето и да ги погледнете. Не разбирам откъде е тази ярост, но опитайте се да прочетете това което съм написал още веднъж.
Трудно се правят паралели между време когато един телевизор (цветен и можещ да "хваща" даже сръбска програма цветно и със звук който струваше повече от 6 "средни" работни заплати) с положението което е сега, не мислите ли? Също така доста по-различно е поддържането и необходимата квалификация за няколко модела ТВ-та (колко са различни това е съвсем друг въпрос) и начина за "сервизиране" и това което е сега, така че нека да не се опитваме да сравняваме неща които няма как да бъдат поставени на една лавица.
А и разликата в годините ни не е чак толкова голяма за да си позволявате да стоите на "амвона" и да размахвате пръст - как по ваше време всичко е било на "шест", а сега всички са некадърници които нищо не разбират. Не е така - вервайте ми!
Всичките Ви постове съм ги чел (в различните форуми независимо от НИК-овете), но не съм си позволявал коментарии за тяхната приложимост.....
Между другото HITANO е далеч от символа за качество на електролитни кондензатори, това също би могло да се прочете.
P.S. Човека fishev не го познавам и нямам впечатления, освен това което е писал тук и в още един форум (не винаги съм бил съгласен с него, но това изобщо не е важно в случая).
P.S. Boiko, това сакрално заклинамие
Цитат:
НВММ
какво точно означава?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 23:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Малееееей! Very Happy За да стане кашата още по хубава ще добавя че аз първо го отворих тоя телевизор и след като изгорих 4 броя полеви транзистори си му сложих капака и вече нямам проблем Very Happy
Веско за мен има още нещо в захранването .Тия два диода дето са били пробили съм ги мерил многократно Както видя и схемата на цокъл бях поставил бушона му бях махнал и през лампа го пущам вместо бушон и веднага с включването пробива полевия транзистор.Като че ли дава някаква отечка по пистите .Заради тоя Vestel повече от тая марка няма да приемам Evil or Very Mad .Аз през декември му отделих толкова много време че скоро няма да ми мине .Дано ти имаш успех да го направиш и те поздравявам за усърдието. Very Happy
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov