Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с TV "ITT ideal color 3226"

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hmh
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Апр 2003
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 11:54    Заглавие: Проблем с TV "ITT ideal color 3226" Отговорете с цитат

След включване на TV се задейства защитата. Ако някой може да ми помогне със схема на телевизора или със съвет за повредата ще му бъда благодарен. (късо във вторичните захранващи вериги няма, както
и повишена консумация)
_________________
hmh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

На каква база е построено импулсното захранване? Можеш ли да намериш номера на шасито / би трябвало да отговаря на някой друг модел TV или нещо такова. Като модел от данните които си написал нищо не ми говори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Юни 05, 2003 13:33    Заглавие: провери си ТХО-то Отговорете с цитат

Rolling Eyes Ако ТХО-то е от типа Dxxx/37 (написано е на шлаух на високоволтовия изход махни транзистора на хоризонталното отклонение (BU508) и сложи лампа на +B. Ако свети (захранването работи) - честито (ТХО).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
hmh
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Апр 2003
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 05, 2003 13:43    Заглавие: На каква база е построено ИЗ Отговорете с цитат

cdi написа:
На каква база е построено импулсното захранване? Можеш ли да намериш номера на шасито / би трябвало да отговаря на някой друг модел TV или нещо такова. Като модел от данните които си написал нищо не ми говори.


Захранването е изградено само на транзистори като е синхронизирано с редовата честота. Взима сигнал от ИС TDA2579
Схемата му е много объркваща - поне за мен. Колектора на крайния транзистор (BU908| има връзка с общата маса на телевизора. Директна връзка с плюса на филтриращия кондензатор, който е вързан след греца на мрежовото захранване не успях да открия. Предполагам, че работи само с импулси подавани чрез кондензатор. Плюса на този кондензатор има директра връзка с плюса на филтриращия кондензатар за 115в. (захранването на ХО). Вероятно захранването стабилизира напрежението по минусовата верига а не по плюсовата както е обикновенно. Емитера на BU908 е свързан чрез съпротивление 2,2 ома към минуса на мрежовия кондензатор (150микро/400в.) Това съпротивление е датчика за задействане на защитата по ток.
Прекъснах захранването на крайния транзистор за ХО и свързах за товар ел. лампа 60W. Зхранването заработи. То подава 20в (бяха в норма) и 115в за хоризонталната развивка ( ХО ). Измерих 83в. Предполагам, че е по ниско от 115в защото вероятно го сравнява с напрежение идващо от ТХО (а то не работи) и това обърква схемата за контрол на изходните напрежения.
Шунтирах съпротивлението 2,2 ома с още едно 2 ома за да изключа защитата и включих телевизора. Хоризонталната развивка (по точно крайното стъпало) заработи. Вторичните напрежения подавани от ТХО са почти наполовина, високо напрежение при лалето липсва. Крайният транзистор за ХО грее силно. - И в крайна сметка телевизора пак не работи.
Предполагам, че проблема е в ТХО -то. Тъй като съм сигурен, че във вторичните му захранващи вериги няма късо съединение или повишена консумация. Това го проверих чрез отделен източник на напрежение със защита (0,8А) подавайки напрежение след изправителните диоди на захранването от ТХО.
Остава ми да сменя ТХО-то за да видя дали съм прав.
PS - Процесора е SDA1272 или 7292 не може да се прочете добре
_________________
hmh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Съб Юни 07, 2003 14:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Почти сигурно е че е ТХО но аз до момента не съм се сблусквал с такъв вид захранване. Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov