Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

електроизмерване и елекромери
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Нед Юли 18, 2004 16:48    Заглавие: Отговорете с цитат

По вероятно е да става въпрос за подмагнитване на токовата намотка.
Номера с промяна на косинуса не става.Пробвал съм с кондензатори и
индуктивност.Никаква полза. Sad Sad
Върнете се в началото
V_verin
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Юли 2004
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Нед Юли 18, 2004 18:16    Заглавие: Електромери - мнения Отговорете с цитат

Здравейте съмишленици!
Включвам се късно в "актуалната" дискусия. Мисля, че мога да бъда полезен за общото дело. Моля изпратете ми информацията с която разполагате на адреса: [email protected] Интересувам се от интелигентни решения изключващи взлом в електромерите.

Ще ви бъда признателен за информацията. Аз също ще споделя своя опит.

И не забравяйте, че от Енергото също четат това, което се пише на форума.
_________________
V_Verin
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
V_verin
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Юли 2004
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 11:32    Заглавие: електроизмерване и елекромери Отговорете с цитат

Здравейте съмишленици!
Още чакам всичко, което е минало като информация до този момент на адреса: <[email protected]>. Руската схема, описанието и евентуални времедиаграми, ако има такива, ме интересуват до толкова, до колкото е важен принципът на работа. Другото сами ще си го направим....
Интересувам се от техническите параметри на електронния електромер "CARAT digitron M".
Всички, които имат нужните познания и възможност за експерименти нека ми пишат на горния адрес за да съгласуваме усилията си.
Ще отговоря на всички, които са добронамерени и спазват "добрия тон".
_________________
V_Verin
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
V_verin
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Юли 2004
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2004 3:26    Заглавие: електроизмерване и елекромери Отговорете с цитат

Здравейте съмишленици!
Благодаря на всички, които ми писахте.
За малкото време на отпуската ще поработя по темата.
Нека, обаче да разделим технически (и принципно) обикновените от електронните електромери. Те имат доста различен принцип на работа.
Нека, тези, които имат идеи да ми пишат на адреса.
Резултатите от проекта (каквито и да са те!) ще публикуваме с колегите вьв форума.
_________________
V_Verin
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
izmami
Гост





МнениеПуснато на: Пет Ное 19, 2004 17:30    Заглавие: elektromer4eta a Отговорете с цитат

hora hora seki ot vas e sas vis6e pak i niakoi sas po 2 ama vob6te ne ste vav 4as na tiia ne6ta vii mai i neznaete princiapa na rabota na tezi ma6inki no i nikoi niama da vi go kaje ot tova se vadiat hubavi dohodi koi 6te ti dade ma6inata si za pari ako niakoi go interesuva ne6to po vaprosa da pi6e na adres izmami_adabv.bg i moje i da izmislim ne6to
garanciia za rabotata no niama da pi6a na nikoi kakva e i kakvo se slaga i kade se slaga rabotia vav zialata strana pak za dokazatelstvo 4e imam poniatie 6te mu namekna za niakoi ne6ta Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad Very Happy
Върнете се в началото
bat-nuco
Гост





МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 12:02    Заглавие: Re: elektromer Отговорете с цитат

tehnika2 написа:
dekarty.ni6to ne kaza po moia vapros,stava li tazi shema?

Zdraveite pichove,
Tova e bolna tema na vseki edin plashtasht smetka na elektrosnabdjavane. Az licno durja da podcertaja ce absoliutno si njamam na predstava ot tokeve i kakvito i da bilo elektroniki. Cuh ce imalo nacin sreshtu 350-400 leva da doide chovek, koito ne pipa nishto po elektromera a se zakaca prez IR (infra red interface) kum eletromera i prekonfigutira tarifiraneto. Po tozi nacin mojelo da se skatae celi 80% ot konsumiranata eletroenergia ili po drug nacin kazano plashtate samo 20% ot izrazhodenoto. Ne mislete za elektromerite kato za slojna mehanicna mashina, a go priemete kato ne slojen hardware s microchip 20-ti vek sme vse pak. [email protected]
Върнете се в началото
StiV
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 07 Апр 2005
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

То че има начин, има. Имам познат ел. техник от енергото - извършва такава "услуга" - срещу 300лв. прави някаква магия на електромера и започва да отчита с 50% по-малко! Но така и не казва какаво точно и как го прави.
За ентусиастите, тук: http://www.pozitron.ru/index.htm има малко идеи...
_________________
Едно е да искаш, друго е да можеш, трето е да го направиш, а четвърто е да стане както трябва...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 22:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак ли възкресихте поредната "дрънканица"? Няколко такива теми има, досега нищо смислено няма.
Който измисли нещо различно от http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=190&start=16 да пише. Иначе да не си чеше езиците.
Това от предния пост го зная, но при метрологична проверка всичко се изяснява и на някой ще му влезе без сапун със задна дата.
Безсмислени мнения и такива на олигофреница ще ги трия от тази тема.
За споделяне на идеи и "гениални" мисли http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=305
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж


Последната промяна е направена от Филипов на Вто Май 10, 2005 14:36; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 11:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Предишната беше видяна от 30 000 души....интересно дали"гадните" американци се опитват да си прецакват електромерите Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Desert Leo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2005
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов, учудвам се на търпението ти! Laughing
До сега тази тема аз щях да я изтрия. Предполагам, че колегите знаят защо. Именно колегите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov