Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как да изградя нискоскоросна мрежя

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
webkiller
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Юни 2004
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Нед Юни 20, 2004 6:10    Заглавие: Как да изградя нискоскоросна мрежя Отговорете с цитат

Имам нужда от връзка с един компютър на разтояние около 200м разтояние между блоковете чрез безжичен метод и нямам нужда от коляма скорост дори 1-2 кб/сек е достатачно ако някои има на идея как мога да реализирам това със скромните 10-15 лева ще съм много благодарен да ми каже.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тони
Гост





МнениеПуснато на: Нед Юни 20, 2004 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

за тея пари май никаква връзка не може да реализираш, камо ли безжична, има трансивъри, но са доста по скъпички, стях става най-лесно.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 20, 2004 14:54    Заглавие: 200м връзка Отговорете с цитат

Той човека затова иска безжична връзка ,че иначе тези пари само за кабел няма да му стигнат!!? Very Happy Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
imagination
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Нед Юни 20, 2004 21:13    Заглавие: AM7910 Отговорете с цитат

Пробвай с AM7910 достатъчно евтин модем, около 2.50 струва съмият чип. Само дето ще ти трябват и 2 радиостанции Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тони
Гост





МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 6:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, ми ако ще слага радиостанции ...... най-евтиното са трнасивъри, икомет и електрон инвест продават, на различни фирми, но 10-15 лв. няма да ти стигнат, по скоро 100-на ....
Върнете се в началото
gogo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Май 2004
Мнения: 267
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 13:03    Заглавие: дам Отговорете с цитат

Обобщено с няколко думи твойта работа няма да стане .Поне вложи малко повече капитал че да имаш въобще някаква връзка между машините Shocked
_________________
Няма човек който да не зависи от електрониката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
webkiller
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Юни 2004
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 14:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо благодаря за мненията ви а някои ако може да ми даде по- точна информация за AM7910 Разполагам с два предавателя на по 800 mhz водят се 5км рови Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o_com
Гост





МнениеПуснато на: Пет Юли 30, 2004 19:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Има едни лазерни Pointer-чета дето стават освен да си светкаш надалеко и за прехвърляне на данни надалеко на 200м сигурно ще станат,ама ще трябва да са две,също два фотодиода(фототранзистора)
за приемници и малко електроника дето ще ги управлява(модулира) тея лазерчета.Това е само идея но има доста такива безжични връзки...
Върнете се в началото
webkillerАЗсъмДв
Гост





МнениеПуснато на: Съб Юли 31, 2004 1:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и аз за това с лазерите се сетих ама много се самнявам да стане но все пак ще пробвам защо не нито е скапо нито пак ще ми отнеме кои знаи колко време и когато го направя ще пишя какво е станало АМи това е засега и да влизате в форума на download.bg да ме подкрепите малко одарете по някои ред ако не ви барка Smile аре чао за сега
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov