Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

PIC -> Проблем

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IceBurn
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 62
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 0:18    Заглавие: PIC -> Проблем Отговорете с цитат

От известно време имам голям проблем с тия PIC-ове - не искат да им работят генераторите. Вече три поредни схеми (с PIC16F877-20) не искат да ми вървят. Пробвах всичко за което се сетих - смених 3 PIC-a (и 3-те са чисто нови), поне 10 кварца (и нте са нови) и всякакви комбинаций за кондензаторите (от 15р до 67р, естествено нови Smile ); нищо не става Sad . Гледах го на осцилоскоп (нищо), гледах го с честотмер (пак нищо), пробвах с прости програмки (променя се нивото на един от краката) - отново нищо; явно генератора наистина не работи.
Днес с голяма радост си сглобих ICD2 Smile , включих го и нищо Sad - пак тъпия генератор не работи. Вече разполгам с три напълно неработещи схеми Smile Sad
Кварцовете са вързани на 13-ти и 14-ти крак. При всички схеми има включени и PWRT и BODEN, генератора на HS (пробвах на 4, 16 и 20 MHz), MCLR е на 5V, обаче генератора не ще да действа.

Дайте някакви идей щото вече съм почти на път да се откажа от тия МК Smile Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 6:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Iceburn написа
Цитат:
генератора на HS
а не трябва ли да е на ХТ????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IceBurn
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 62
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами XT го дават за честоти до 4MHz. За 20MHz (както ми трябва на мен) пише, че трябва да е HS.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Grrr
Гост





МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 20:30    Заглавие: Re: PIC -> Проблем Отговорете с цитат

IceBurn написа:
От известно време имам голям проблем с тия PIC-ове - не искат да им работят генераторите. Вече три поредни схеми (с PIC16F877-20) не искат да ми вървят. Пробвах всичко за което се сетих - смених 3 PIC-a (и 3-те са чисто нови), поне 10 кварца (и нте са нови) и всякакви комбинаций за кондензаторите (от 15р до 67р, естествено нови Smile ); нищо не става Sad . Гледах го на осцилоскоп (нищо), гледах го с честотмер (пак нищо), пробвах с прости програмки (променя се нивото на един от краката) - отново нищо; явно генератора наистина не работи.
Днес с голяма радост си сглобих ICD2 Smile , включих го и нищо Sad - пак тъпия генератор не работи. Вече разполгам с три напълно неработещи схеми Smile Sad
Кварцовете са вързани на 13-ти и 14-ти крак. При всички схеми има включени и PWRT и BODEN, генератора на HS (пробвах на 4, 16 и 20 MHz), MCLR е на 5V, обаче генератора не ще да действа.

Дайте някакви идей щото вече съм почти на път да се откажа от тия МК Smile Sad

Kakva programa izpolzvash , az rabotia samo s ICPROG 1.05C i s programator propic2 poddyrja go perfektno , nastroikata e mnogo elementarna !
Edinstveno vkluchvash v opciite chingel na "invert MCLR" i "invert VCC"
estestveno ako si s WINXP ti triabva i icprog.sys i se v kluchva v opciite poddryjka na WIN2000/XP, tova e derzai !
Върнете се в началото
bongo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Окт 2003
Мнения: 341
Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 21:15    Заглавие: Проблем със PIC Отговорете с цитат

Можеш да пробваш със XT избор на кварца - понякога има проблеми със HS режима, но ми се струва че проблема може да излезе друг. Виж настройките на конфигурационните битове и хардуера, към който е свързан прцесора. Аз съм писал доста ПИК-ове и досега нямам такъв проблем. Пробвай с различни настройки на конфиг.битове - изключи всички......
_________________
Георги Влаев, LZ3GH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай за начало с 4MHz кристал на XT както написа ELP. Аз до сега съм нямал такъв проблем, но и то 4MHz не съм се качвал по-нагоре. Ти на MPLAB ли пишеш сорс кода? Ако е така виж там да не си объркал нещо. Kak правиш началната конфигурация на контролера? В MPLAB или с помоща на програмата ти за програмиране? Виж в MPLAB дали не си объркал прибора. Според мене е нещо дребно, но пък е трудно за откриване. Едва ли са ти изгорели ИС. Аз на една и обърках местата на цокъла и не и стана нищо. Така че здрава работа са. Не се отказвай аз нямам кристал на 20MHz ина че бих го пробвал в нас.

Напиши какво е станало. Ще се опитам да ти помогна колкото мога

успех

1andro1
Върнете се в началото
_Dimiter
Гост





МнениеПуснато на: Съб Фев 05, 2005 19:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Mahni LVP i polzvai HS dori pri <4mhz
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov