Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

импулсно захранване
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ILIANSOKOLOV
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 07 Ное 2004
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Вто Дек 07, 2004 20:24    Заглавие: импулсно захранване Отговорете с цитат

Разглеждал ли е някой схемата на импулсно от сп."Млад конструктор", защото имам проблем с нея? След известна работа(може и 2-3 часа)при кратковременно изключване(5-10мин.)и повторно включване, горят крайните транзистори IRFP150N и интеграла TL494.Не съм изобщо на вътре с електлониката и ще бъда благодарен ако някой ми помогне. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2004 21:38    Заглавие: Re: импулсно захранване Отговорете с цитат

NE E ZLE DA SMENI6 VSI4KI ELEKTROLITNI KONDENZATORI V PARVI4NATA STRANA
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2004 21:42    Заглавие: импулсно Отговорете с цитат

Дай един линк за тази схема ,това за електролитите май е по инерция написано.Пет десет минути хич не е кратко време ,дали са загрели транзисторите?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2004 22:00    Заглавие: Re: импулсно Отговорете с цитат

ELP написа:
Дай един линк за тази схема ,това за електролитите май е по инерция написано.Пет десет минути хич не е кратко време ,дали са загрели транзисторите?
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2004 23:30    Заглавие: Отговорете с цитат

wsi4kite ti elementi gorqt po naprejenie ot towa sledwa 4e ti trqbva dopylnitelna shema za gasene na tova pikowo naprejenie koeto pyrvi4kite namotki wry6tat i e ot sorta na 60-180V
Върнете се в началото
jorkata
Гост





МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 12:11    Заглавие: Re: импулсно захранване Отговорете с цитат

ILIANSOKOLOV написа:
Разглеждал ли е някой схемата на импулсно от сп."Млад конструктор", защото имам проблем с нея? След известна работа(може и 2-3 часа)при кратковременно изключване(5-10мин.)и повторно включване, горят крайните транзистори IRFP150N и интеграла TL494.Не съм изобщо на вътре с електлониката и ще бъда благодарен ако някой ми помогне. Very Happy

pi4 neznam kak si go pravil no az kato go napravih vsi4ko si be ok i sega vse o6te raboti
Върнете се в началото
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005
Мнения: 3010

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

абе,нямали да напишеш нещо на кирилица- или неможеш
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 23:45    Заглавие: Re: импулсно захранване Отговорете с цитат

ILIANSOKOLOV написа:
Разглеждал ли е някой схемата на импулсно от сп."Млад конструктор", защото имам проблем с нея? След известна работа(може и 2-3 часа)при кратковременно изключване(5-10мин.)и повторно включване, горят крайните транзистори IRFP150N и интеграла TL494.Не съм изобщо на вътре с електлониката и ще бъда благодарен ако някой ми помогне. Very Happy


Погледни има подобна тема в раздел обща електроника, там съм описал на какво се дължи проблема и как се оправя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 17:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, и аз го имам същия проблем...но не я намерих тази тема. А кондензаторите са наред Confused
Върнете се в началото
getzata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005
Мнения: 473
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 17:56    Заглавие: Re: импулсно захранване Отговорете с цитат

quad написа:


Погледни има подобна тема в раздел обща електроника, там съм описал на какво се дължи проблема и как се оправя.


та къде е тази тема че нещо немога да е намеря.
_________________
Всичко е ток и жици...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov