Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

работи ли простия програматор COM84 с ICprog ?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004
Мнения: 272
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2005 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми добре изглеждат...Мисля да не снимам моя щото ще те засрамя...не е толкова важно как изглежда, а как работи. В момента си правя JDM за USB...мина му времето на COM-портовете...на лаптопите не слагат COM...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
lachko973
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Дек 2003
Мнения: 248
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Силно се съмнявам, че ще шернеш краиния резултат, но все пак
ще помоля Very Happy

Нищо, че ще се засрамя дай снимките Embarassed

ПОЗДРАВИ Exclamation
_________________
-----------------------------
Theory without practice is lame,
practice without theory is blind...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Desert Leo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2005
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 13:59    Заглавие: Отговорете с цитат

А бе защо си мерите ... дизайна Laughing . Толкова ли е важен?
Аз не бих публикувал снимки на моите програматори Embarassed , защото са на експериментална платка, но какво от това? Работят и вършат работата за която са предвидени.

Predatorе, отдавна мисля за USB, защото за портовете си прав.
Обаче, не мислиш ли, че е по добре да се ползва някакъв преходник COM-USB или LPT_USB и да се използват наличните програматори. Вярно, че цената на тези преходници превишава цената на един прграматор, но струва ли си времето и разходите за разработване на USB такъв.
Все пак, ако си решил да правиш USB програматор, който поддържа 12F629/675 и 16F87х, захранването е от USB-то и е на разумна цена - считай ме за клиент Very Happy Wink .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004
Мнения: 272
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами за мен въобще не е проблем нда шерна схемата с вас...Нали сме колеги, трябва д'се уважаваме и да си помагаме Very Happy Програматора ми подържа абсолютно цялата серия PIC, като почнеш от 12-ки и стигнеш до 18-ки. Само dsPIC няма да може. А иначе за хубав програматор-дебъгер за PIC е ICD-S, мисля че моя не може да се сравнява с него. Все пак JDM-a ми подържа много голяма гама I2C, SPI и Microwire EEPROM-и, ATMEL, Motorola и прочие. USB приставката не е строго секретна...използвам FT232BM, това е максимално най-простия вариант на конвертор USB <-> RS232. Досега имам няколко устройства с този чип и работят перфектно. Захранване за програматора може да се взема от +5V на USB (до 50мА), а +12V за Microchip-ските пикльовци ще се повишават от обикновен дросел (за там са нужни 5мА, не повече). След няколко дена ще кача схемата, сега нямам време за постове и снимки....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov