Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

импулсно захранване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 07, 2004 9:08    Заглавие: импулсно Отговорете с цитат

Цветков е прав ,по тази схема на Сони е направено и захранването на моя усилвател,който работи вече 15 години. Тя е подобна на схемите за РС но не ползва чип ,само 2 феритни трансформатора за ОВ. За по мощни усилватели (2x100)бяхме направили и 300 ватова модификация на това захранване ,но задължително си иска малко вентилаторче-иначе гърми. Транзистори BUX80 ,BU120 или подобни. А като цяло ,моето захранване (2x60) тежи с екраниращата метална кутия 1Кг!!
Между впрочем ,тази схема беше публикувана и в сп. Радио -ще се разтърся ако мога да намеря кога ,и ако някой желае да се опитам да сканирам статията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2004 1:26    Заглавие: Отговорете с цитат

междудругото експериментирах с различни краини транзистори (най-бързо ми горяха IRFZ44 i IRFZ48) но така и неможах да усиля гейтовото напрежение над 4-5 волта (колкото изкарва от интегралата) а доколкото си спомням от волт-амперната характеристина на транзисторите то трябва да е в границите 10-15 волта за да бачка транзистора на максималния си ток в импулсен режим! Та да си доидем на думата .... стандартната схема на дарлингтон не ми работи понеже товарът (намотката) е в колекторната верига и драйверният транзистор ми се струва че отива да работи като краен и да попрегрява и да прави пуффффффф Very Happy че ако някои има някакво предложение за свързване с драиверен транзистор моля да сподели че отива да ми писва да се занимавам с едно и също всяка вечер и все да прави ....... пуффффффффффффффффффффф Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kostadin iantchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2003
Мнения: 520
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2004 3:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не пробваш с оптрон.
_________________
Отдел за борба с "бъговете" по електрониката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2004 14:19    Заглавие: Отговорете с цитат

пак направи пуффф ама този път само транзистора на оптрона.
Добре де някой слагат PNP транзистор със базата към изода на генератора емитера кам гейта и колектор към маса, като м/ду емитера и базата се слага диод. че на това каква му е ползата за положителни импулси?
Върнете се в началото
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 1:21    Заглавие: Отговорете с цитат

брат страшен си направо с тоя оптрон пробвах с оптрон с диод а не с транзистор и да ти кажа тръгна само дето не ми работи на честоти над 13 000 херца ама да не ти пука аз обичам да ми свирка на главата Laughing спокс 6те си купя някой с по-хубава честотна характеристика
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 17:53    Заглавие: Отговорете с цитат

В Комет има едни MOS драйвери - TC4420 - създадени са за целта
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2004 21:05    Заглавие: Отговорете с цитат

shemata moje6 da nameri6 na quad.hit.bg
pravih i dvete platki,tazi za polojitelno U raboti perfektno,no za otricatelno ne darji naprejenieto pri natovarvane.To pada.Tozi problem ne be6e samo pri men,vsi4ki moi priqteli koito sa q pravili imat sa6tiq problem,probvahme s 2 vida kraini,po4nah predi tqh da slagam RC filtrira6ta grupa na izhoda na integralkata,za6toto osciloskopa pokaza nali4ie na mnogo harmoni4ni signali.Ina4e TL-kata si raz6irqva6e impulsite kato uveli4avam tovara,no naprejenieto na izhoda pada.
Pisahme na mk za problema,kazaha ni da napravim nqkoi promeni,no te ne dadoha rezultat.Posle kazaha 4e problema e u nas...koeto ne mi se vqrva.Ne ostava vreme da otidem do Atila(4oveka proektiral shemata za mk) da mu pokajem kakav e problema,4e i toi ne 6te da vqrva 4e ne6to v shemata mu ne e nared.
Ina4e shemkata si ba4ka,pri mostovo izpalnenie i simetri4en tovar nqma problemi,no razbalansira li se...stava boza.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2004 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

towa obqsnqwa i za6to naka76 izpolzva 1 traf za 2 naprejeniq no tova nastrana, vij kakvo ti predlagam da napravi6
1. i dvete zahranvaniq gi pusni kato polojitelni
1.1. ako naprejenieto v tova,koeto e bilo otricatelni pak si pada zna4i problema ti e v nego
1.2. ako naprejenieto ne pada otidi na 2.
2. svyrji pliusa na ednoto zahranvane kam minusa na drugoto no trqbva syotvetno da napravi6 promeni izrazqva6ti se v tova 4e ednoto 6te dade vednaga nakyso
3. ade kaji kato go napravi6 da raboti kato +40volta kakvo pravi i da vidim kakvo moje da se izmisli
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 12:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Shemata raboti bez zabelejki za polojitelno zahranvane,sa6tata platka promenqt se samo diodite,jamperite i filtarniq konenzator se obra6tat i ne raboti normalno.Sa6tata shema prapravena kato dvupolqrva s edna platka,raboti,no pri razbalansirvane uvisva.
Otnosno t.2:svyrji pliusa na ednoto zahranvane kam minusa na drugoto no trqbva syotvetno da napravi6 promeni izrazqva6ti se v tova 4e ednoto 6te dade vednaga nakyso....
ami kato se ima vpredvid 4e minusa ot akumulatora e ob6t,to prosto 6te gramne.Ako nqkoi ima ideq kak moje da se napravi taka 4e tova da ne stane ok,az oba4e ne se se6tam za momenta.(vse pak tva ne e traf i izpravitel)
otnosno t.4:
Ami darji si stabilno izhodnoto naprejenie nezavisimo ot tovara.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 26, 2004 19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако на самата платка скъсаш връзкатас масата свържеш ги + за - и така получаваш общо 80В със средна то4ка. Idea Какво си мисля че трябва да направиш... ами резистора R10 i kondenzatora C9 които участват в схемата за компаратора не ги вържеш към (-) от акумулатора ами към минусите на изходите(които вече не са свързани за (-) от акумулатора. Нямам нито схема за чертане на платки нито скенер за да ти покажа какво имам впредвид но моите мисля така да ги правя taka само да оправя проблема със горенето на крайните IRFZ44 koito mai ne otgowarqt na parametrite si! Ako ot originalnata shema naprawq promenite za6toto q imam na kompiutyra se nadqwam da move6 pone ot malko da me razbere6 Razz ni6to ne e izprobwano oba4e ne mi lipswa jelanie i 6te go naprawq samo nali ti kazah da razbera 6to gorqt tiq kraini tranzistori 4e ne mi se dawa 6 lewa za IRFP150
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov