Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

amplifier QUAD 405
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alnico
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 07 Юни 2005
Мнения: 19
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Чет Юни 29, 2006 8:46    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
Ем добре но който например слуша Блек Сабат а не джаз например няма да забележи разлика, понеже нелинейните изкривявания били 0.1 % вместо 0.0001. .
...ти кога за последно има възможност да направиш това сравнение , и на какви системи ? или теоритизираш ?...заповядай случайно имам целия Блек Сабат оригинален , да направим сравнението при мен в студиото 0889626590 Wink

slav4o.com написа:
И на новия телевизор не са ми толкова интересни мачовете нищо че е има много по добър фокус и контраст. .
..ако новият и старият телевизор са ти близки по качество само тогава няма да са ти по-интересни , ако минеш от 24" кинескоп на 42" плазма с сигурност няма да е така...това от личен опит Wink


slav4o.com написа:
Още малко и покрай поршетата ще кажете че трабантите не могат да вървят и аз например не мога да си ида на село с него по-тая причина.
.. Very Happy с трабант съм дигал 130км , стрелката беше спряла в ограничитела , с сигурност можеш да отидеш където си искаш с него както на същите местата можеш да стигнеш и с Порше , това пак от личен опит притежавал съм и 2-те марки Wink само не разбрах какво общо има примерат ти с това че на по-качествена система се изпитва по-голямо удоволствие от слушането на музика ... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Юни 29, 2006 17:42    Заглавие: Отговорете с цитат

"само не разбрах какво общо има примерат ти с това че на по-качествена система се изпитва по-голямо удоволствие от слушането на музика ... " еми имам предвид че в някои случаи използването на скъпи озвучителни системи е неоправдано. А за трабанта ти вярвам.
Щях да си трия поста Embarassed Very Happy защото съвсем избягах от темата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Пет Юни 30, 2006 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

kogato alnico se namesi, tema vinagi otiva v ob6ti prikazki....ni6to li4no, samo konstataciq.

sorry za latinicata
_________________
skype:bagybg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hapy_boy_21
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005
Мнения: 448
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Юли 01, 2006 12:36    Заглавие: по темата Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
"само не разбрах какво общо има примерат ти с това че на по-качествена система се изпитва по-голямо удоволствие от слушането на музика ... " еми имам предвид че в някои случаи използването на скъпи озвучителни системи е неоправдано. А за трабанта ти вярвам.
Щях да си трия поста Embarassed Very Happy защото съвсем избягах от темата


Аз например, бях чел някъде, че човек неможе да усети клирфактор под 3%. А камоли да усети разлика между 0.1 и 0.001%. За телевизорите смятам, че плазменият екран неможе да замести обикновенният кинескоп.Самата детаилност и цвят плазменият неможе да направи така както го прави кинескопа.Това не е мое твърдение.Един мой учител по телевизионна техника го беше казал.След това и аз се убедих че е така.
_________________
http://extrahost.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alnico
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 07 Юни 2005
Мнения: 19
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 8:09    Заглавие: Re: по темата Отговорете с цитат

hapy_boy_21 написа:
За телевизорите смятам, че плазменият екран неможе да замести обикновенният кинескоп.Самата детаилност и цвят плазменият неможе да направи така както го прави кинескопа.Това не е мое твърдение.Един мой учител по телевизионна техника го беше казал.След това и аз се убедих че е така.


.... Very Happy предполагам нито учителят ти , нито ти имате плазми...нали Wink

hapy_boy_21 написа:
[Аз например, бях чел някъде, че човек неможе да усети клирфактор под 3%. А камоли да усети разлика между 0.1 и 0.001%. .


...явно трябва още да четеш , последното нещо по което се различава звукът на 2 аудиоустройства е клирфактора Very Happy Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hapy_boy_21
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005
Мнения: 448
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 10:15    Заглавие: Re: по темата Отговорете с цитат

Цитат:
...явно трябва още да четеш , последното нещо по което се различава звукът на 2 аудиоустройства е клирфактора Very Happy Wink


Да, има още на какво да се уча, не ме е срам да го призная, не съм голям всезнайко на усилватели като теб, самоче "последното нещо по което се различава звукът на 2 аудиоустройства е клирфактора " какво общо има с моя пост?

инж.Димитър Кирев гр.Велико Търново , който го познава може да ти каже дали е виждал плазмен екран или не, и каква е разликата с обикновенния кинескоп.За ей такива учители като него, можеш само да си мечтаеш, не в сънищата си , ами в наи-големия ти екстаз като се боцкаш.
_________________
http://extrahost.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
StingRay5
Гост





МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 6:17    Заглавие: ??? Отговорете с цитат

Интересна тема... Като музикант не разбирам доста от техническите термини, които са употребени по-горе, но се учудвам, че хора-техници като вас, не осъзнават явно употребата на продуктите, които самите те произвеждат? Ще споделя някои подробности с вас. Например-90% от любимите ви песни(не български, естествено), са записани изключително с лампово предусилване и усилване. Това е изцяло при китарите и бас-китарите(има разлика между двете). Овердрайва, дисторшъна или изкривяването на китарите се постига най-добре чрез лампово изкривяване в предусилването. Всички останали инструменти(барабани, клавирии други), поне в уважаващите името си студия, минават през лампови машини-компресори и други, микрофоните задължително минават през лампово предусилване, така че не си мислете, че лампата е умряла. Има 1-2 клуба за музика на живо в България, които ползват напълно лампово усилване-например 2 стъпала по 500W - звука е несравнимо по-добър от какъвто и да бил транзистор. Да не говорим, че откакто имам лампов усилвател вкъщи, не бих си и помислил да слушам музика с друг. Това, че при 90% от озвучителните системи се ползват транзисторни усилвания, мисля че и сами можете да си обясните, не е защото са по-добри, а защото са по-евтини за изработка, поддръжка, по-леки и удобни за пренос и транспорт(всеки знае колко тежи транзисторно стъпало 2x500W и колко би тежало лампово такова...). Досега така и не е излязъл аналог на лампата в музикално отношение.
Върнете се в началото
Palev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Май 2006
Мнения: 88
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 8:32    Заглавие: Отговорете с цитат

лампи,лампи-че ти си се подсигурил с отоплението за зимата бе приятелю. Аз пък смятам че света трябва да върви напред а не назад-иначе нямам нищо против лампите. Но все пак седи доста по прилично да си сложиш в хола в къщи едно компактно стъпало/транзисторно или с инт. схеми/ отколкото някои шкаф с размери на ,,Хармония20,,.
Ами ако става дума за 5.1 домащно кино-имащ ли излищна стая в къщи -някъде трябва да сложиш ,,калорифера,, Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 9:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото съм чел из интернет най-добрите усилватели били лампови клас А със една лампа. Противотактните по-не били хубави. Защо ли ? Ми при противотактните се подтискат четните хармоници включително и 2ри хармоник, любимия на лампаджиите Laughing Освен това транзисторните усилватели попринцип имат по-малки изкривявания. Това също го знам от интернет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 10:46    Заглавие: Отговорете с цитат

С 2 лампи ГУ81-М в пуш-пул и 2500V анодно могат да се извадят 1200 вата музика.Проблем е само пренасянето на готовото изделие Laughing Wink .
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov