Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ako може някои да ми помогне?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jelezarkata
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 24, 2005 9:45    Заглавие: Ako може някои да ми помогне? Отговорете с цитат

Сдобих се с колони 110W 8ома!Трилентови са,единият бас е изгорял.трябва да се смени,но не знам с какъв мога да го заменя и от къде!
Същтността на въпроса ми е какъв усилвател да запо4на да правяИскам сигналът да го взимам от PC-то!
В момента ништо не разбирам от тези работи,но много бързо ще наваксам!
Вторият ми въпрос е:Ако си поръ4ам усилвател от МК-QUAD 405 ЗА 48 лева,като ми го донесат тои готов ли е за работа и ако не е какво трябва да му се направи?
И трети последен за сега вупрос:Quad 405 наи уда4ният ли е за моя проблем?
Благодаря предварително и се извинявам за некомпетентността!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hacko_RS
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 05 Ное 2003
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Пон Яну 24, 2005 10:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Баса можеш да го смениш в някой магазин за озвучителни тела, просто трябва да се огледаш за такъв магазин. Няма голям шанс да намериш 100% същият говорител (ако примерно този които имаш е стар модел) и евентуално може да се наложи да смениш и двата, ако искаш да са еднакви и съответно да звучат еднакво ...
По принцип, QUAD 405 е едно много добро решение, въпреки че ако ще трябва да дадеш 48 лв за канал и при условие че ти трябват 2 броя .. А що се отнася до МК-QUAD 405 ЗА - това МК предполагам стои за "Млад конструктор" може би? и ако е така, те бяха 200 ватови... ще ти трябва и траф към 400 вата, за да може да изкараш 100 вата синусоидална мощност на канал... и най-големия проблем: казваш че за момента нищо не разбираш... Моя съвет е да отидеш в някой оказион и да си купиш някой усилвател втора ръка, защото ако няма кой да ти покаже кое каде и как трябва да се върже, може да видиш голям зор...
Ако все пак решиш да си поиш усилвател, те съветвам да си направиш на Неомонтана усилвателя с TDA7294 (не помня кой кит беше точно, виж www.neomontana.dir.bg ). Дават го за 100w но реалната мощност е към 70w... Не си мисли, че са малко, стигат. Този усилвател е много стабилен, "дуракоустойчив" е Smile, а и е доста по евтин от QUAD 405 - цената на канал е 10-12 лв, ако решиш че мощноста ти е малка, може да му направиш мостова схема за вдигане на мощността... абе мисля че има повече плюсове отколкото минуси Smile
Оф, аз май много се разписах, дано да съм бил полезен... и каквото и да ти кажат, не вземай нищо за 100% истина ... всеки си има някакво мнение по въпроса Wink
_________________
Когато целия свят ти стане крив, помисли си дали причината не е в теб.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov