Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

PIC ICD

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IceBurn
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 62
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 23:25    Заглавие: PIC ICD Отговорете с цитат

Търся схема на In-Circuit Debugger за PIC-ове (тъй като тази дето я продават Microchip струва $200). Успях да намеря една ( http://www.olimex.com/dev/images/pic-icd1-b-sch.gif ), но проблема при нея е че има някакъв PIC (пише, че е PIC16C730B, но тъй като няма такъв реших, че става въпрос за PIC16C73 Smile ). Та проблема е че не дават bin-a за него (което е напълно нормално - продават го за $40 Smile ). По принцип съм готов да дам пари и да си го купя, но първо са ми малко в повече тия $40 и второ - засега ми трябва просто за проба на една схема. Ако някога почна по сериозна работа с PIC-овете със сигурност ще си го купя. Сега ми трябва да видя просто как работи и дали си заслужава да се купи. Та ако някой случайно може да намери bin-a и да даде малко напътствия за оживяването (схемата изглежда доста объркана, особено Q5 - така и не мога да разбера за какво служи) или пък може да ми даде друга работеща схема за ICD, ще съм му много благодарен (за предпочитане е схемата да е на ICD за PIC16F877).

П.П. Благодаря предварително на всички, който ми помогнат.
Преместена!
showMANiak
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Zdrav
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 146
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Яну 24, 2005 0:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Просто от любопитство погледнах схемата. В момента правя първи стъпки с микроконтролери и ме интересува всичко около тях.
Ами на схемата използваният PIC е написан като PIC16C73 OBLONG. Това OBLONG разбира се не е към означението.
Колкото до Q5 ми изглежда да е свързан като boost DC-DC преобразувател за да повишава VCC до напрежение достатъчно да захрани 7808 със ценер 5.1V в "базата". Т. е. използва се за да се изработят около 13.1V. Мисля че на схемата е сгрешен именно този регулатор 7808, трябва да се разменят IN и OUT.

А колкото по основния въпрос за бина не мога да помогна, но с интерес ще чакам и аз отговорите по темата.
_________________
Знанието е лично преживяна истина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov