Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За някой теми???

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Юни 27, 2008 17:13    Заглавие: За някой теми??? Отговорете с цитат

Обръщам се към модераторите.Става въпрос за теми като тази:"на баба ви футболните гащи".Защо такива теми пуснати от полуидиоти не се трият направо а не да се заключват - налага да си губим времето и да ги четем???
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Пет Юни 27, 2008 18:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Бай Тишане,ако ти днеска си си загубил времето да прочетеш тази тема за "футболните гащи",то аз днес съм прочел поне 10 теми на "футболните гащи"...и вчера и онзи ден и по-онзи.
А днеска плюс изпълненията на един друг индивид.
За остналите колеги модератори-не знам-вероятно и те още толкоз.
Arrow Сега ще ти обясня защо темата не беше изтрита веднага,а я заключих.Защото ако я бях изтрил директно-на нейно място щяха да изникнат 10 нови,ако бях изтрил тези десет-щеше да има сто Exclamation
Нещо което вече се случва на няколко пъти през последните 2 месеца.
"Футболните гащи" от мене и от колегите модератори за последните няколко дена са баннати поне 7-8 пъти.Както виждаш благодарение на малка особеност (айде да не казвам точно каква),човека продължава да си пише съвсем необезпокоявано и след бановете.
Виж сега-на мене не ми е проблем-аз имам достатъчно много време за губене да се разправям със озверели лумпени,подивели спамери,кавгаджии,скрити зад анонимността на интернет и всякакви хора,които е съмнително доколко са наред със психичното здраве(или се правят на такива).
Но дали има смисъл да си прахосваме времето модераторите по този начин Question Question И не е ли по-хубаво-благодарение на това,че като модератори имаме повече права от Вас-да правим форума по-добър вместо да се занимаваме да отбиваме спам-атаки,да мъчим да закротим разни озверели потребители и т.н.
Решението според мене е много просто-забранява се гости да пишат във форума и след регисграцията се минава през едно одобрение от модератор на регистрирания потребител.
Модератори във форума има напрактика постоянно-така че мисля че това одобрение няма да се забавя изобщо и няма да бъде никаква пречка.
Нещо,което въведаха и си улесниха живота доста по-малки от нас форуми-"НБС-СЕБТ","БГ-Мама","Направи си сам"...
Второто за "одобрението" е само примерно предложение.Има и други варианти за защита от спамери по други форуми-като се регистрира нов потребител 1 или 7 дни да може само да чете или да не може да пуска нови теми.Вече според зависи-варианти за това много.Но тия ми се виждат по-мудни,отколкото директното одобрение от модератор.
Виж сега,аз поначало нямам нищо против гостите-стига те да пишат културно.Проблема е че форума стана доста голям през последната година,наплива на хора е доста сериозен.И покрай многото хора-идва и много "паплач".
Резюмирано казано-преди години форума беше по-малък и можеше да има и гости-сега според мене не може.
Отделно че по този начин можем да решим и проблема със спам ботовете.Особено новите ботове (с дългите имена и тиретата),които сега винаги има по пет-десет долу на лентата и така като се наредят повечко и правят много неудобно да видиш,кой в момента е на линия във форума.
Значи дискусии "за и против" гостите е имало много-няма нужда от повече такива дискусии-затова и тая тема я заключвам.
А предложението го поставям пред администратора на сайта-както той реши.
Ако се въведе това правило да не пишат гости и регистрациите да минават през одобрение-добре,ако не се приеме-лошо няма.Продължаваме постарому...аз време за губене имам достатъчно...за останалите колеги модератори-не знам.
Чакай да бягам,че оня с "футболните гащи" е омазал още 2 теми.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov