Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

може ли да се оправи кинескоп 21'' с прекъснало отопление
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 1:32    Заглавие: може ли да се оправи кинескоп 21'' с прекъснало отопление Отговорете с цитат

телевизора работи той е Самсунг и киното е самсунг с няколко маси но не свети пробвах с друго кино и тв-то работи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 7:12    Заглавие: Отговорете с цитат

за съжаление прекъснато отопление не може да се въстанови с каквото и да било
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 11:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Като гледам вече станаха няколко телевизора за оправяне. Разбери се с някой сервиз за отстъпка на едро. И не пипай повече, че ще си оскъпиш ненужно ремонтите. Продавай си ги, а с ремонти да се занимават тия, които разбират.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Кинескопи с прекъснато отопление, пълно късо между електродите,
нарушен вакуум, нищожна емисия и изкривена маска не се поправят - заменят се.
Всички останали възможности в една или друга степен се оправят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 21, 2004 0:05    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз така знам но съм длъжен да попитам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 21, 2004 0:44    Заглавие: Отговорете с цитат

В отговор на г.Филипов ще кажа че аз имах над 20 телевизора и повечето си поправихме .С Филипс,Грундиг,телефункен,универсум и някои други модели се оправяме.Аз си ги внасям от чужбина,както и други неща.Проблема с някои като тези цифрови,100 хц е не само за мене.Аз сигурно съм проверил в доста сервизи квалитетни при това в София но всички като чуят че са цифрови или Шарп 100хц и вдигат ръце и почват да се обясняват че не могат да се правят.В София щом не мога да намеря някой сервиз то тогава кажете къде?И в България става като в Германия всеки иска много пари за ремонт независимо какъв и всеки гледа да те излъже.Аз си изпатих няколко пъти сменяват кинескопи,платки и др.Всеки иска да вземе да прави телевизор с по малък дефект и да го направи за 5-10мин. и да си вземе парите ,а с по трудни и сложни неискат .Нали в България всичко може да се направи.И аз казвах преди така но вече не е така.
Извинявам се за това че пиша толкова много но и аз след като видях съвсем случайно този форум реших да потърся помощ.Също търся и майстор за ремонт на монитори,вече на колко места питах и ги носих и вдигат рамене.Ако ви преча с това че пиша за моите телевизори кажете и ще спра,но мисля че този форум е точно за такива проблеми.В руските форуми хората как си помагат .Дори и най големия майстор е попадал в трудно положение и е търсил помощ от колеги и т.н.Телевизорите са все големи и тежки ина мене ми омръзна винаги да ги карам да ги видят и дори без да ги отварят да ми ги връщат.Няма ли тръпка в това да направиш нещо което други не са могли.Само парите ли са най-важни.Аз имам много части и платки от Грундиг Филипс ,Телефункен и др. и може да помогна на някого.Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Яну 21, 2004 9:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съм съгласен с теб. Сигурно си се видял в чудо от измамници, които правят пачка на твой гръб и затова си почнал да се оправяш както може. Такива, които само знаят да сменят някой електролит и нещо очевадно като транзистор или чип за ВО. В нашия град в телевизорите ровичкат около 80 "колеги" и неустановен брой бивши и настоящи военни. От всичките не повече от 10 плащаме данъци, пак толкова знаят какво е това осцилоскоп и 6-7 имат компютър с програматор. Това не пречи на глупави шофьори да си носят стоката при двама - трима пишман "майстори" които минават за велики сред тях след като за нула време от два телевизора правят един чрез проста размяна на платки, шасита и кинескопи, останалото им връщат опоскано и с вдигнати писти, защото и поялник не могат да държат. А и кинескопи подменят. И след това няколко човека, които разбираме да се мъчим по 3 дни на един такъв телевизор - не върви.
От всичко в един човек най - много уважавам желанието му да научи нещо ново. Така че като има желание - помагам
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2004 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Подписвам се дебело под последното мнение.
Значи навсякъде положението е едно и също...
За мен е ясно едно - логиката на търговеца и
сервизния техник не е еднаква. А когато двама
души правят нещо общо и единия печели повече
от другия, те се скарват.
Колко според вас трябва да струва възнаграждението
за тридневен труд?
Аз веднъж за един такъв оплескан цифров Шарп, който
също ме разиграва три дни преди 4 години да сменям PLCC чипове
поисках 35лв. и ми се изсмяха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2004 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

naskoni, няма такъ филм да неможе да се оправи TV в България. Попаднал си на кофти хора дето наистина както казваш гледат да го оправят за 10 мин.
несъм имал случка още цифров телевизор да не ми тръгне въпреки че наистина се правят много трудно поне някой от тях. Може би ние които сме в по малките градове и имаме по малко работа оръщаме повече внимание на изделията за ремонт от колкото в по големите - неискам да обидя никой / може би и аз така ще процедирам ако имам прекалено много работа /. Монитори до сега съм правил но те са били повечето с дефект на ТХО въпреки че и те понякога стават ако не са на SONY. Общо взето се справяме някакси и клиенти те са доволни - много време отнема но си струва да се бориш - научават се много неща а и се запознаваш с много хора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2004 21:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Техника винаги може да се ремонтира. Важно е дали има икономическия смисъл. Та като продължение на горенаписаното - велик "майстор" взел цифрова платка, например от Sharp с изгоряло захранване, вертикално или ТХО, сложил я на друго шаси на което платката не работи, и размерите в сервиз не регулирал, всичко това 10 мин = 20лв. И той е евтин, и глупавите шофьори ходят при него. В другата кутия е цапнал кинескопа, от който е изкарал поне още 100лв. наринал е дефектно шаси и цифрова платка, от които е чопнал още някой чип или процесор - още 30 - 50лв. И какво става - за колко трябва да го направя този телевизор? 3 дена работа за да установя че кинескопа е дефектен? За такива който съм поред във веригата на разнасяне - по толкова умножавам. И парите за прегледа - предварително. Ако щат. И без това след описаната намеса става само за боклука. Въпросният "майстор" няма разходи, най - много да има мултицет. А аз ще плащам за компютър, интернет, ще обсъждам по форуми . . . . .
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov