Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

може ли да се оправи кинескоп 21'' с прекъснало отопление
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2004 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

абе какво ви става на всички бе ,кой е казал че трябва за 5 евр.да се направи телевизор !това са приказки на г. Дилов.Аз искам да ми се оправи независимо колко ще струва не си измисляйте глупости.Мисля че това за което говориме и спориме изобщо не е необходимо.Това е форум за помощ и т.н.а не да си говориме кой колко изкарва и кой колко нее спал,нали.Немога да разбера защо всеки се прави на велик и че само неговата работа е най трудна.Вие защо правите телевизори като в сервизите.Защо не ги докарвате и ги продавате и да ги давате на майстори да ги правят!За всеки трябва да има работа,ако никой не докарва техника вие ще работите по малко,тогава какъв е проблема.
Аз просто търся някой който може да го оправи и на който му е известно какво прави а не да се учи на него и след това другия да вика че този телевизор е пипан неграмотно.Омръзна ми от такива майстори.Извинявам се за всичко и ако някой съм обидил но не карам никой да подхваща темата за кой,как,откаде и защо е докарал или направил нещо и колко е спечелил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2004 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Вие г.Дилов сте много далеч от истината ,само вие ли плащате данъци,такси,наеми,и т.н.Трябва да ви кажа че аз плащам 2 повече от вас за данъци такси и наеми .Казах ви че и аз се занимавам с същата дейност като вас и имам и аз малка работилница.но това е най-малкия проблем.И друго ще ви кажа :в Германия или др.хората не ги правят техниките защото първо е скъпо и най-важното защото те отиват и си купуват нови неща.Нашите заплати средно са от 150-250лв, а техните са по 1500-2500 евр.Вие ще си ремонтирате тези телевизори които са по 10 г.А тук в България новите телевизори дали са по хубави,здрави и надежни като по старите маркови тв.само са по хубави на външен вид с повече програми и плоски кинескопи.ПО лесно ли се ремонтират и има ли части за тях и колко струват процесорите .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 22, 2004 18:50    Заглавие: За светлото бъдеще Отговорете с цитат

От цялата дискусия ми стана ясно ,че сега е момента за търговия със стоки втора употреба и ремонти.Щото като дойде светлото европейско бъдеще и се качат заплатите никой няма да купува стара техника нито ще я ремонтира. Поне за търговците има шанс -да препратят старите ни уреди в още по бедни държави ,но за майсторите -едва ли?
Това е перспективата и ако на някои(включително и на мене) не му харесва-SORRY! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Апр 22, 2004 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

wesko dilow, може ли да изброиш от по горните участници кой внася техника и кой е майстор че на мен нещо неми стана ясно. Щом се върши работа значи е труд и се харчи време и трябжа да се уважава. Неуважението към труда на другите само по себеси говори за човека а какъв е майстор това остави на клиентите да преценят .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DICHI
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Апр 2004
Мнения: 334
Местожителство: VRACA

МнениеПуснато на: Чет Апр 22, 2004 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

От толкова много сервизи да няма кой да направи 10-15 цифрови телевизора ми е малко чудно Sad Щом имате работилница да ли не са минали първо от там,после през някой който работи вкъщи след 17ч ,и после вече през легалните сервизи.Що се отнася до чужбина ходили сме и ние сме спали по седалките,НО НИКОГА ИНТЕЛЕКТУАЛНИЯТ ТРУД НЕ Е БИЛ ПО ЕВТИН ОТ ФИЗИЧЕСКИЯ Exclamation И знайте че не всичко което има кинескоп е телевизор.Но ако сте толкова на зор заповядайте в моя сервиз.Цифровите са ми на 50 лв труд плюс материалите.За платки и шасита не работя(не стават за ядене) Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2004 9:30    Заглавие: Отговорете с цитат

DICHI, много си скъп за шофьорите, и много евтин според мен за преровен телевизор. Да ти кажа на какво кълват във връзка с предишния ми пост - 6 !!! ЛЕВА за платка звук + смяна на ПАВ. Другите пари се избиват по описаните начини. Ха върви ги стигай тия дето не плащат данъци.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
DICHI
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Апр 2004
Мнения: 334
Местожителство: VRACA

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2004 9:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Преровения си е по друга разценка,там е на час защото не съм длъжен всеки път да си припомням телевизията от нула Very Happy А шофьорите за това са шофьори за да карат.За 6 лв звук няма да видя дори каква марка е телевизора.Все пак не всички са за платка.Има и софтоер който го събираме с години и нощем в нета когато [color=red]"спим в къщи при жените си" Very Happy [/color]Добре че ни търпят Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2004 14:07    Заглавие: Ама здраво сте се разпалили :) Отговорете с цитат

Тука направо ври и кипи :)колеги всичко е много просто. Какви са тия цени 6 лв. !!!!! Ако питате тези които карат телевизорите техниците са кожодери на тях им трябва някой които да им оправи техниките без пари пък и ако почерпи няма да е лошо Smile Ако питате техниците тия дето карат техниките са безбожни цинцари Smile така че това е спор стар колкото спора за яйцето и кокошката.Всичко се свежда до това едните да разберат че всеки труд / даже и интелектуалния / има някаква цена. За благодаря няма да ви даде никой хляб в магазина.Така че , нормално е всеки да иска да му се плати колкото е сметнал за необходимо. Нито едните нито другите трябва да се мръщят а да се опитат да се спуразумеят , а на когото не му отърва прав му път. Ще пообиколи , ще се помъчи и пак ще дойде при този който знае какво прави и има ум в главата.Е......след "намесата "на много майстори после цената се вдига но това е нормално.След като се "опарят " вече ще знаят къде да ходят но нямам как да ги убедите с думи.
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2004 16:42    Заглавие: Отговорете с цитат

виждам че накрая ще стигнем до разумно разрешение на въпроса,много съм съгласен с г.CDI защото всеки труд трябва да се уважава независимо какъв е той.Дори и да откраднеш пак е труд и то не за всеки ,но това вече най-мразя човек да гледа да открадне.
Винаги си има пазарлък за всичко така че това е най-важното всеки си има цена казва си я и клиента решава дали да го прави или не.Действително за слагане на приставка звук 6 лв.са малко,има телевизори които се слагат за 5 мин.,но има др.,които можеш да си изгубиш 1,2 дена и пак да шуми на различни кабелни телевизии и пак за същата цена.Мисля че няма смисъл да се спори повече по въпроса,ясно е че едните без другите немогат.
Откъде започна този въпрос за кинескопа пък до къде стигна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2004 17:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Спора наистина е безмислен но понякога човек има нужда да изпусне малко парата.Поне в нашия край техниците сме малко саможиви и една такава дискусия е добре дошла Smile Така че май ще излезне от полза едно прекъснало отопление на кинескоп Smile Smile
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov