Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

QUAD 405 -HELP
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 322
Местожителство: Тополи обл.Варненска

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2005 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи за такива като мене които бавно схващат.
Ще го чакам с нетърпение Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 20:11    Заглавие: Re: Imam problem s quad 405 ot MK Отговорете с цитат

quad написа:
Част от възможните причини:
1.провери ценерите дали стабилизират на 15В. Може да се допусне малко отклонение(макс. 0.5в.), но и двата да са с едно и също отклонение.
2. Работата ясна, че ти куца постояннотоковия режим, може да се дължи на неправилно включен елемент или е сложен елемент с неправилна стойност(провери си и дименсиите!!!), щом имаш промяна по време на работа, следва че имаш прекалено "дълги" преходни процеси. Контролните точки се мерят без товар, със замасен вход. Като включи входния сигнал, закачи ли някой непотребен говорител да видиш дали се чува нещо? Ако звука е с малка мощност и кофти, следва че едното ти рамо не работи, ако можеш да ползваш осцилоскоп по-бързо ще се ориентираш откъде е.
3. Повишените напрежения поотпушват/запушват транзисторите повече от нормалното и обратната връзка не успява да компенсира това.
4. напиши откъде си
5. импулсното захранване на МК има малък проблем, които НЕ Е ПРИЧИНА усилвателя да не работи.
6. прочети информацията по въпроса на: quad.hit.bg и се надявам нещата да ти станат по ясни.
7. на сайта ще намериш симулации на различни усилватели (и на МК) за мултисим, ще съм ти благодарен, ако ми пратиш симулация на куад МК за pspice.



Ценерите стабилизират на 14,89 а другия на 15,10в.сигурно са добре.както казах звук се чува но криви . т6 нагрява бързо после й т12.ако махна ОУ не нагряват те а рез.11.как да продължа??? Question
Върнете се в началото
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2005 20:23    Заглавие: Re: Imam problem s quad 405 ot MK Отговорете с цитат

Ценерите стабилизират на 14,89 а другия на 15,10в.сигурно са добре.както казах звук се чува но криви . т6 нагрява бързо после й т12.ако махна ОУ не нагряват те а рез.11.как да продължа??? Question[/quote]

Нормално, ОУ е за 0 в изхода, понеже си го махнал имаш постоянно в изхода, голям ток през рез. 11( той се явява О.В.). Не трябва да махаш операционника, а да провериш дали е здрав, но от опита които си направил съдя с точност 90%, че не е от него.
Свали всички транзистори, измери ги, провери отново монтажа и правилното поставяне на елементите...не е много вероятно, но е възможно при измерване транзистора да е здрав, а като го включиш да загрее, температурно разшитение и крачетата да не контактуват с пластината вътре. Освен това, няма как да си сигурен в изправността на Дарлингтон транзистор, ако само му мериш преходите с омметър(единия вътрешен няма как да хванеш).
Понеже станаха доста гости ... коментирам схемата на мк.
Крайно време е да се регистрирате и да стане по-ясно кое откого за кого е адресирано. Регистрацията става за минутки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2005 20:30    Заглавие: Re: Imam problem s quad 405 ot MK Отговорете с цитат

quad написа:
...не е много вероятно, но е възможно при измерване транзистора да е здрав, а като го включиш да загрее, температурно разшитение и крачетата да не контактуват с пластината вътре. Освен това, няма как да си сигурен в изправността на Дарлингтон транзистор, ако само му мериш преходите с омметър(единия вътрешен няма как да хванеш).
....


Нещо много "научно-популярно" почна взе да става!
Дали да не я преместя (темата) на друго място Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2005 20:41    Заглавие: Re: Imam problem s quad 405 ot MK Отговорете с цитат

Нещо много "научно-популярно" почна взе да става!
Дали да не я преместя (темата) на друго място Rolling Eyes[/quote]

Ами мести я където искаш и без това вече не ми се пише, стана доста объркано, всеки от гостите си пише-кото му е в главата, а аз трябва да гадая. Не ми харесва тази идея, като искаш помощ, нормално е поне малко и ти да вложиш усилие, само лепиш насляпо с поялника и после що не става... е не сме врачки тука.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kukata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2005
Мнения: 100
Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2005 21:18    Заглавие: имам питане.... Отговорете с цитат

Относно усилвателя на МК.Загрява ми т6 т9 и от там малко т11.Иначе че свири свири ама криви и грее.Това ме притеснява за крайните нормално но за т6 и т9 нормално ли е толкова да греят на празен ход? Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Сря Дек 07, 2005 11:45    Заглавие: Отговорете с цитат

проблем!
както си работеше quad-mk и ми изпуши T2 като разгледах видях че е изгорял и бушона на плюса смених транзистора бц550ц с 2Т6551 и бушона като го пуснах бошона пак изгоря някои има ли представа от какво може да се е получило?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 07, 2005 17:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Изгоряло е нещо което не се вижда с просто око Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Сря Дек 07, 2005 18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Изгоряло е нещо което не се вижда с просто око Very Happy

YES добре че си ти Smile
аз не съм много навътре в електрониката и немога да изследвам някоя схема и т.н. та ако някои може според схемата да ми каже кое може да е изгоряло ще съм много благодарен или каде да се насоча да търся
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 07, 2005 20:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Като прочета някъде " куада от млад конструктор " настръхвам . Бе ,мама му стара , няма ли нормален Quad405-2 , че човек трябва да си губи времето с тази схема . Някой ден ще я налепя за да и видя проблемите . Съвета ми е - ако е за академизма нещата са едни ,ако искаш свирещ усилвател - правиш фабрична схема .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Следваща
Страница 14 от 16

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov