Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

QUAD 405 -HELP
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2005 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

toltec написа:
Като прочета някъде " куада от млад конструктор " настръхвам . Бе ,мама му стара , няма ли нормален Quad405-2 , че човек трябва да си губи времето с тази схема . Някой ден ще я налепя за да и видя проблемите . Съвета ми е - ако е за академизма нещата са едни ,ако искаш свирещ усилвател - правиш фабрична схема .


Ако ще правиш фабрична схема, по-добре направо си я купи.
куад Мк звучи по-добре от стандартен куад 405-2 - проверено. Разлика има дори на по-непретенциозни тонколони.

Относно изгорелия елемент... с нищожната информация която се дава не може да се определи. трябва да се измерят контролни напрежения(не само означените на схемата), а когато търсиш дефектирал елемент, трябва да провериш конкретно за него какви са напреженията. За тези, който не са много в час, по-лесния вариант е сваляш и проверяваш всичко по елементрания начин. Не отнема толкова много време, специално за куад Мк, колкото и да го влачиш повече от 2 часа няма да излезе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2005 17:05    Заглавие: Отговорете с цитат

" куад Мк звучи по-добре от стандартен куад 405-2 - проверено " - позволи ми да не се съглася - проверено ( Не искам обаче да влизаме в спор - не е такава целта на форума ) . Междо другото в момента имам оргиналния графичен оргинал на 606 и като го начертая с PROTEL ще го кача някъде за да е достъпен .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2005 18:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Калин написа
Цитат:
YES добре че си ти Smile
аз не съм много навътре в електрониката и немога да изследвам някоя схема и т.н. та ако някои може според схемата да ми каже кое може да е изгоряло ще съм много благодарен или каде да се насоча да търся

И как ще търсиш моля? Ние като сме навътре в електрониката ,да не си мислиш ,че като погледнем една схема и веднага казваме -Ето това е изгоряло! Сядам и почвам да меря-първо крайните транзистори ,после драйверите и така нататък. Ако си наясно как става това ,направо почвай,ако ли не-вземи попрочети малко книжки за полупроводниците.Но ако очакваш някой да каже -смени това и това и си готов-няма да стане,просто не е възможно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Мар 2004
Мнения: 308

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2005 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво сте го нарочили този QUAD на МК? Схемата си е много свястна, особено за хора с по-малък опит. Направил съм два такива усилвателя - един с КТ 825-827 и един с BDX 66-67. И двата тръгнага "от раз" и си свирят много добре. Ако се работи с печатната платка предлагама от МК, единствената причина за неизправност е дефектен или неправилно монтиран елемент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brum
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Окт 2005
Мнения: 186

МнениеПуснато на: Пет Дек 09, 2005 11:34    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм имал възможност да сравня българския с оригинала. Ми българския не струва:) Ако е колкото да клати баса - да, но много детаили му се губят в звука. Правен беше с bdx-овете. Разликата беше осезаема ( за повечето хора ). Продадох го, оставих си 405-2то.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Мар 2004
Мнения: 308

МнениеПуснато на: Съб Дек 10, 2005 0:08    Заглавие: Отговорете с цитат

За фабричен 405-2 ли става въпрос?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Съб Дек 10, 2005 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

toltec написа:
" куад Мк звучи по-добре от стандартен куад 405-2 - проверено " - позволи ми да не се съглася - проверено ( Не искам обаче да влизаме в спор - не е такава целта на форума ) . Междо другото в момента имам оргиналния графичен оргинал на 606 и като го начертая с PROTEL ще го кача някъде за да е достъпен .


Разбира се, затова е форум за обмяна на мнения и идеи.
сравнението беше направено между правен, не фабричен 405-2 и МК, но изпълнени със сходна елементна база, с едно и също захранване, едни и същи колони, постарах се да ги поставя при еднакви условия.
Имам идея да направя всички по-известни варианти на куад и да ги тествам при еднакви условия, пред разнообразна публика. Те, разбира се, няма да знаят какво съм пуснал в момента.
Като завършиш и тестваш проекта за 606, ще се радваме да видим резултата( като качиш пълното инфо)...може да направя и него за спорта Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
koko___
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004
Мнения: 150

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 22:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално ли единия драйвен транзистор да грее повече от другия(на Quad 405)
_________________
Прав ток по крив проводник тече ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lachko973
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Дек 2003
Мнения: 248
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2005 3:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не става въпрос за QUAD-MK ами за QUAD-405 НОРМАЛНО Е.
_________________
-----------------------------
Theory without practice is lame,
practice without theory is blind...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 11:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам още един проблем!
Значи имам един мп3 плеяр който го включвам към quadMK и когато пусна нещо и го усиля то започва да сече, но не сече като цд ми просто звука сече същото се получава като вържа това мп3 къв някои говорител без усилвател сече по същия начин и аз реших че имам проблем с входното съпротивление на quad-a в статията пише че се регулира с R6 което е 46ком та какво трябва да направя със съпротивлението за да се оправи този проблем?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Следваща
Страница 15 от 16

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov