Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кинескоп - ремонт , може ли ?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Ное 2003
Мнения: 126
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2004 11:38    Заглавие: Кинескоп - ремонт , може ли ? Отговорете с цитат

Rolling Eyes Гледам си аз един телевизор Электрон 382ДБ , кинескопа му е с много добър контраст , но от известно време загуби червеният цвят.Може ли да се възстанови или да го изхвърлям.За доуточнение , повредата явно е в кинескопа , защото първо се усъмних в БЦ , но след тестване-всичко си е в нормите , след това взех друг но поизтощен кинескоп и на него всичко излиза нормално. Rolling Eyes
_________________
Човек се учи докато е жив!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2004 12:10    Заглавие: Отговорете с цитат

АКО Е С НАМАЛЕНА ЕМИСИЯ МОЖЕ ДА ОПИТАШ ДА ГО РЕГЕНЕРИРАШ С НЯКОЕ ОТ ФАБРИЧНИТЕ ИЛИ ПРАВЕНИ УСТРОЙСТВА. АКО Е С ПРЕКЪСНАЛ КАТОД НЕ БИ МОГЛО ДА СЕ СПАСИ ПОЛОЖЕНИЕТО. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРОВЕРИ ДАЛИ НАИСТИНА Е ОТ НЕГО КАТО ВЗЕМЕШ КОЛАНА С ТРИТЕ ЦВЯТА КЪМ ПЛАТКАТА НА КИНЕСКОПА И ЗА МНОГО КРАТКО ВРЕМЕ ДОКОСВАШ ДО МАСА ВСЕКИ ЕДИН ОТ ТРИТЕ ЩИВТА НА КУПЛУНГА. УСПЕХ
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Ное 2003
Мнения: 126
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2004 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Rolling Eyes Предполагам , че става въпрос за намалена емисия,защото червеното се вижда съвсем слабо и то само когато се вдигне доста напрежението.А колкото до регенератор - не разполагам с такъв/имам само мултицет/, но съм си свалил от един руски сайт схема и ще си я сколасам на бързо. Rolling Eyes
_________________
Човек се учи докато е жив!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2004 14:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Регенератора си е много ценен прибор. Особено за тънки клиенти.
Виж дали светят трите отопления. Ако едното е тъмно, значи е прекъснато, но катода се топли от другите два и излъчва много малко.
Катодите на руските тръби са дебели и позволяват реставриране (след като си направиш схемата - по-добра е тази с променлив ток отколкото с искров разряд).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 24, 2004 12:09    Заглавие: Някой може ли да ми прати схема на регенератор Отговорете с цитат

ще съм му много благодарен,това е много ценно нещо.
Аз имах телевизор Филипс 29" много добър на вид но беше с намалена почти 0-емисия на зеления цвят и даваше тъмно.Понеже нямям такъв уред го закарах в сервиз и там на уреда показа 0 емисия на зеленото и казаха че няма да стане ,но аз исках да опитаме,нямах какво да губя.чукнаха го с регенератора 2 пъти и емисията му се вдигна колкото на другите,картината стана супер.Така го гледах 3 месеца и постепенно за почна отново да намалява и пак стана същото.Отново го занесох да го регенерират и отново се оправи но не знам за колко дълго.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Съб Яну 24, 2004 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако още не си намерил схема, мога да ти изпратя моята, но трябва да я сканирам. Ще ти трябват и 6-7 цокъла за кинескопи, да си направиш
адаптери. Ако не бързаш, изчакай лятото да се върна в Софето и ще ти оправя и телевизорите.
Относно гаранцията - не може да се даде. Божа работа. От 2 дена до 2 години. За това време клиента трябва да събере пари за нов.
Има особености при регенерирането - но ще ги коментирам след като
направиш уреда (важни са за успешния процес и за да не прецакаш кинескопа предварително).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Ное 2003
Мнения: 126
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Съб Яну 24, 2004 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Rolling Eyes Не знам дали е от системата на форума или от друго,но съобщенията ми излизат на половина,значи ще ти дам адресите на сайтовете от които съм свалил схемите на регенераторите,остава ти да си избереш :http://www.radiofan.ru/circuit2/circuit2.htm и другата : http://www.shems.h1.ru/ . Всъщност до тези сайтове съм стигнал благодарение на нашият форум. :roll:ПП.Добавям http://www.geocities.com/dosmen/main.htm
_________________
Човек се учи докато е жив!


Последната промяна е направена от dim_technik на Съб Яну 24, 2004 23:57; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Вто Апр 27, 2004 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Само не пробвайте уреда на телевизор с кинескоп СОНИ-резултата винаги е разочароващ
успехи
Върнете се в началото
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо, аз пък съм имал много добри резултати от Тринитроните!?
И на ТВ и на монитори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Божилов
Гост





МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега няма нужда от разни сложини уреди за регенериране.Регенерирай си го както е в телевизора без апарат.Следвай инструкциите ми.Окъси бобината която е последователно на отоплението на кинескопа-намира се в редовата р-ка.Ако няма бобина в дадения модел значи има резистор3-4 ома-окъси го.Увеличи ускоряващото напрежение-скриина до 700волта-потенциометъра е на платката на кинескопа,сложи болния катод на маса като преди това го откачиш от схемата,откачи и крачето на скриина.Откачи също и първата решетка на кинескопа и подаи на нея 700волта от скриина,поне десетина пъти по за 5-6 секунди удряй по този начин.Сетне дай 700волта на скриина за 2-3 пъти.Това е всичко.Възстанови сега всичко както е било,като късото на отоплението да си остане.Ако няма резултат -хвърли го.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov