Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

търся помощ и съвет за телевизор Нокиа 7180 Digivision PIP
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 03, 2004 15:14    Заглавие: търся помощ и съвет за телевизор Нокиа 7180 Digivision PIP Отговорете с цитат

Телевизора е дигитален DIGI2000 от Германия ,беше се пръснал чипа за вертикалното.След като го смених тв тръгна,но имаше от горе хоризонтални черти.Смених няколко кондензатора и всичко си дойде по местата,заработи отлично.Само не работеше пулта за управление от пред на тв .Опитах се да премеря захранването на платката и на един стабилизатор на 5 волта без да искам с мултицета допрях изхода на 5 в.и маса и екрана изгасна.Аз изгасих ТВ и го включих отново но той само вдига високо и се наелектризира отпред киното,но няма звук и не свети.ТВ има 2 дигитални платки едната е за PIP а другата не съм сигурен.Чиповете са от типа ITT-VCU,SPU,TPU,DTI,PVPU i др.,но не знам кой каква работа върши кой е за видеото.Всички са на цокъл и аз ги смених един по един зашото ги имам всичките от ТВ Шнаидер ,но няма никаква промяна.Всички напрежения който ги пише от долу на платката ,5в.,12в.,са наред точни,стабилизатора който го окъсих си работи,има ценер и той е здрав.Възможно ли е ТВ да се е разпрограмирал паметта или нещо друго.Може ли някой да ми помогне или да ме насочи на някъде.Благодаря!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Яну 03, 2004 18:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш за начало да видиш има ли вход/изход на SCART.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Съб Яну 03, 2004 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе освен господин Филипов защо никой друг не уйдисва на акъла на младоците?
Без документация или поне опит от 2-3 години с цифровиците как се захващат те?
Аз навремето започнах с ВЕФ-офе, а не да скачам в тигана с пърженото (от Корекома). Прав ли съм бил?
Освен Интернета има и друга литература, списания и т.н. Или по-лесното се услажда повече?
Познавам хора, които си купуват ТВ за 300лв., за да разберат защо гори при еди-какви си условия - що за логика е това?
И въобще какъв е смисъла да общуваме на различни езици?
Може ли някой да ме убеди да не задавам подобни въпроси?
И кой ще отговори на тях?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Нед Яну 04, 2004 2:59    Заглавие: Отговорете с цитат

naskoni, може и да е разпрограмирана най вероятно памета. Тя се храни с 5V. или с 25V. зависи каква е. Това може да провериш само като разгледаш съдържанието на оригиналната памет с някоя друга работеща от същия модел TV на HEX редактор например.

Tsvetkov, и ти си прав - без четене нищо нестава и най много някоя поразия докато се пипа на сляпо но все пак и това е вариянт за учене макар и много трудоемък и скъп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tony
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 40
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2004 0:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Май е ред не PIP-a.Често TPU-то(то не е на платката на PIP) срива шината.Паметта е 2416?Виш дали има I2C :wink:Между другото, сигуренли си,че чиповете от старото шаси работят Exclamation
_________________
FREE FOR ALL!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2004 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

tony написа:
Май е ред не PIP-a.Често TPU-то(то не е на платката на PIP) срива шината.Паметта е 2416?Виш дали има I2C :wink:Между другото, сигуренли си,че чиповете от старото шаси работят Exclamation

Моля преди да давате съвети да прочетете въпроса! Както е написано, ИС от серията DIGIT2000 се управляват по IM (InterMetal)Bus и паметта при тях е MDA2062.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
tony
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 40
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2004 2:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурен ли сте, колега Филипов, че няма нокия DIGIT2000 с въпросната шина?Целта е да се даде насока на ремонта! Sad
_________________
FREE FOR ALL!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2004 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурен съм, че набора DIGIT2000 се управлява по IM Bus. Срещъл съ и Loewe, който освен IM има и IIC Bus. Насоката съм я дал по - горе да се раздели видеото от настройките и да се напише какво става на SCART. Само че питащия нищо не отговаря, а следващото зависи от това.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
naskon
Гост





МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 1:16    Заглавие: Отговорете с цитат

извинявам се че не се обаждах дълго но нямах интернет.
Някой може ли да ми я направи ,аз не смея да пипам повече за да не се развали и друго.Желателно е майстора да е от София,разбира се ще си платя но да е разумно.Дайте телефон
Върнете се в началото
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 24, 2004 14:44    Заглавие: относно нокията Отговорете с цитат

Гн.Филипов проверих както казахте вход и изход на СКАРТ.
Вход няма ,но има изход.Телевизора работи нормално с дистанционното,включва ,сменя програми,има звук,но ПИП не действа.Проверих паметите МДА 2062 те са 2 бр.паралелно вързани до процесора на шасито.Има платка на която пише Digiboard BE/2 Fast-тя е с много чипове ИТТ.Отдолу на платката под ДТИ 2223 пише IM-BUS.Вътре под капаците има памет MCU 2600 под която пише CLOCK.авъншно на цокъл има памет под която на платката пише memory,а на нея има лист с надпис НОКИА 3776 52 17.Това ли е паметта за която се говори че се е разпрограмирала или не е..Отделно има още 1 вертикална платка на която пише PIP modul BE2 на нея също има памет с същия надпис НОКИА 3776 52 17 итази платка е също с ИТТ чипове .Моля дайте следващ съвет нямам как да прочета или програмирам паметта.Какво трябва да направя понататък.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov