Jabse : българската търсеща машина Форуми
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Напишете отговор Страница 1 от 1
За колко време индексира jabse
Автор Съобщение
Отговорете с цитат
Мнение За колко време индексира jabse 
Здравейте искам да ви попитам колко време е нужно на вашият паяк да индексира няколко линка например за колко време индексира 1000 линка и на какъв език е написан jabse.Благодаря ви предварително

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Отговорете с цитат
Мнение  
В момента скоростта е около 10 000 страници / час, но това зависи от конкретните страници ( размер, входящи линкове и др. )

Паякът е написан на PHP

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Отговорете с цитат
Мнение  
Неразбирам много от търсачки ,но някъде бях чел ,че за е по-добре да използваш Visual Basic или C++ за да се направи добър паяк и формула която да сортира резултатите.Но ако може да ми обясниш какво точно се използва за създваването на търсачка ще сам ти много благодарен.Благодаря предварително.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Отговорете с цитат
Мнение  
Според мен няма особена причина да се използва Visual Basic или C++
На теория би могъл да направиш паяка на всеки език. По-важна е системата за съхранение на данните.
Относно формулата - съмнява ме да успееш да намериш универсална формула за сортиране на резултатите. По-скоро се използва съвкупност от фактори с различно значение, като схемата за сортиране ще се променя непрекъснато.

Отговорете с цитат
Мнение  
Значи да си направиш паяк не е толкова просто.Значи ето как работят търсещите машини според мен.
1.Паяка индексира страници и ги записва в база данни.
2.Правим си една търсачка която да търси в базата данни където паякът записва страниците.
Аз мисля ,че това е най-лесният начин да си направим собствена търсачка.Ако има други начи може ли някой да ги каже.Благодаря ви предварително

Отговорете с цитат
Мнение  
Аз имам чувството че тази търсачка въобще нищо не индексира. Тя не намира почти никакви резултати в българското уеб пространство та какво остава за световното. Гола вода е!

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Отговорете с цитат
Мнение  
stan_80 написа:
Аз имам чувството че тази търсачка въобще нищо не индексира. Тя не намира почти никакви резултати в българското уеб пространство та какво остава за световното. Гола вода е!

Според мене тази търсачка е доста добра.Тя естествено не може да се сравнява с Google или другите търсачки.И най-важното тази търсачка се управлява от 1 човек.31,397,447 страници не са никак малко за тази търсачка тя ще се разраства с времето.Пожелавам и успех и дано достигне големи успехи да докажем ,че и българите можем да направим нещо добро.Успех

Отговорете с цитат
Мнение  
Благодаря

Отговорете с цитат
Мнение  
при мен сайт, който е от 2 години и е напред в класацията за БГ по трудна дума не го е индексирало, а сайт който е на 6-7 месеца и е назад - е в индекса...в момента сайта номер едно в България за врати - фирмата за врати в София - врати Борман почти го няма никъде във вашата търсачка...

Последната промяна е направена от boresf на Пон Яну 20, 2014 5:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Мнение  
boresf написа:
при мен сайт, който е от 2 години и е напред в класацията за БГ по трудна дума не го е индексирало, а сайт който е на 6-7 месеца и е назад - е в индекса...

Всъщност това е напълно нормално. Търсачката на Jabse не се използва активно от потребителите и затова не се развива. Ресурсите на Jabse са насочени в момента към продукта Jabse InK. Виж блога на Jabse за доказателство: http://www.jabsepropaganda.com/.

Не, че не се прави и за търсачката нищо (примерно Jabse Vitrina, а на времето имаше и безплатни реклами с Jabse Ring). Никой не знае, ако в бъдеще Jabse намери достатъчно печеливша ниша, то и в търсачката може да се инвестират средства и усилия.

ПП Що за тъпо съобщение получавам:
Цитат:
Не можете да пуснете съобщение, толкова скоро след предишното. Моля изчакайте и опитайте отново след малко

Какво значи това малко??? Пробвах след час и резултатът беше същият!!!

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Отговорете с цитат
Мнение  
plamensl написа:
В момента скоростта е около 10 000 страници / час, но това зависи от конкретните страници ( размер, входящи линкове и др. )

Паякът е написан на PHP

Към днешна дата числото същото ли е или е променено?

Напишете отговор Страница 1 от 1
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети