Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Реставрация на антично радио
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maildaemon
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Юни 2006
Мнения: 32
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 03, 2009 23:54    Заглавие: Реставрация на антично радио Отговорете с цитат

Здравейте на всички Smile
Наскоро се сдобих с много интересен радио приемник от далечната 1938г. - Pilot Radio Corp. - G352 A. Въпроса ми е в това, че не мога да го реставрирам сам. Мисля, че му работи всичко, само 1 жица е разпоена и не смея да я запоявам където и да било. Имам схемата му. Искам да го докарам в автентичния му-работещ вид. Ще се радвам да ми дадете съвети или да ме насочите
Можете да пишете в темата, на ЛС и по skype: maildaemon.bg

Успехи на всички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 1:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Е щом имаш схемата какво друго ти трябва?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maildaemon
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Юни 2006
Мнения: 32
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 9:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой който разбира?...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 9:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако искаш някой да ти помогне качи схемата ,покажи жицата къде е вързана ,напиши от къде си .Иначе искаш да ти се помогне за една жица откачена от някъде.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 11:31    Заглавие: Re: Реставрация на антично радио Отговорете с цитат

maildaemon написа:
не мога да го реставрирам сам.

Като не можеш пиши от кой град си.Това местожителство което си дал в профила в случая не помага. Wink
maildaemon написа:
Мисля, че му работи всичко, само 1 жица е разпоена и не смея да я запоявам където и да било.

Едва ли работи всичко.Що си мислиш че това е техника,която е като съвременната-по на 5-10-15 години и се захожда при ремонта по същия начин Question
Пуска се стъпало по стъпало,като преди това на всяко стъпало се прави рекапване.Най-добре се насочи към някой който се е занимавал-ясно е че сам няма да се справиш (а дори и да се справиш ще е "като кучето на нивата").И то към някой който се е занимавал с тия неща.И ще го реставрирате двамата.Така хем и ще понаучиш нещо,хем и няма риска да го съсипеш.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dragon_hifi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2005
Мнения: 113
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 17:18    Заглавие: Отговорете с цитат

С удоволствие бих ти помогнал, ако си от Русе Very Happy
_________________
GSM 0898677185
skype: dragon__hifi
LZ2BMB
www.belectric.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maildaemon
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Юни 2006
Мнения: 32
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 17:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за оскъдната информация която бях дал.
От София съм и се надявам да намеря някой тук да ми помогне:) Под това, че има само една жица имах предвит, че е в добро видимо състояние (ако моето мнение на лаик има значение). Не съм имал за цел да го оправям сам, а да се реставрира радиото. Всичко което съм намерил за радиото се намира тук и тук
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Е па и схема като гледам имаш-сиреч няма проблем...Остава да се намери софианец. Very Happy
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maildaemon
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Юни 2006
Мнения: 32
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Ное 07, 2009 19:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Още се търси реставратор. Някой да помогне..... молим. Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladi46
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 1156
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 2:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва ли само със запояване на откачената жица всичко ще бъде наред. Куп кондензатори за смяна, а може би и някоя деф. лампа, която вече никъде не се намира. Тогава-присадка, тоест слагане на по-нова и подходяща на нейно място със смяна на цокъла по всяка вероятност.
Някои колеги-ентусиасти правеха това, но вече не са живи. Такъв труд не може да се изплати по никакъв начин. Ако човек има излишно време за губене и скучае, знам ли.... Но трябва да чува петела, а не сега да се учи.
_________________
Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov