Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Led осветление

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
leonart
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 27
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2009 11:00    Заглавие: Led осветление Отговорете с цитат

Здравейте, колеги имам следния проблем, Имам LED осветление 9 клона по 12W всеки клон разстояние от 1 до 9 клон 20 метра. Диодите в всеки клон са 4 последователно свързани 3W топло бели. Проблема е следния те трябва да се токо ограничат и да могат да се реголира осветеността . Имам схема за реголиране с шим , но проблема е , че 9те плочки не са апсолютно еднакви и имаме различни токове в всеки клон . Вариант с токо ограничение с резистори отпада, поради голямата загуба и грене . Захранването е по два кабела , само . Някои да имам някакви идеи , друг е варианта в всеки клон да има led driver, но трябва да се пуска 3 ти кабел , ще имам ли проблем да предавам шим 20 метра 200hz ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2009 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

?! Защо не вземеш да си прочетеш темата и да видим дали ще разбереш нещо ... Така написа е за кошчето ... А и правописа е ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2009 12:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля,че няма да има проблеми,но има и друг вариант-да ползваш екраниран кабел,като оплетката същевременно ще ти е маса на захранването.Има екранирани кабели с достатъчно сечение.ползват се в промишлени прибори.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov