Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

микровълнова печка Samsung M1610N
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LZ
Гост





МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 17:12    Заглавие: микровълнова печка Samsung M1610N Отговорете с цитат

имам микровълнова печка Samsung M1610N. не работи. като я пусна се чува някакъв шум и не топли. отворих я. мерих, струвах, всичко е здраво, само един ВВ диод нещо ме осъмни. с омметър и в двете посоки показва 30ома съпротивление. знам, че това напрежение(на оммеръра) не е достатъчно, за да се отпуши диода, ама не би трябвало да е такова съпротивлението( и в двете посоки). можете ли да ми помогнете, ако може и да ми кажете къде в нета има схема на тази микровълнова печка. а магнетрона как де се уверя, че е здрав(на този между двата му извода супротивлението му е почти нула). това така ли трябва да е. благодаря ВИ!!!
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 17:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Диода с обикновен уред не можеш да го отпушиш така че трябва да показва безкрайно голямо съпротивление и в двете посоки.Избил е със сигурност .На магнетрона / предполагам че говориш за изводите които са с обувки / мериш отоплението а то наистина е много малко.
Така , че сменяй диода и шредполагам всичко ще е наред Smile
Успех!
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Диода можеш и да го замениш за проба не са скъпи И един въпрос като замериш двата извода на магнетрона спрямокорпус какво ти показва Поглвдни още на единия кабел от трафа до магнетрона дали има предпазител може и той да е проблем Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 21:21    Заглавие: Печка Самсунг Отговорете с цитат

Тук съм качил схемата на една микровълнова печка Самсунг ,не е този модел ама силовата част може да е подобна -виж дали нещо може да ти свърши работа!
http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=6409
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LZ
Гост





МнениеПуснато на: Чет Юли 22, 2004 10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

ами не съм мерил м/у корпуса на магнетрона и изводите, ама ти можеш ли да ми кажеш какво стябва да е съпротивлението - безкрайно голямо ли трябва да е??? а за диодите 16лв. ако за тебе са малко, за мен не са. толкова струва един нов, а в eshop.bg го продават за 11лв. а можете ли да ми кажете колко ще ми вземат от eshop.bg за да ми пратят този диод. аз живея във Варна и предполагам, че eshop.bg е в София. ако ми вземат по малко от 5лв. ще е добре.
Върнете се в началото
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Юли 22, 2004 11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Да трябва да е голямо ако нее значи е пробил проходен кондензатор във магнетрона Ако е това се прави но в сервиз или се сменя магнетрона Цената на диода наистина във Варна е много дървена Даи някакъв адрес да те черпя един диод ти ще си платиш само спиди около 4 лв .Има и друг вариант печката в колата и към най близкия сервиз за бяла техника .Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LZ
Гост





МнениеПуснато на: Чет Юли 22, 2004 13:37    Заглавие: Отговорете с цитат

диодът е HVR-1x3. трябва да е същият, иначе ще изгори пак. значи според теб е изгорял и кондензатора. за това не се бях сетил. ами да, точно за това е изгорял и диодът. логично. този диод дето искаш да ми го дадеш такъв ли е(гореспоменатият) или е друг??? трябва да проверя и кондензатора дали е наред. thank's
Върнете се в началото
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2004
Мнения: 624

МнениеПуснато на: Нед Юли 25, 2004 9:50    Заглавие: Отговорете с цитат

LZ, а какъв е този шум който чуваш?Да не би да е някакво пукане като от искра?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ger
Гост





МнениеПуснато на: Нед Юли 25, 2004 12:09    Заглавие: Отговорете с цитат

ако звука е като жужене или претоварен траф много е вероятно да се е разхерметизирал магнитрона Това е основният недостатък на магнитроните на Самсунг -ОМ75 Болшинството изкарват около 2-2.5
готини и глътват въздух Ако е така тъси аналог
Върнете се в началото
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2004
Мнения: 624

МнениеПуснато на: Пон Юли 26, 2004 15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво стана бе LZ?Оправи ли я вече?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov