Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Това форум на превилегированите ли е?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Ное 2003
Мнения: 126
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 14:10    Заглавие: Това форум на превилегированите ли е? Отговорете с цитат

Tsvetkov написа:"
Абе освен господин Филипов защо никой друг не уйдисва на акъла на младоците?
Без документация или поне опит от 2-3 години с цифровиците как се захващат те?
Аз навремето започнах с ВЕФ-офе, а не да скачам в тигана с пърженото (от Корекома). Прав ли съм бил?
Освен Интернета има и друга литература, списания и т.н. Или по-лесното се услажда повече?
Познавам хора, които си купуват ТВ за 300лв., за да разберат защо гори при еди-какви си условия - що за логика е това?
И въобще какъв е смисъла да общуваме на различни езици?
Може ли някой да ме убеди да не задавам подобни въпроси?
И кой ще отговори на тях? "
Филипов написа: "Като гледам вече станаха няколко телевизора за оправяне. Разбери се с някой сервиз за отстъпка на едро. И не пипай повече, че ще си оскъпиш ненужно ремонтите. Продавай си ги, а с ремонти да се занимават тия, които разбират."
_________________
Човек се учи докато е жив!


Последната промяна е направена от dim_technik на Вто Яну 20, 2004 19:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Ное 2003
Мнения: 126
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм на 39 год. и се занимавам с радиотехника от малък,не съм учил нещо специално, където да ме научат как и от коя страна се държи поялника а всичко на което съм се научил съм го постигнал то е било с цената на труд и в повечето случаи при липса на литература/в онези години тя беше доста оскъдна/.С малките до средните по сложност повреди се справям , но с другите срещам трудност и с радост се включих във вашият форум , където намирам голяма помощ /е не за всичко ,защото виждам че и вие някои неща не ги знаете/.Имам книжки с описания на повреди и методи за отсраняването им но 99% от повредите които съм имал не са описани в тези книги.В този смисъл - ами ако Нютон беше казал- аз си открих своят закон за гравитацията и няма да ви го кажа ,сега нека всеки да си го открие за себе си.Нали в края на краищата така се развива човечеството-тези които са открили нещо го предават на следващите те да продължат от тук на татък -а не всеки да започва от начало.
Ако такива като мене нямат място във форума - кажете , няма повече да пиша.Но за помоща до сега -Б Л А Г О Д А Р Я !!!
_________________
Човек се учи докато е жив!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 19:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че тези изказвания не са за "РЕМОНТИ" а за "КАЖЕТЕ СИ МНЕНИЕТО"
naskon написа:
Някой може ли да ми я направи ,аз не смея да пипам повече за да не се развали и друго.Желателно е майстора да е от София,разбира се ще си платя но да е разумно.

Виждам че на съветите е обърнато внимание и автора е взел правилно решение. Едно от най - важните неща, които трябва да се научат е как да не направиш по - големи поражения. Да не разводнявам повече, но мисля че влияние имат и рекламни банери "Как сами да си оправим телевизора в три прости стъпки"
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 20:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Привилегированите в България ги знаем...
И те не са от нашия бранш.
По-скоро ме дразни лекомислието и ленивостта на хората, които
се занимават с на пръв поглед лесни неща, но те се учат с години.
Не съм искал да засегна конкретно никой, най-малко теб.
Всеки прави каквото може.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Ное 2003
Мнения: 126
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2004 23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за прибързаните изводи,не съм искал да обидя конкретно вас двамата/а пък и когото и да било-не съм такъв човек по природа/, но просто ме подразниха мненията.Въпреки всичко , възприемам много бързо и ще се радвам някой ден да ви бъда полезен с нещо!И за конец,този форум много си го обичам,даже на други места казвам"Нашият форум"с което много се гордея!
_________________
Човек се учи докато е жив!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Яну 21, 2004 9:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Tsvetkov написа:
Всеки прави каквото може.

Аз бих казал че над 90% от хората се занимават с това, което не могат или не са достатъчно компетентни. Иначе казано ги е хванал принципът на Питър.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 15:53    Заглавие: Това форум на превилигированите ли е? Отговорете с цитат

Уважаеми КОЛЕГИ! Казвам се ВЕСКО ДИЛОВ и съм на45г. родом от гр.Враца.С електроника се занимавам от 30г.Работя в собствен ТВ. сервиз от14г. Мога с гордост да кажа,че всички тв. майстори регистрирани официално в областта работим в прекрасни отношения помежду си и спо младите-такива.Всички членуваме в сдружение с нестопанска цел:СЕРВИЗ ЕЛЕКТРОННА ТЕХНИКА СЪС СЕДАЛИЩЕ СОФИЯ.Ние имаме същите проблеми като всички в настоящия форум,но ги решаваме в абсолютна толерантност и уважение по-между си в името на професионалиэма и Н.В. КЛИЕНТА.Всеки,който желае да членува при нас ,едобре дошъл и няма дасе разочарова.
www.nbs-set.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zenek
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2004
Мнения: 93
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Мар 14, 2004 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:

Аз бих казал че над 90% от хората се занимават с това, което не могат или не са достатъчно компетентни. Иначе казано ги е хванал принципът на Питър.

Това е вярно, но не винаги е нещо негативно. Можеби е 100%,
а не 90% Smile. На всеки му се налага да върши такива неща.
Човек има допир с целия свят, но не може да разбира от всичко.
Сегашните "младоци" са бъдещите инженери и със или без ваше
съгласие, след време, ще заемат вашето място ...
Спомнете си навремето как сте били босички в електрониката.
Едва ли някой се е родил научен. За пример мога да дам
dim_technik. Вижте човека си разбира от електроника без
да е учил в ел.даскало и без да има много книги .. т.е.
"с питане и до Цариград се стига" Smile
Друг е въпроса, дали хората разбиращи от електроника са съгласни,
да помогнат с нещо. Понякога липсва желание да помогнеш на
"младок" или можеби е страх данеби този човек да стане пряка
конкуренция ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov