Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Pomosht! Impulsno zaxranvane za auto usilvatel

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stop
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2005
Мнения: 5
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 8:26    Заглавие: Pomosht! Impulsno zaxranvane za auto usilvatel Отговорете с цитат

Zdraveite!
Naskoro se reshix da napravq impulsno zaxranvane.V nachaloto mi beshe pylna mygla no postepenno zapochnax da xvashtam za kakvo stava vypros.Iz neta namerex nqkoi druga sxema.Napravix q.E,trygna no neznam kakva moshtnost e.Generatora e s TL494. Slojil sym 3 broq IRFZ44N na ramo.Trafa e ot nqkvi ruski feriti M2000 s razmeri 40/25/11.Neznam na kakva chestota sa.Slojix 3 ferita edin vyrxu drug za da stane po moshten t.e. stana 40/25/33.Pyrvichnata namotka sym navil 2x2nav. s 8 zaparaleleni jici po 0.64, a vtorichnata-2x9nav. s 5 v paralel pak s 0.64.
Interesuva me kakva moshtnost moga da izkaram i dali 0.64 e dostatychen diametyr ili trqbva po debel.probvax go v kola sys stapalo TDA7294-BRIGE (okolo 150W sinus).Baq qko dyneshe.
E, molq vi pomognete mi.Iskam da znam kolko wata e.Blagodarq VI!
Тук се пише само на кирилица
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Повер
Гост





МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 10:27    Заглавие: Re: Pomosht! Impulsno zaxranvane za auto usilvatel Отговорете с цитат

Мощността елементарно можеш да си я сметнеш от токовете за които си смятал схемата. После за проверка слагаш такъв товар - примерно последнователно и паралелно свързани автомобилни крушки ако нямаш подходящ резистор или активен товар подръка - мощността отдавана в товара е тока през него по напрежението върху него, също няма да е зле да премериш входящата и да си сметнеш КПДто и отделяната топлина щото с този тънък проводник, като поработи на слънце в багажника точно запуши. Кажи какви са ти токовете да ти препоръчаме жица.
Върнете се в началото
Svetoslav40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 143
Местожителство: Берлин/Германия

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

не съм най-опитния тука на темата импулсни, но мисля че дебелината на проводника няма голямо значение понеже тока варви по повърхността на проводника, по важно е колко от тях ще вържеш в паралел... четох че проводника не е желателно да бъде по дебел от 0.8, и като вържеш 6-7 паралелно може бая ток да мине от там, но както каза колегата, мериш тока които излиза, мериш и тоя дето влиза и накрая излиза кпд-то и вече знаеш всичко за захранването...
Ако съм казал нещо грешно, моля поправете ме...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stop
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2005
Мнения: 5
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 15:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Chetox iz foruma che 3x1mm=10x0.3mm.Znachi ako az sym navi primerno 10x0.6mm znachi sym navil 6x1mm nali?pone az taka si go obesnqvam.A mislite li che 2x2navivki sa malko za pyrvichna namotka?i oshte neshto. Kak se izchislqva KPD-to
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marinov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004
Мнения: 130
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 15:24    Заглавие: Отговорете с цитат

За тоя ферит знам че първичната трябва да бъде най- малко 2х5 !!!!
КПД=Рвх/Ризх
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stop
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2005
Мнения: 5
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Znachi za 40/25/33 trqbva da e 2x5nav.
I do koga da tovarq zaxranvaneto za da si izmerq max izxoden tok.Dokato naprejenieto pochne da pada li?
A i oshte neshto shte vi popitam.kak da si podbera chestotata taka che da izkaram max POWER ot ferita?ako mojete otgovorete
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
кк
Гост





МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 19:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Svetoslav40 написа:
не съм най-опитния тука на темата импулсни, но мисля че дебелината на проводника няма голямо значение понеже тока варви по повърхността на проводника, по важно е колко от тях ще вържеш в паралел... четох че проводника не е желателно да бъде по дебел от 0.8, и като вържеш 6-7 паралелно може бая ток да мине от там, но както каза колегата, мериш тока които излиза, мериш и тоя дето влиза и накрая излиза кпд-то и вече знаеш всичко за захранването...
Ако съм казал нещо грешно, моля поправете ме...

Действително при честота на преобразуване 30кХц дълбочината на проникване в мед е 0.4мм което ще рече че до 0.8мм диаметър тока си тече по цялото сечение (формулата е корен от два пъти специфичната проводимост делено на 2 пи честотата по мю). Разликата между сечението на 0.6 и 0.8 е обаче 2 пъти а повече но по тънки проводници заемат повече място и разсейването на полето е по-голямо.
Върнете се в началото
кк
Гост





МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 19:26    Заглавие: Отговорете с цитат

stop написа:
Znachi za 40/25/33 trqbva da e 2x5nav.
I do koga da tovarq zaxranvaneto za da si izmerq max izxoden tok.Dokato naprejenieto pochne da pada li?
A i oshte neshto shte vi popitam.kak da si podbera chestotata taka che da izkaram max POWER ot ferita?ako mojete otgovorete

3х1мм2 е 10х0.3мм2 но 3х1мм е 11х0.3мм, мериш на 90% от тока на защита от късо.
За да изкараш макс пауер от ферита трябва честотата да е там където магнитната проницаемост е най-висока и да внимаваш да не го наситиш.
Върнете се в началото
stop
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2005
Мнения: 5
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 7:50    Заглавие: Отговорете с цитат

мериш на 90% от тока на защита от късо.
За да изкараш макс пауер от ферита трябва честотата да е там където магнитната проницаемост е най-висока и да внимаваш да не го наситиш.[/quote]
Какво имаш в предвид с този цитат:"мериш на 90% от тока на защита от късо.За да изкараш макс пауер от ферита трябва честотата да е там където магнитната проницаемост е най-висока"
Ако знае някои как да ми опрости това което колегата е неписал щте съм му много благодарен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov