Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

tonkoloni
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hellios8502
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2004
Мнения: 74
Местожителство: Kn

МнениеПуснато на: Пет Юли 02, 2004 16:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Та слушай сега приателче аз се занимавам с тези дивотии от доста годинки и мисля че мога да ти помогна.
И така първо тябва да избереш какви говорители искаш да използваш, защото техните параметри са основни при изчисленията на самия бокс. Другия момент е че фомулит за изчисление са доста сложни, но ако си изтеглиш BassBoxPro от някъде ще решиш всичките си проблеми, но това е само в случай че купуваш говорители които вървят заедно с параметрите си, във всички останали случаи нагазваме в доста по-дълбоки води и няма смисъл да продължаваме.
Басрефлектора се слага задължително на един свой диаметър от страните и на два от говорителя, широчината му се смята отново с тази пограма. Относно материала талашита е най-добър (качество-цена) така че купуваш един голям лист и започваш но гледай дае възможно най-дебелия който откриеш. Е ако имаш още въроси давай
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DjSa6ko
Гост





МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2004 0:10    Заглавие: xa Отговорете с цитат

ave hora opraite se ! ti ko si mislish ei sq ti kazvam kak se iz4islqvat i po4vash da pravish ka4estveni koloni s evtini i neka4estveni govoriteli
mi ne stava taka ! az sym na mnenie 4e ako ne izprobvash sam ni6to nqma da stane ! ne mojesh da kopirash .... prosto zimash edni govoriteli praish ima 10 vida razli4ni koloni i si praish izvodite se pak moje ad gi poiz4islqvash s nqkav soft !!!
Върнете се в началото
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2004 9:37    Заглавие: Отговорете с цитат

1 тук се пише на кирилица
2 не можеш да правиш по 10 вида различни боксове - не е изгодно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Surch0
Гост





МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 11:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Hahaaaa Smehurii Smile Smile Smile
10 sanduka pa tova sa 100 lv. nazad s finansite za gluposti ot koito edva li ste stane neshto..
Po dobre da ida da si kupia sandaka. Hem e sgloben a pak i e oblepen s filc. Vaprosat e "koshnicata" da se napravi sravnitelno s dobri parametri na SOUND a pak i da e po-evtina ot kolkoto da idesh na magazina. Inache spored men niama smi da si gubish vremeto s testove .....
Otnosno latnicata kakvo da napravia che v zalata niama instalirana kirilica ...
Sorry za tova Wink
Върнете се в началото
ger
Гост





МнениеПуснато на: Нед Юли 25, 2004 13:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Hi
Ако приемате съвети ето какво:
1 Отиваш в градската библиотека(ако има така) и търсиш списание
Радио телевизия електроника -броеве от 1978 до около 1990 година
2Там имапоредица от статии на констрктора на завода за говорители
в Благоевград (има размери на боксове схеми фоммули примерни изчисления говорители)
3 Виждаш какво ти трябва и го правиш
УСПЕХ
Върнете се в началото
F SOL
Гост





МнениеПуснато на: Пет Юли 30, 2004 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

dobre we mom4eta az ne sam mnogo zapoznat no sam v proces na izgrajdane na bazata mi danni Very Happy ta taka zna4i osven materiala koito ve4e uto4nihte po gore i razmerite na boxa az se natuknah na edno stranno ne6to.Gledam az rovq v neta i popadam na slednoto:Imalo nqkkuv soft za iz4islqvane na razmera,dulbo4inata,i diametura na izhoda za vuzduha.Demek onaq 4erna dupka deto ste skivali v bass boxovete.Daje slu6am tuka nekvi stranni tvurdeniq 4e trqqlo da se slaga nekva si funiq za da mojelo da se zabavq dvijenieto na vuzduha.Tva ima li ne6to verno ili DA 6toto edva li ako e luja 6te go pi6at.Pak i vi molq da mi razqsnite ne6atat ako sa si taka Shocked
Върнете се в началото
DrmR
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Авг 2004
Мнения: 27
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2004 18:55    Заглавие: Отговорете с цитат

тъй тъй
значи например аз искам да изкопирам като дизайн едни Jamo. не мога да ги направа точно като тях щото просто говорителите ми няма да са никак същите.
засега съм се спрял на ВКН 0926, и съм намислил да ги мера, но ако някой го е правил вече това, няма смисъл да се тормозим наново нали:)

(само някой да не ме препрати пак към Млад конструктор май беше, щото дори и да ги има там тия параметри, сега изкараха нов вид и не вярвам параметрите му да са същите)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2004 19:05    Заглавие: Отговорете с цитат

DrmR, задай си въпроса и тук:
http://clubs.dir.bg/ в клуб Audio/Video & HiFi.
Там определено има няколко човека които знаят за какво става дума. Дано да ти обърнат внимание ( август е все пак Smile )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
F SOL
Гост





МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2004 12:45    Заглавие: Отговорете с цитат

абе момчета защо на колоните ми за компа пише че са 10 вата а като ги отворих пише следното:пищялка 10вата а на баса пише 5 вата?не тряяли обратното баса да е 10 вата а пищялката 5?И какъв усилвател би ги захранвал туи като чак толкова не ми се разглобяваше?Т.е. колко ватов 15вата?
Върнете се в началото
joro101
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 21 Юли 2004
Мнения: 22

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2004 10:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не ви трябват големи мощности си вземете една системка 5.1 за компа, не е кои знаи какво но вади приятен звук. Последна която чух и се губеха малко високите, но ако съраундите са двулентови няма проглеми.
Иначе при добро желание винаги могат да се ''сковат'' Качествени колони но излиза по скъпо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov