Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

tonkoloni
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bobykafe
Гост





МнениеПуснато на: Чет Окт 28, 2004 22:09    Заглавие: Отговорете с цитат

70x40x50 В/Д/Ш ВКН12211 бас с лабиринт- трае се
схема за проба на резонансната честота- ICQ 39955941
Върнете се в началото
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2004 20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

ще кажа на пича да жиди какви дъски до кам 2см има или мойе да си намери и да се фаща и да сглобява неква кутия като за 12" е кам 60-80литра 15" - 100-120л 10" 40-60 и за 8" до 40 литра това е моя савет. Направил сам доста кутии и досега формулите са ми били тези и несам забелязал да ми се губи звук. а да и само да гледа рефлектора да е максимално разстояние от говорителя т.е. п-ето от задната част на мембраната до предната да е възмойно наи голямо. това спомага за по ниската резонансна честота
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2004 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе я обяснете малко повечко за рефлектора-размери Question
Върнете се в началото
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2004 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

az pravih 2 govoritelq za kola s obem 80l i slojih 2x13sm PVC trybi
za vky6ti opredeleno trqbva da sa po-malki no zavisi ot dylbo4inata na kutiqta. ako e vkaran na 2\3 ot dylbo4inata na kutiqta e hubu da e s po-malyk diametyr 6-8sm a ako e 1\3 ot kutiqta 8-10. kolkoto za kolata samo po dupki da go ostavi6 razlika nqma da ima daje mi e napravilo vpe4atlenie 4e kanti po-ve4e a sam sre6tal hora koito to4no tova iskat.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 1470
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2004 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

TIReX, diametara na trabvata se iz4isliava v zavisimost ot tva kakva rezonansna 4estota iska6 da postigne6. ako diametara raste, 4estotata sy6to raste, ako duljinata na trubata raste, 4estotata namaliava i ako obema na kutiata raste, 4estotata namaliava. odven tova razmerite na basreflektora za dadena rezonansna 4estota zavisiat ot obema na kutiata. zavisimistta e priblizitelno pravoproporcionalna
_________________
home studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2004 22:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз му казвам приблизително как да ги направи тои иска да му свирят. Има и още нещо 4е все чувам че имало формули неща работи а несам видял никои да дава конкретни стойности а аз именно това и правя като се има впредвид 4е средната резонансна честота е кам 30-40херца (под тази граница мисля че се обезмисля защото 20херца е трудна за регистриране с ухо честота)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 1470
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Окт 31, 2004 8:05    Заглавие: Отговорете с цитат

dai mi razmerite na edna tvoia kutia s reflektor i az 6te ti kaja kolko e rezonansnata 4estota na trabata
_________________
home studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Нед Окт 31, 2004 11:05    Заглавие: Отговорете с цитат

.Вижте сега момчета моля отговорете ми на следното:След като,както казвате за басбокс не може да се изкара повече от 30 херца ми зако тогава да давам луди пари да си взимам Сони вместо Ланзар например,тъй като аз сравнявам 2 техни говорителя и те са с еднаква мощност а разликата е само в честотите които могат да изкарат,единия вади най ниско до 15 херца а другия 18-20 и вии ми викате че няма смисал да си взимам Сонито щото видиш ли като си напрая басбокса тия 15 херца ше ги вида на куково лято!е добре не ми го киазахте в прав текст ама нещо подобно,аз само перифразирам.АКо наистина е така да не взимам Сонито а да зема Ланзара пак и така ще ми спести има няма 100 кинта Very Happy Я кажете правилно ли мисля Question
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 1470
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Окт 31, 2004 17:34    Заглавие: Отговорете с цитат

pravilno misli6.Smile 6tom smiata6 sam da si pravi6 box i ne znae6 kakvo 6te izleze a ima6 izbor mejdu tezi dva basa, az ti prepory4vam po evtinia:) siguren sym 4e razlikata 6te e nikakva:)
_________________
home studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Нед Окт 31, 2004 23:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Е тя и бас касата да е изчислявана тъй като аз имам някви схеми и формули и имам кой да ми я напрай ама се чудя тия 15 херца как моя усилвател ще ги изкара деанам ве гледам повечето усилватели вадят кам 20 и тука ми иде пак въпроса отде тия 15 херца вееееее Evil or Very Mad гледам ората изкарали по света някви яки системи пак нйй тука един бас не мойм напрай като ората.Я ми кажете тия 15 викате не усещат много много а Very Happy Ако да това ме успокоява ама все пак е Сони пак тва втория е Ланзар деанам ората викат дай пари ма поне ще свири сас сигурност като ората Twisted Evil
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov