Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

tonkoloni
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Окт 31, 2004 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Че то усилвател може да се направи от нула херца даже, т.е. пост. ток Idea Very Happy но за твоя не знам Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
Че то усилвател може да се направи от нула херца даже, т.е. пост. ток Idea Very Happy но за твоя не знам Rolling Eyes

какво ще кажеш за ТДА7294(мостовото свързване) праил ли си го и ако да кажи някви впечатления...
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 19:38    Заглавие: Отговорете с цитат

аз сам го правил на един които усилено искаше такъв ама ми напражи че страшно много изкрижяжа на макц. мощност (сигурно има по-вече от 10%)
А колкото до размерите на кутиите ми :
с формата на трапец с основи 47см и 26см и бедра 34см и 42см. 2 рефлектора по 11см едния дълъг 10см в кутията другия 19см. Говорителя се намира на бедрото 42см.
Върнете се в началото
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 19:45    Заглавие: Отговорете с цитат

аз сам го правил на един които усилено искаше такъв ама ми направи впечатление, че страшно много изкривява на максимална мощност (сигурно има по-вече от 10%)
А колкото до размерите на кутийте ми :
с формата на трапец с основи 47см и 26см и бедра 34см и 42см. Дълбочина 80см. 2 рефлектора по 11см едния дълъг 10см в кутията другия 19см. Говорителя се намира на бедрото 42см

сори за горния пост ама немога да свикна каде се намира това В
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2004 0:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Aз не съм го правил този с ТДАто, но не смятам че 15 Hz се чуват даже под 31.5 е трудно да се доловят Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2004 20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдам защо ли сам напълно съгласен с теб! Тъй че да гоните честоти под 30-35хз и да си играете да изчислявате до тази или под нея стойност си е ваше работа,но системите който са за домашно кино и другите подобни колко херца си мислите да че може да извади някои от онези дребни говорителчета,защото аз залагам че няма да е под 40херца при всички случай(става дума не за -50-60децибела а нагоре)Всеки говорител мойе да бачка и на 30хц ама е друг въпроса че няма да можеш да го чуеш защото е трърде тих
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2004 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей колко вата изкарахте от тва ТДА Question И за говорителите гледах едно филче човека беше напраил доста странен басс бокс за 2 говорителя които са 6.5" обаче са 200вата РМС Very Happy Very Happy Very Happy Питате се дали това е възможно Question Мда възможно е при AUDIOBAHN Twisted Evil там е истината при тва тия говорители са MIDRANGE ама ората напрао са размазаха пак и като видях GSM-а на тоя варху колата напрао подскачаше като упарен Very Happy Та се питам при добре напраен бас бокс и тия минйончета напрао мачкат Very Happy Все пак марката си е марка ама нйй кво да праим харесал сам си тука тоя на SONY дето е на 25херца амааа и LANZAR са добри за тия ватове като се има в предвид че е 15" Very Happy Абе някой няма ли някви формули да ми даде за точно изчисляване на бас бокса ве Shocked немой някой от вас да няма 100% сам сигурен Exclamation Айде бъдете добри и ми ги даите да се пробвам и аз Very Happy
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 1470
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 8:00    Заглавие: Отговорете с цитат

http://bgaudio.org/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=1
сваляй наред и чети!
_________________
home studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
hapy_boy_21
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005
Мнения: 448
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Май 22, 2005 20:26    Заглавие: Re: tonkoloni Отговорете с цитат

za da se izbere svarzvane na govoriteli trqbva da se uti4ni to4no kakvi 6te sa te i konkretnoto im prednazna4enie az se zanimavam s ozvu4avane i rabotata mi e po4ti i izcqlo svarzana s kuloni i govoriteli neznam nqkoi ot vas raboti li s BBA OBERTOB i t.n. dano da ima takav da kaje kakvo se kazva govoritel Very Happy za LAMAR PIONER PAINER i t.n. nemislq da komentiram govoritel za 50 - 100 leva nemislq 4e moje da sviri o6te po malkoto 4e 6pulite sa ot 2 sm do 4.5 .koito ima vaprosi da pita Very Happy
_________________
http://extrahost.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 206
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2005 9:35    Заглавие: Re: tonkoloni Отговорете с цитат

hapy_boy_21 написа:
za da se izbere svarzvane na govoriteli trqbva da se uti4ni to4no kakvi 6te sa te i konkretnoto im prednazna4enie az se zanimavam s ozvu4avane i rabotata mi e po4ti i izcqlo svarzana s kuloni i govoriteli neznam nqkoi ot vas raboti li s BBA OBERTOB i t.n. dano da ima takav da kaje kakvo se kazva govoritel Very Happy za LAMAR PIONER PAINER i t.n. nemislq da komentiram govoritel za 50 - 100 leva nemislq 4e moje da sviri o6te po malkoto 4e 6pulite sa ot 2 sm do 4.5 .koito ima vaprosi da pita Very Happy

За някои неща, които си писал в поста ти, мога да се съглася. Но за това, че за 50-100 лв не може да се намери нещо качествено май грешиш.
1.Марката LAMAR, не мисля да я коментирам.
2.За PIONER PAINER, ако имаш в предвид PIOONER, грешиш, те са си доста добри, но и цената им е много повече от 50-100 лв. Ако обаче има по пазара говорители с марката, която ти си писал може би си прав.
За информация мога да допълня, че шпилата не е толкова от голямо значение. Разбира се, че по нея може да се определи на око, за каква мощност са проектирали говорителя. Важен е много магнита от какъв материал е изработен. От него зависи дали ще се реализира мощността, която си вкарал от усилвателя. Започне ли да грее дадена намотка, означава, че каквото вкараш в повече, отива в топлина(загуби), а не в звук. В повечето говорители има един отвор отзаде на магнита за охлаждане на намотката им, в никакъв скучай това не е показно за голяма мощност, която той да реализирва. Цели се да се запази целостта на самата намотка, ако се вкарват по-големи мощности от тези, за които е проектиран.
_________________
BE ON EDGE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov