Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

MAX1002 fast ADC to PC board

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stan
Гост





МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2004 19:13    Заглавие: MAX1002 fast ADC to PC board Отговорете с цитат

Interesuva me nqkoi znae kak i po kakyv nachin moga da vklucha tova ADC kum sistemnite shini PCI ili ISA, skorostta na ADC-to e 60MSps
blagodarq na tezi koito shte otkliknat..
Върнете се в началото
imagination
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Нед Окт 31, 2004 15:18    Заглавие: ISA Отговорете с цитат

Ами првил съм ИСА интерфейс, там мога да помогна с някой акъл Smile
Теоретичната и скорост е 5MBps, но реално на-дали може да поеме повече от 3. Трябва да се пробва дали през ДМА контролера трянсфера ще е по-добър, но ме съмнява при съвременните процесори това да е така.
Относно ПСИ-ката имам някаде една схемичка, но там за адресни дешифратори ползват GAL16v8 i 16v12, та ако някой знае как се програмират тези животни ще му бъда благодарен Smile
Относно скоростта на АДЦ-то предполагам че ако един семпъл е 8 битов, това ща рече около 60 мегабайта за секунда, демек ИСА-та нети върши никаква работа. Една ПЦИ-ка при 32 битов обмен на 33 мегахерца би трябвало да понесе около 132Мб/с. Ако правилно расъждавам де Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stan
Гост





МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 5:38    Заглавие: PCI Отговорете с цитат

И аз стигнах до този извод, че ИСА не върши никаква работа в случая след като се порових малко в нета. АЦП-то е 6 битово със собствен клок но той може да се управлява и от външен т.е може да открадна клока на ПСИ шината но проблема е че АЦП-то иска да е синусоидално:) така, че този вариант отпада,следващия проблем е че няма управляващи сигнали като всяко уважаващо себе си АЦП... 7наносекунди след вдигаш фронт на клока информацията е в регистър и ако можеш ще я прочетеш ако ли не....твоя грижа. При всяко едно положение задачата се усложнява и поради нуждата от синхронизацията на клока на шината и клока на АЦП-то...
Върнете се в началото
imagination
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2004 18:58    Заглавие: PCI Отговорете с цитат

Ами аз сега съм се заинатил да подкарам една ПЦИ-ка, преди това трябва да си налепя един GAL програматор, то от толкова самоделки да видим какво ще стане Smile След това ще трябва и софтуер да се пише, та ако има мераклии да се вклюат в проекта да драснат някой ред. Пари надали ще спечелим поне опит ще натрупаме.
Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
Гост





МнениеПуснато на: Сря Ное 03, 2004 8:39    Заглавие: Re: MAX1002 fast ADC to PC board Отговорете с цитат

Stan написа:
Interesuva me nqkoi znae kak i po kakyv nachin moga da vklucha tova ADC kum sistemnite shini PCI ili ISA, skorostta na ADC-to e 60MSps
blagodarq na tezi koito shte otkliknat..


Единствената идея която мога да ти дам е да ползваш бърза логика и да въвеждаш инфо-то през USB2.0
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov