Jabse : българската търсеща машина Форуми
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Напишете отговор Страница 1 от 1
Jabse история
Автор Съобщение
Отговорете с цитат
Мнение Jabse история 
Интересно ми е може ли да се реализира нещо подобно, т.е. потребителът да може да преглежда, какво е търсил по-рано. В Google имам подобна възможност, но е доста неудобно, защото трябва да си непрекъснато в акаунта си, което е глупаво.
Може би идея е, да можеш да избираш само регистрационнотот си има в Jabse, а по-късно да можеш да влезеш в акаунта си и да подредиш по определени правил новите търсения. Това е някаква груба и неясна идея за сега...

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Отговорете с цитат
Мнение  
Няма порблем да се реализира.
Това, което виждам като пречка е, че според мен хората се плашат като видят, че някой записва търсенията, макар че би трябвало да знаят че повечето сайтове/търсачки го правят.

Иначе идеята ми харесва - би могло да бъде интересно.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Отговорете с цитат
Мнение  
Проблемът в реализацията е не че хората се плашат от записана история. По-скоро се плашат от това да стоят по-продължително в свой акаунт. Така може да забравят, че са влезли и някой друг навлек на компютъра им, да поразгледа какво са имали. Аз имам някаква идея, но реших да я пратя на лично съобщение (пък кой знае, може да участвам в реализирането й, или поне в проектирането й)...

Отговорете с цитат
Мнение  
xyz написа:
\Така може да забравят, че са влезли и някой друг навлек на компютъра им, да поразгледа какво са имали.

Това може да се направи като при google, ако искаш да гледаш историята, пак си пишеш паролата. Винаги съм се чудел защо е, сега като ти прочетох мнението ми светна Smile

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Отговорете с цитат
Мнение  
MacTeP написа:
Това може да се направи като при google

Предложим друга система, защото считам, че метода при Google не е от най-привлекателните, т.е. не всеки би го използвал (като например аз). Това да си пишеш паролата непрекъснато е излишен риск, по отношение на сигурността.

Отговорете с цитат
Мнение  
xyz написа:
Това да си пишеш паролата непрекъснато е излишен риск, по отношение на сигурността.

Ставаш твърде краен.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Отговорете с цитат
Мнение  
xyz, нека позная, ти позлваш linux Wink
сега, шегата на страна, по-добра идея да имаш? може да го направим с пръстов отпечатък, примерно

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Отговорете с цитат
Мнение  
Вие определено не виждате проблема. Ако историята, която си създавате в търсачката ще ви служи, не само за забавно припомняне на това, какви картинки сте намерили в Интернет, а например да си организирате работата, то съдържаната информация ще е твърде важна.
Цитат:
по-добра идея да имаш?

Имам, но е безмислено да я коментирам тук - ще се превърне в празни приказки, без полза.

Отговорете с цитат
Мнение  
xyz написа:
ще се превърне в празни приказки, без полза.

Как го реши? Имаш кристална топка?
Пробвай, пък бъдещето ще покаже!Smile

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Отговорете с цитат
Мнение  
xyz написа:
Имам, но е безмислено да я коментирам тук - ще се превърне в празни приказки, без полза.

Сподели все пак, никога не може да си сигурен Wink

Покажи мнения от преди:
Напишете отговор Страница 1 от 1
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети