Ако D4 се смени със 6В, преизчислят се съпротивленията и се променят потенциометрите R7 и R11 няма ли да се отдалечат достатъчно нивата на напрежение при които се отпушват транзисторите и по този начи ...
http://www.geocities.com/dosmen/electron/hobby/autobati.gif
Това е схемата. Използва се за контролиране на напрежението на автомобилен регулатор. Като под 12 волта свети червеният, а над 12 свети жъл ...