| Автор |
Съобщение |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Пет Мар 11, 2011 0:56 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
| Още веднъж благодаря - поне разбрах някои работи! Сега мъча микрофона - поне има признаци че работи! Има странното своиство да работи - не работи като докосвам кондензатора за честотата или като доко ... |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Вто Мар 08, 2011 21:51 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
С промяна на R8 би се коригирала едновременно и бавната и бързата скорост.
хмм пробвах със стойности от 200 до 200К, не успях да видя някаква разлика! |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Вто Мар 08, 2011 21:02 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
Жив и здрав да си - аз си играх с това съпротивление но в описа пишеше 4.7 до 5.6 К - как може да се пускат не тествани схеми ! Благодаря ти за съвета! Може да ставам н ... |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Вто Мар 08, 2011 17:39 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
lenko71 можеш ли да ми кажеш къде да търся проблема с бързата скорост на ефектите - мъча го всеки ден а то мен ме измъчи ! Просто не знам къде да търся проблема - опитвам се да разбера схемата ... |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Вто Мар 01, 2011 23:09 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
Благодаря на lenko71 - наистина диодите бяха обърнати! После имах малко късо - след обръщането им , но се справих! Остана само един малък но дразнещ проблем - м/у ефектите има паразитни ... |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Вто Мар 01, 2011 1:49 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
При светване на последния диод-4 изгасва контролния - който е светил от началото на експеримента - един вид от началото на ефекта свети, после при светване на 4-тия изгасва!
Не се отг ... |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Пон Фев 28, 2011 21:53 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
На първи - втори - трети оглед няма късо...
Транзисторите ги подменях с някви горе долу същите показатели - няма промяна! Диодите с какво мога да ги заменя - с какъв тип или бях чувал че може ... |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Нед Фев 27, 2011 18:36 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
Ето схемите за бягащите светлини:
http://hobby.neomontana-bg.com/kit4.htm
Ето схемите за микрофона:
http://hobby.neomontana-bg.com/kit53.htm
Относно Ч (копи - пейст) много добре знам къде ... |
Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
ErU
Отговори: 17
Видяна: 7591
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Нед Фев 27, 2011 17:27 Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана |
| Здравейте ето го моя първи пост! Нов съм тук а и в света на електрониката също! Имам някаква обща култура и по разчитането на принципната схема и запояването на елементите по печатната платка не срещн ... |
| |