Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търсенето даде 9 резултата
Форум за електроника Форуми
Автор Съобщение
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Пет Мар 11, 2011 0:56   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
Още веднъж благодаря - поне разбрах някои работи! Сега мъча микрофона - поне има признаци че работи! Има странното своиство да работи - не работи като докосвам кондензатора за честотата или като доко ...
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Вто Мар 08, 2011 21:51   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана

С промяна на R8 би се коригирала едновременно и бавната и бързата скорост.

хмм пробвах със стойности от 200 до 200К, не успях да видя някаква разлика!
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Вто Мар 08, 2011 21:02   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
Жив и здрав да си - аз си играх с това съпротивление но в описа пишеше 4.7 до 5.6 К - как може да се пускат не тествани схеми Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Rolling Eyes ! Благодаря ти за съвета! Може да ставам н ...
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Вто Мар 08, 2011 17:39   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
lenko71 можеш ли да ми кажеш къде да търся проблема с бързата скорост на ефектите - мъча го всеки ден а то мен ме измъчи Embarassed ! Просто не знам къде да търся проблема - опитвам се да разбера схемата ...
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Вто Мар 01, 2011 23:09   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
Благодаря на lenko71 Idea - наистина диодите бяха обърнати! После имах малко късо - след обръщането им Laughing , но се справих! Остана само един малък но дразнещ проблем - м/у ефектите има паразитни ...
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Вто Мар 01, 2011 1:49   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
При светване на последния диод-4 изгасва контролния - който е светил от началото на експеримента - един вид от началото на ефекта свети, после при светване на 4-тия изгасва!

Exclamation Arrow Не се отг ...
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Пон Фев 28, 2011 21:53   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
На първи - втори - трети оглед няма късо... Sad
Транзисторите ги подменях с някви горе долу същите показатели - няма промяна! Диодите с какво мога да ги заменя - с какъв тип или бях чувал че може ...
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Нед Фев 27, 2011 18:36   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
Ето схемите за бягащите светлини:

http://hobby.neomontana-bg.com/kit4.htm

Ето схемите за микрофона:

http://hobby.neomontana-bg.com/kit53.htm

Относно Ч (копи - пейст) много добре знам къде ...
  Тема: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
ErU

Отговори: 17
Видяна: 7591

МнениеФорум: Обща електроника - General Electronics   Пуснато на: Нед Фев 27, 2011 17:27   Заглавие: Проблем с кит 4 - "Бягащи свтлини 6" на неомонтана
Здравейте ето го моя първи пост! Нов съм тук а и в света на електрониката също! Имам някаква обща култура и по разчитането на принципната схема и запояването на елементите по печатната платка не срещн ...
 
Страница 1 от 1
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Към:  


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals