| Автор |
Съобщение |
Тема: Как да понижа оборотите на автомобилен вентилатор? |
cmapmep
Отговори: 17
Видяна: 8113
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Пет Юни 08, 2007 18:42 Заглавие: Как да понижа оборотите на автомобилен вентилатор? |
| Проблемът е решен!Намерих оригинален комплект резистори заедно с кабелите и превключвателя от Пасат,приспособих тук-там и вече имам 4-ри степенно превключване на вентилатора.Само за сведение,за оригин ... |
Тема: Как да понижа оборотите на автомобилен вентилатор? |
cmapmep
Отговори: 17
Видяна: 8113
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 7:47 Заглавие: Как да понижа оборотите на автомобилен вентилатор? |
Благодаря за полезните съвети!
Отивам да обиколя авто-моргите за резистор от Лада.
Лек ден! |
Тема: Как да понижа оборотите на автомобилен вентилатор? |
cmapmep
Отговори: 17
Видяна: 8113
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Пет Юни 01, 2007 15:41 Заглавие: Как да понижа оборотите на автомобилен вентилатор? |
| Перката не е 100 вата,а е поне 200,може и повече,тъй като предпазителят й е 30А и пусковият ток е много голям.Та питах дали може да резна наполовина волтажа с един делител на напрежение ако му намеря ... |
Тема: Как да понижа оборотите на автомобилен вентилатор? |
cmapmep
Отговори: 17
Видяна: 8113
|
Форум: Обща електроника - General Electronics Пуснато на: Пет Юни 01, 2007 11:07 Заглавие: Как да понижа оборотите на автомобилен вентилатор? |
Привет на всички,които ще прочетат темата!
Вентилаторът за вентилация в купето е доработван и е вързан директно,като (-) е прекъснат през едно цк ключе,т.е. има само включено-изключено.Три от четирит ... |
| |