| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
franko Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2005 Мнения: 215 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 9:06 Заглавие: alpine cda 7894rb |
|
|
| колеги изпадна ми едио cd alpine cda 7894 . свири страшно но за около една минута . на входовете на аудио процесора tda7402 има сигнал но на изходите след около една минута вече няма също така и на другия процесор на 51 кръче където е управлението на крайното изчезват 5-те волта( това всичко след около минута работа ). след изключване на захранването тръгва пак но пак за около минута. Дали е от tda 7402 . Откачил съм всички крака на тда-то където пише муте . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 10:10 Заглавие: |
|
|
| По скоро е някой прегряващ стабилизатор на 5 волта,поради повишена консумация от изтекъл кондензатор да речем?? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
franko Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2005 Мнения: 215 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 12:30 Заглавие: |
|
|
| Мерих някои от кондензаторите изглеждат здрави.Сега ще пробвам и със замяна за по сигурно,но захранването на тда 7402 е 8.5в.Не разполагам със схема но по datasheeta на 7402 виждам,че е в норма.Реших да пробвам и със смяна на тда 7402,но се оказа голям проблем с намирането и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 23:26 Заглавие: Alpine cda7894 |
|
|
| За тоя алпина CDA7894 някой няма ли друго мнение . И мене ме заинтересува темата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsuko Опитен потребител


Регистриран на: 30 Ное 2004 Мнения: 356 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 0:26 Заглавие: |
|
|
| franko написа: | | Мерих някои от кондензаторите изглеждат здрави.Сега ще пробвам и със замяна за по сигурно,но захранването на тда 7402 е 8.5в.Не разполагам със схема но по datasheeta на 7402 виждам,че е в норма.Реших да пробвам и със смяна на тда 7402,но се оказа голям проблем с намирането и. |
Стойчо много правилно те ориентира според мен понеже повечето нови целокупни стабилизатори (специализирани интегрални схеми ) имат термо shut down,защити от късо и какво ли още т.н а на някой модели ги проектират на един кристал с крайното стъпало което според мен не е много удачно като вариянт но те си знаят.... да не би случаят при теб да е подобен (power amp+ power supply IC) защото ако е така ти препоръчвам да започнеш от крайното стъпало.
Имал съм подобен случай с JVC касетофон от прекомерното загряване силиконовата паста на НЧУ се беше втвърдила и вместо да подобрява топлопроводимоста точно обратно беше станала изолатор и термозащитата сработваше при по сериозно натоварване или след няколко минути работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 19:50 Заглавие: Alpine cda7894 |
|
|
| Моя проблем се реши като закачих механиката на CD-то . Оказа се че си търси механиката а иначе захранването и НЧУ-то са отделни чипове. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|